אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב אבינר: לא היה צריך לפרסם את המכתב לקצב

אתר YNET פרס הערב (ד') חלקים ממכתב תמיכה ששלחו רבנים בציונות הדתית, לנשיא לשעבר משה קצב ובו הם מחזקים אותו וטוענים כי האמת תצא לאור. בשיחה עם "סרוגים" מצר הרב שלמה אבינר על פרסום המכתב: "זהו מכתב שנשלח באופן אישי לקצב ולא היה צריך להתפרסם בתקשורת."

הרב אבינר: לא היה צריך לפרסם את המכתב לקצב
  מכתב אישי. קצב (פלאש90)

אתר YNET פרס הערב (ד') חלקים ממכתב ששלחו רבנים בציונות הדתית, לנשיא לשעבר משה קצב.

בחשיפה של כתב YNET קובי נחשוני, נכתב כי בימים האחרונים נשלח מכתב תמיכה לנשיא לשעבר משה קצב, החתום על ידי רבנים רבים מקרב הציונות הדתית.

תוכן המכתב לא נתפרסם בשלמותו אבל בחלקים שפורסמו נכתב בין השאר: "חזק ואמץ על עמידתך הבלתי מתפשרת על האמת – מראש עד סוף". וכן "אל תירא ואל תחת, כי האמת תורֶה דרכה, וגם אם תתמהמה, בוא תבוא, וייכלמו כל רודפי שקר".

על פי הכתבה בYNET, במכתבם תוקפים הרבנים את התקשורת ורומזים כי היא מהגורמים לתוצאות השקר של המשפט, כשבסיום המכתב מדגישים הרבנים כי יחסם לנשיא לשעבר לא השתנה בעקבות הרשעתו בשני מקרי אונס, במעשים מגונים ובהטרדות מיניות, וחותמים ב"כבוד רב ובהערכה רבה – כאז כן עתה".

"כל העם היושב בציון נאנח ונאנק תחת עול המדיה המרעיל את חיינו, מצפה להשבת הטהרה לחיינו הציבוריים, ומייחל ליום שיוסר העוול ויאיר אור האמת והצדק – ואז רבים רבים יגאלו וישמחו איתך".

לא היה צריך לפרסם

בין החותמים על המכתב נמצאים בין השאר, ראשי ישיבת הר-המור בירושלים והרב צבי ישראל טאו, יו"ר איגוד המכינות הקדם-צבאיות, הרב משה הגר וראש ישיבת עטרת ירושלים ורב היישוב בית אל, הרב שלמה אבינר.

בשיחה עם "סרוגים" מצר הרב שלמה אבינר על פרסום המכתב. "זהו מכתב אישי שנשלח באופן אישי לנשיא לשעבר קצב ולא היה צריך להתפרסם בתקשורת" אומר הרב אבינר.

"משום מה מישהו הדליף אותו לתקשורת, מה שלא היה צריך לקרות. יותר מזה אין לי מה להתייחס אליו, כי לא מדובר במשהו ציבורי אלא במכתב אישי."

