אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

דרום תל אביב: ניתוח מדלן לשכונת נווה עופר

השכונה נמצאת בדרום תל אביב, בין צירי תנועה ראשיים. משמעות הדבר היא כניסה ויציאה נוחה ומהירה לשכונה וממנה- ניתוח אתר מדלן

01.11.16 16:06  ל' בתשרי תשעז
דרום תל אביב: ניתוח מדלן לשכונת נווה עופר
  הביקוש של תל אביב ממשיכים במגמת ההתרחבות לכוון דרום (צילום: Miriam Alster/FLASH90)

שכונת נווה עופר

רקע

שכונת נווה עופר ממוקמת בדרום תל אביב בין ציר איילון דרום, כביש תל גיבורים, דרך בן צבי וציר שלבים. מיקום השכונה בסמיכות לצירי התחבורה המרכזיים מייצר ניתוק בינה לבין מזרח העיר.

השכונה מאופיינת במדדים חברתיים וכלכליים המדורגים נמוך יחסית. כמו כן, מבני השיכון בתחום השכונה אינם מתוחזקים, והשטחים הציבוריים שבבעלות פרטית (שפ"פים) אינם מטופלים.

 

מה מתוכנן

בימים אלה מקדמת עיריית תל אביב, באמצעות אנשי מקצוע מהתחום, מסמך מדיניות התחדשות לחלק המזרחי של השכונה. הרעיון הוא לייצר התחדשות עירונית באמצעות הריסה ובנייה מחדש של המבנים הקיימים.

על פי התוכנית, מספר הדירות שעומד כיום על 422 יאמיר ל-1,280, וכן מבנים בגובה של 4 קומות יצמחו לגובה של 15 קומות. בנוסף, מוצעות גינות כיס שכונתיות, קישורים לרשת ירוקה וחניות תת קרקעיות.

נכון להיום, בשכונה שני פרויקטים במסלול של חיזוק ותוספת קומות בשלב הבקשה להיתר. בנוסף, שתי תוכניות לפינוי-בינוי ברחוב ארבר נמצאות בשלבים מאוד ראשוניים, לפני ועדה מקומית.

 


תחבורה

השכונה נמצאת בדרום תל אביב, בין צירי תנועה ראשיים. משמעות הדבר היא כניסה ויציאה נוחה ומהירה לשכונה וממנה.

תכנית המתאר לעיר ת"א מציעה שהתחנה המרכזית, אשר בעתיד תכלול גם תחנות של קווי הרכבת הקלה, תועתק לצומת חולון הסמוכה לשכונה.

זמני נסיעה

ממרכז השכונה לתחנת הרכבת בצומת חולון: 15 דקות בשעות העומס. 5 דקות לא בשעות העומס.
ממרכז השכונה למרכז עזריאלי: 25 דקות בשעות העומס. 10 דקות לא בשעות העומס.
ממרכז השכונה לשדרות רוטשילד: 22 דקות בשעות העומס. 10 דקות לא בשעות העומס.

חינוך

בתחום השכונה שני בתי ספר חרדיים ובית ספר יסודי נוסף בפיקוח ממלכתי, כאשר מדד מדלן לבתי ספר בשכונה עומד על 48.

בית הספר היסודי ממלכתי הדקל: ציון 53 במדד מדלן לחינוך.
בית הספר החרדי ת"ת רש"י: ציון 35 במדד מדלן לחינוך.
בית הספר החרדי רש"י בנות: ציון 55 במדד מדלן לחינוך.

 מחירים

בשנה האחרונה נרשם בשכונה היקף עסקאות גבוה לרכישת דירת 3 חדרים יד שנייה, כאשר 66% מעסקאות הרכישה של דירות יד שנייה הן ל- 3 חדרים. נתון זה עשוי להעיד על שכונה שהיא מוטת משקיעים.

אזורי הביקוש של תל אביב ממשיכים במגמת ההתרחבות לכוון מזרח ודרום ועל כך תעיד העלייה הממוצעת במחירים. בנווה עופר חלה עלייה של כ- 150% במחירי דירות יד שנייה בין השנים 2007 ל- 2015, כאשר הממוצע הארצי עומד על כ- 130%.

דירת 3 חדרים יד שנייה נמכרת בעד כ- 1,200,000 ₪ בממוצע וכ-19,000 ₪ במונחי עלות למ"ר, ודירת 4 חדרים יד שנייה נמכרת בכ- 1,330,000 ₪ בממוצע וכ-16,000 ₪ במונחי עלות למ"ר.

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

אין תגובות
הצג את כל התגובות