אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

המטרה של הגירוש הייתה שנאת המתנחלים

לא שלום, לא ביטחון, לא זכויות אדם של כל הצדדים. LOSE LOSE. אם כן, מה יכולה להיות הסיבה לתמיכה בגירוש מעזה, בעבר ובמיוחד בדיעבד? רק שנאה למתנחלים

המטרה של הגירוש הייתה שנאת המתנחלים
  לא שלום ולא בטחון. ההתנתקות (צילום ארכיון: פלאש90)

הגירוש כמטרה

בזמן התוכנית ששווקה תחת השם "התנתקות", הצדיקו מצדדיה את הגירוש ההמוני בכוח של חפים מפשע בכך שהוא נעשה למען המדינה. נימוק כזה, הוא העיקרון הבסיסי של האידאולוגיה הפשיסטית: המדינה מעל זכויות האדם.

כיום, לאחר אלפי הרקטות שנפלו, כבר אין ספק שטענות בדבר תועלתו של הגירוש למדינה הן מגוחכות, אולם כבר בזמן ההתנתקות היה ברור לרבים שלא תביא שלום (שהרי אף לא התיימרה לכונן הסכם שלום) ובוודאי שגם לא ביטחון.

גם דאגה לזכויות הפלשתינים בעזה אינה עולה בקנה אחד עם תמיכה בהתנתקות. אין ספור פלשתינים חפים מפשע נרצחו באכזריות ע"י שלטון החמאס וארגוני טרור אחרים בעזה מאז ההתנתקות. זכויות אדם תחת שלטון החמאס אינן אפילו בלכסיקון.

כל הפלשתינים שעבדו בגוש קטיף איבדו את פרנסתם, וכמוהם גם רבים עוד יותר שעבדו מחוץ לגדר המקיפה כיום את עזה. במקום פרנסה בכבוד נפלו העזתים לחיי קבצנות מידם של אירופאים מרושעים. באמצעות אונר"א וארגונים אחרים במימון אירופאי, הם מנציחים את התלות של התושבים הפלשתינים בארגוני סיוע, ונוטעים בהם את האמונה שעתיד טוב יותר אפשרי רק לאחר גירוש היהודים מביתם במאבק אלים (שוהדא). נראה ששיטת ה OUT SOURCING יעילה גם בענייני אנטישמיות. מממנים מישהו אחר שעושה את העבודה… האירופאים למדו כמה שיטות חדשות מאז המלחמה ההיא.

אז למה בכל זאת?

לא שלום, לא ביטחון, לא זכויות אדם של כל הצדדים. LOSE LOSE. אם כן, מה יכולה להיות הסיבה לתמיכה בגירוש מעזה, בעבר ובמיוחד בדיעבד?

לצורך הדיון נתעלם מהמונים שהולכים עם הזרם, שלא התעמקו, לא מכירים את העובדות ותומכים במחנה שלהם כתמיכתם של אוהדי קבוצת כדורגל בקבוצתם "באש ובמים". נתייחס דווקא לבעלי המודעות והידע הרלוונטי, הדעתנים.

אם כן, הנימוק שנותר הוא הגירוש. ז"א לא הגירוש כאמצעי למטרה אחרת (כגון שלום, ביטחון וכו'). אלא הגירוש כמטרה. הרי כל מטרה אחרת מופרכת בעליל.

נראה ששנאת המתנחלים היא המטרה, וכל נימוק אחר נועד לגרור את ההמונים שלא שותפים מלכתחילה לשנאה. התופעה בולטת במיוחד בתקשורת, המחפשת איך להכפיש, ללעוג, להעליל, להתעמר ולרדוף את המתנחלים, כמכונת תעמולה אובססיבית.

סבתי, שכבר עברה את גיל 99, סיפרה לי על נטיית התקשורת נגד היהודים בפולין של שנות השלושים במאה הקודמת, שממנה סלדה ואותה עזבה בשנת 1937. גם שם הטיפו לגרוש המוני של חפים מפשע, ובה בעת הציגו את המיועדים לגירוש כמפלצות, לעומת עצמם – הנאורים הדואגים לצדק ולמוסר. שיטה אירופאית מסורתית.

