אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרודיון: תככים ומזימות בארמון המלכותי

הארמון, שבוצר היטב, כלל מגדלים גבוהים, גנים מטופחים המעוטרים בעמודים מרשימים, חדרי מגורים, בית מרחץ משוכלל בסגנון רומי, ושאר תפנוקים, כיאה למלך בעל אגו אדיר

21.10.16 09:30  י"ט בתשרי תשעז
הרודיון: תככים ומזימות בארמון המלכותי

ילדים! המבצר של הורדוס מתעורר לחיים…

אלפי שנים אחורה, הרבה לפני יוסי, אהוד, מאיר  אורנה ואביתר, היה כאן רק מלך בנאי אחד- הורדוס.

ואם יש מקום אחד שמייצג יותר מכל את מפעלו ההנדסי המפואר של הורדוס, הרי זה המקום שהוא בחר לקרוא לו על שמו- ההרודיון (הר הורדוס).

על הדרך היורדת מירושלים דרומה, לכיוון מדבר יהודה, מתנשא לו מעל כל היתר  חצי הר, חצי מבצר, חצי ארמון. בבקשה אל תתפסו לקטנות טוב?, כשקוראים לך הורדוס והיגיון הוא לא בדיוק תכונת האופי הבולטת שלך- אפשר להכניס כמה חצאים שרק רוצים למתחם ענקי ומגלומני שכזה.

הארמון, שבוצר היטב, כלל מגדלים גבוהים, גנים מטופחים המעוטרים בעמודים מרשימים, חדרי מגורים, בית מרחץ משוכלל בסגנון רומי, ושאר תפנוקים, כיאה למלך בעל אגו אדיר, ומפסגתו  תוכלו לצפות ב"הרודיון תחתית", שבה הייתה בריכה גדולה, גן נוי, בית מרחץ ושאר מבני אירוח לאח"מים.  פלא הנדסי נוסף הוא מערכות תת קרקעיות מסועפות ומסתוריות  של  בורות אגירה, שאף שימשו מאוחר יותר את לוחמי המרד הראשון ומרד בר כוכבא.

אחד הגילויים המרעישים הקשורים בהרודיון הוא גילוי קבר הורדוס, בשנת 2007, על ידי פרופ' אהוד נצר, שחיפש במשך רוב חייו את מקום קבורתו של המלך המרתק. באתר תוכלו לפגוש דגם של אתר הקבורה – מאוזולאום שגובהו המקורי היה 25 מטרים.

 

הרודיון מבט על מלמעלה

הרודיון מבט על מלמעלה

אבל עם כל הכבוד לעובדות ולתאריכים -בסוכות הזה, ההרודיון שייך לצעירים:

-תככים ומזימות בארמון המלכותי-

מה נאמר ונגזר בין כותלי הארמון? כיצד נבנה הארמון המפואר של המלך הורדוס? מסע תיאטרלי "חופר" וחושפני יגלה לנו טפח ויכסה טפחיים מסודות ההר.
כמה זמן נדרש לבניית הר? כמה כוח צריך בשביל לזרוק אבן בליסטרה? ומי נאה יותר – הורדוס או בר-כוכבא?

המלך אמר: פעילויות בהורידון!

המלך אמר: פעילויות בהורידון!

בואו לחיות יום אחד בתקופתו של הורדוס עם שחקני תאטרון "מקום" ועם בעלי מלאכה העוסקים במלאכות קדומות, נגנים, מורדים, מדריכים ומלך אחד.

מתי? תפגשו אותנו בגן לאומי ההרודיון בימים: שלישי עד חמישי 18-20.10,
הסיורים המודרכים יצאו מהכניסה לאתר בין השעות 10:00 ו-15:00 בכל שעה עגולה.

ההצגה בבית הכנסת תתקיים בשעות 10:45, 11:45, 12:45 ו-13:45.
ההצגה בבור המים תתקיים בשעות 11:30, 12:30, 13:30 ו-14:30.

הגעה: הגן הלאומי נמצא בסמוך לישובים נוקדים ותקוע. למגיעים מירושלים – לפני הכניסה לשכונת הר חומה, פונים במעגל התנועה ביציאה השנייה ימינה, נוסעים כ-7 ק"מ בכביש מס' 398 מהר חומה לכיוון תקוע-נוקדים וכשני ק"מ לפני צומת תקוע פונים שמאלה בעקבות השילוט להרודיון עד מגרש החנייה.

לפרטים נוספים על גן לאומי הרודיון לחצו כאן

תבואו, יהיה היסטורי!!!!

 

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

5 תגובות
הצג את כל התגובות