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
11 תגובות - 11 דיונים מיין לפי
1
נו באמת
| 23-02-2011 19:30
הרבנים היו צריכים כבר לקלוט שאין היום שום דבר שלא מתפרסם. במיוחד כשלנמען המכתב יש אינטרס גדול לפרסם אותו.
2
טוב מאוד שפרסמו. שנדע עד כמה רבנים מסוימים מסוגלים לרדת
יונתן | 23-02-2011 19:52
3
זה לא זרזיר אלה להקה של זרזירים שבאה אצל העורב
אזרח הארץ | 23-02-2011 22:10
4
אני מצרה על זה שבכלל שלחו מכתב כזה
טמיר | 24-02-2011 6:24
על זה שהביעו תמיכה במעשים כל כך מכוערים. דואגת לציבור שלם של ילדות, נערות ונשים. בציבור של אנשים שמקבל פסקי דין של אנשים שמקבלים מעשים נוראים כמו אונס ותומכים באדם שעשה את זה. אם זה דין תורה, אז עדיף ללכת יחפים.
5
אז מדוע לא בקשו הכותצבים מהמכותב שלא לפרסם המכתב?
שוקי | 24-02-2011 7:19
6
אז מדוע לא בקשו הכותבים מהקצב שלא לפרסם המכתב?
שוקי | 24-02-2011 7:23
ממש מוזר בעיני. רבני 'הר המור' מודעים לכוחה הרב של 'הממלכה השביעית'-התקשורת. אז מאוד תמוה בעיני מדוע לא רשמו בראש המכתב: "למכותב בלבד, לא לפרסום." אז אם המכתב פורסם-זה באשמתם.
7
עוף השמים יוליך את הקול?
אני תמהוני | 24-02-2011 9:08
מה, הם באמת לא חשבו שזה יתפרסם. דוקא טוב שזה פורסם. ככה אנחנו יודעים עד כמה החותמים מחוברים (או לא) למציאות. יותר מזהמכתב מועיל (או לא) לנמען, הוא מעיד על חותמיו.
8
עגלה ערופה לא תספיק להם
אחוזאי | 24-02-2011 9:59
בזמנו החלטתי לא להצביע למפד"ל מאחר וברשימתם לכנסת היה הרב דרוקמן שהעדיף לעזור לרב חבר שאנס ילדים בנתיב מאיר על פני הקורבנות. מצער שגם היום ישנם רבינרים שממשיכים את דרכו. בתורה כתוב גונב איש ומכרו מות יומת, אונס היא גנבת נפשו של הקורבן ודינה צריך להיות כדין רוצח אין כאן שיקול דעת . כולנו מכירים את הפסוק מעצם קרנות המזבח תקחנו למות אין לנשיא שום מחילה ושום כפרה ושום הגנה ויש למצות איתו את החוק למדנו מרבינו הרב בנדיקט זצ"ל שרב יכול להיות רק מי ששימש תלמידי חכמים והיום מבינים למה אותם רבינרים אולי למדו דף גמרא ויודעים אולי לפסוק בשיטת גזור הדבק אבל אין להם שום חינוך לרבנות מעשית וטוב עם יסירו ידם מהציבור כי על חילול השם שהם עושים גם יום הכיפורים לא יכפר. בעגלה ערופה נאמר ידינו לא שפכו את הדם הזה הרי ברור שלא ראשי הקהל רצחו אלא שהרצח נגרם בגלל הנהגה לקויה ולכן הם נושאים באחריות .
9
ואולי במקום לא לפרסם
רמי נוידרפר | 24-02-2011 10:12
היו צריכים לא לכתוב את המכתב? הרי הוא התפרסם עוד לפני שנמען קיבל אותו. אינני מתפלא על כך שהכותבים זו אותה החבורה המסיתה לסירוב פקודה, המתייצבת מאחורי מתירי דמם של ילדים ערבים, הפוסקת שיש להעדיף גבר על אשה. כל אלה מבאישים בעיני את ריחה של היחהדות והופכים את ההלכה למצבור ש ניוול ומיאוס רע-בנים
10
הביקורת על התקשורת צודקת
יהודה מרמת גן | 24-02-2011 13:27
הביקורת על התקשורת צודקת. אצלם אין שום רצון לחזק את הממלכתיות או את הלאומיות. להשפיל נשיא או ראש ממשלה זו אצלם מטרה והחטאים שהם מוצאים בו הם רק אמצעי. אם זה יהיה תלוי בהם לא תהיה פה מדינה יהודית ולא יהיה בכלל עם ישראל בעולם. יתכן שנקודה זו גרמה לרב צבי לצאת מגדרו. אע"פ שגם אני איני מבין את התמיכה בקצב. מגיב 9 בלבל בין הרבנים הממלכתיים שמתנגדים לפגיעה בערבים, ומתנגדים לסרבנות כדגל, עם רבנים אחרים שטחיות זו היא עצמה כניעה להלך הרוח התקשורתי השטחי.
11
נקודה למחשבה
דוד | 24-02-2011 22:13
מי שכתב את המכתב ידע מה כתב שאדם שקרן נשאר שקרן (והכוונה לא' מבית הנשיא) וכל השאר נגררים וצריך לסמוך על הרבנים האלו שהם יודעים מה הם אומרים