נראה שחלק מהעולים מארצות אירופה החולות של המאה הקודמת, הביאו איתם גם כמה נגעים ותחלואים שבהם נדבקו בארצות מוצאם. בהתאם לאמרה ידועה, בהשאלה, ילד מוכה נהיה אב מכה. במקרה שלנו – הילד היהודי האירופאי המוכה שגדל, מצא קורבן נוח שיאפשר לו להיות גזען (במובן הרחב של המילה) ולהיחשב נאור. מול הערבים, כמובן, הפוליטיקלי קורקט לא מאפשר… לפיכך הקרבן הנוח הם המתנחלים.

כפי שניתן לצפות, עולי ארצות המזרח הטריים אכן לא היו שותפים ברובם לאותה תופעה, אולם ברבות השנים גם חלק מהם נדבקו במגיפה…

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
לגירוש מעזה יש תועלת להבין שהגירוש
| 08-08-2016 17:42
לא הביא את השלום לכן אין יותר מחשה על גירושים מאף מקום.ועוד שחבל עזה הוא חלקם של הפלסטינים ואין להם יותר חלק במדינת ישראל השלמה.מעז יצא מתוק.
אל ריו ששכח לחשוב
עונה | 22-03-2017 17:24
ריו, רק שנאה ולא נעליים יכולה להמיר ישובים יהודים בהתנחלות חמסית ברוטלית-אלימה. ואתה עוד מגדיר זאת "תקווה לעתיד"... האם אין זה "ניפוץ התקווה לעתיד"? איך "דברים ירגעו" כלשונך, עם נסיגות?? כך הבנת את הראש שלהם?? לא ראית נכוחה שרק כוח מביא אותם לשולחן?? שכל מחווה ורצון טוב מגביר את האכזריות שלהם?? על איזה פירוד אתה מדבר, שניכנס לים והם ישלטו בארץ?? הרי לעולם לא יפסיקו להרוג, גם אם תצא מהארץ, כי הם רוצים לשלוט ולהשליט את דתם בכל העולם, והם מאמינים שאנחנו... חזירים - - -, אז מאיפה האשליות המגוחכות שלך?? מי בילבל אותך?? שב קצת וחשוב. למד היסטוריה רחוקה וקרובה. הפעל קצת את המוח. דיי עם העדריות המכונה "פוליטיקלי קורקט". הדבר הוא בנפשנו. הלאה השנאה כלפי אחים! ...ולא נעליים.
לא שנאה ולא נעליים הרבה יותר פשוט
ריו 2016 | 19-08-2016 7:51
המטרה הייתה להתנתק מיותר ממליון פלשתניאים בעזה. נכון. עוד לא הגענו לשקט אבל לפחות יש תקווה שבעתיד דברים ירגעו ונוכל באמת להיפרד מהם. השארת הישובים קץ למדינה עם רוב יהודי. אי אפשר להמשיך לשלוט על אנשים מבלי לתת להם זכויות. לא יעבוד.
2
טעות בכותרת. השינאה היתה המניע. המטרה: פגיעה אנושה!
ק.כהן | 09-08-2016 12:34
המטרה היתה: 1. פגיעה אנושה במגזר הדתי-לאומי-המיישב את א"י, תוך השנאתם על כלל הציבור. לכן נעשתה דה-לגיטימציה שיטתית ומתמשכת, תוך הצגת תושבי גוש קטיף וצפון השומרון כסכנה לדמוקרטיה ותוך פרסום מאמרים שחזו מרד והפיכה מצד ציבור זה נגד המדינה. 2. המטרה השניה היתה הצלת אריאל שרון ובניו מהעמדתם לדין על פשעיהם. רק מוחו הפתלתל של עו"ד [=וייסגלס] וכספי אישיות שנויה במחלוקת כמארטין שלאף יכלו לגרום להצלחת התוכנית השטנית. התוכנית בוצעה למרות אזהרותיהם של גורמי ביטחון רבים על הירי הצפוי מהרצועה, על כך שהעקירה תיתן רוח גבית לטרור ועל עליה צפויה של החמאס לשלטון.
3
אנטישמיות מבית
דנה | 11-08-2016 23:07
זו הסיבה לגירוש