ברוך דיין האמת: במבי שלג נפטרה בגיל 58

לאחר מאבק במחלה קשה, הפובליציסטית ומייסדת כתב העת "ארץ אחרת", נפטרה בגיל 58. הותירה אחריה את בעלה, עיתונאי 'מקור ראשון' יאיר שלג ושלושה ילדים

ברוך דיין האמת: במבי שלג נפטרה בגיל 58
  (צילום: רישיון חופשי ויקפדיה)

העיתונאית, הפובליציסטית ועורכת ומייסדת כתב העת "ארץ אחרת", במבי שלג, נפטרה בגיל 58 לאחר מאבק במחלה קשה. שלג הותירה אחריה בעל, עיתונאי 'מקור ראשון' יאיר שלג, ושלושה ילדים.

שלג נולדה בצ'ילה כביאטריס ארליך, וגדלה בסנטיאגו הבירה במשפחה של יהודים דתיים ילידי גרמניה. כינויה ניתן לה על ידי אביה. המשפחה עלתה ארצה כשהייתה בת 12, והתיישבה בנתניה. למדה בתיכון הדתי בר-אילן בעיר. התגייסה לצבא במסגרת גרעין נח"ל של תנועת בני-עקיבא. למדה ספרות אנגלית והיסטוריה של עם ישראל באוניברסיטה העברית, ופילוסופיה יהודית במכון שלום הרטמן.

בתחילת שנות ה-80 הייתה פעילה ב"תנועה לעצירת הנסיגה מסיני". במסגרת פעילותה הייתה בין מקימי היישוב עצמונה, שם התגוררה כחצי שנה.

בשנת 1983 במקביל ללימודים החלה לכתוב ולערוך במגזין היישובים היהודיים ביהודה ושומרון "נקודה" תחת השם במבי ארליך. בשנים 1987-1992 שימשה סגנית עורך עיתון הילדים והנוער הדתי "אותיות". בשנים 1992-1997 עבדה כעורכת העיתון. פרסמה טור דעה בעיתון "חדשות". בשנת 1996 עברה לכתוב טורי דעה במעריב ובהמשך כתבה טורים ב"מעריב nrg‏". בשנת 2012 החלה לפרסם את עמדותיה בעיתון "ידיעות אחרונות". מופיעה לעתים קרובות כפרשנית אורחת בתוכניות טלוויזיה ורדיו וכן בהרצאות ורבי-שיח ברחבי הארץ.

בשנת 1999 ייסדה את עמותת "ארץ אחרת" והחלה בעריכה והוצאה לאור של מגזין אינטלקטואלי בשם זה. המגזין שם לו למטרה לנתח לעומק תהליכים חברתיים, תרבותיים ורוחניים בחברה הישראלית ובעם היהודי. את ההחלטה להקים את המגזין קיבלה כבר בתקופה שלאחר רצח יצחק רבין שזעזע את החברה הישראלית, מתוך רצון לייסד במה עיתונאית מעמיקה החוצה עולמות רעיוניים ומגזריים.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
ברוך דיין האמת
| 15-08-2016 9:39
אשה מדהימה יהי זכרה ברוך תנחומי למשפחה
2
חבל על דאבדין
שמוליק | 15-08-2016 9:49
במבי היתה אשת אשכולות , כותבת בחסד ואידאליסטית אמיתית תנחומים ליאיר ולמשפחה
3
כרם -מהר"ל
נעמי | 15-08-2016 10:24
בד"ה. יהי זיכרה ברוך.
4
יהי זכרה ברוך תרומתה לעם ולמדינת ישראל לא תסולא בפז
עינת רמון | 15-08-2016 10:31
בעיקר יש להודות לבמבי על עצירת הפרטת בתי הכלא, על המודעות לתהליכים גלובליסטים אלימים שמתרחשים בחיינו ללא מודעות לאלימות שבהם (המאגר הביומטרי ועוד), להארת היבטים שונים בחשיבה הישראלית- יהודית שלא נתנו את הדעת. גם מי שלא הסכים עמה, לעתים, היה מלא התפעמות נוכח האמת העמוקה שנשאה והיושרה הפשוטה. היה תענוג לשמוע אותה מתראיינת ברדיו על נושאים רגישים מתוך הבנת מורכבות הבעיות וללא התהלהמות. מותה ללא עת משאיר חלל בחברה הישראלית. יהיה זכרה ברוך, תנחומים למשפחה.