אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

כתב אישום נגד 6 המלמדים בת"ת בעלזא: התעללות והשפלות אכזריות

6 מלמדים בת"ת בעלזא מואשמים כי הפעילו על התלמידים הקטינים, אלימות פיזית ונפשית, שאופיינה באכזריות, השפלה והטלת אימה. אחד המלמדים חשוד במעשי סדום והתעללות בילדיו

כתב אישום: המלמדים בבעלזא התעללו והשפילו
  (צילום אילוסטרציה: מרים אלסטר/פלאש90)

פרקליטות מחוז ת"א (פלילי) הגישה לפני זמן קצר כתב אישום לביהמ"ש המחוזי בעיר נגד 6 מלמדים בבית ספר "תלמוד תורה מחזיקי הדת דחסידי בעלזא" בתל אביב.

ששת הנאשמים הם אברהם מרדכי רוזנפלד (49), ישראל חיים שפירא (65), חיים פישגרונד (69), משה הירש (39), מנחם אלברשטיין (62) ואברהם פנחס דייטש (53). כתב האישום כולל את העבירות הבאות, כל נאשם על פי המיוחס לו בכתב האישום: התעללות בקטין על ידי אחראי (ריבוי עבירות) ותקיפת קטין על ידי אחראי (ריבוי עבירות). בנוסף, כתב האישום מייחס לרוזנפלד מקרים רבים של מעשה סדום בקטין מתחת לגיל 16, מעשה מגונה, סחיטה באיומים ואיומים. העבירות בוצעו כלפי 22 מתלוננים שלמדו בכיתותיהם של הנאשמים לאורך השנים.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עוה"ד שלי קוטין ולבנת מלמד, במועדים הרלוונטיים לכתב האישום, שימשו הנאשמים כמורים ומחנכים למספר רב של קטינים בגילאי 3 עד 10, בבית ספר תלמוד תורה "מחזיקי הדת" דחסידי בעלזא בתל אביב. במסגרת תפקידם בבית הספר, היו הנאשמים אחראים לצרכי מחייתם, בריאותם, חינוכם ושלומם של הקטינים. החל משנת 2000 ועד 2011 בערך, עת היו הקטינים בני 4-3 ולמדו בכיתת הגן, ועד שהיו בני 10 לערך, ולמדו בכיתה ו' בבית הספר, הפעילו הנאשמים על הקטינים, במספר רב של הזדמנויות ובאופן שיטתי, על בסיס יומיומי, אלימות פיזית ונפשית, שאופיינה באכזריות, השפלה והטלת אימה, תוך ניצול יחסי התלות והמרות בין הנאשמים לבין הקטינים. מהצטברותם של האירועים, התמשכותם, חומרתם ואופיים הרי שמעשיהם של הנאשמים עולים כדי התעללות גופנית ונפשית בקטינים.

סחיטה, התעללות ומעשי סדום

בנוסף לכך, במהלך התקופה, עת היו הקטינים בני 7 בערך ולמדו בכיתה ג' בבית הספר, עשה בהם רוזנפלד מעשי סדום ומעשים מגונים שאופיינו באכזריות, השפלה והטלת אימה, תוך ניצול יחסי התלות והמרות בינו לבין הקטינים. מהצטברותם של האירועים, התמשכותם ואופיים הרי שמעשיו של רוזנפלד עולים כדי התעללות מינית.

בנוסף, רוזנפלד מואשם בסחיטה באיומים שהביאה לידי מעשה, התעללות בקטין על ידי אחראי (ריבוי עבירות) ותקיפת קטין ע"י אחראי הגורמת חבלה (ריבוי עבירות), כיוון שבמהלך השנים 2006-2016 בערך, הטיל אימתו על בני ביתו, והנהיג משטר של אימה ופחד, כלפי אשתו והילדים, באופן שיטתי ויום יומי. כמו כן תקף רוזנפלד את אחד מילדיו, בהיותו קטין, במשך שנים, עד שעזב את הבית.

רוזנפלד גם מואשם בהתעללות בבעלי חיים כיוון שבמהלך שנת 2006 או בסמוך לכך, התעלל בחתול שנכנס לכיתה לעיני כל הקטינים ששהו בה, בכך שהיכה אותו בחוזקה באמצעות מטריה או מקלות עץ. משניסה החתול לברוח מהכיתה, דחף אותו רוזנפלד מאדן החלון, שבקומה השלישית בבית הספר, וגרם למותו.

בעקבות כתב האישום מבקשת הפרקליטות לעצור את רוזנפלד עד תום ההליכים ואת 5 הנאשמים הנוספים לשחרר בתנאים מגבילים עד תום ההליכים.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
פורסם בווינה
רפי | 02-08-2016 14:54
לאחרונה מסתמן מהפך בחסידות בעלזא. בתור חסיד בעלזא ואחד מבפנים אני כמו רבים אחרים דווקא מברכים שחפץ ה׳ בידינו יצליח. מי האמין שיגיע זמן בו קבוצה ניכרת ומכובדת מאנ״ש יגלו אומץ לב כל כך לעשות מהפכה ורעידת אדמה פנימית עד כדי הגשת תלונות פליליות נגד מוסדות בעלזא על מעשים מגונים, מתועבים, אכזריים ומחרידים ביותר. ועכשיו שהגענו כבר לזמן הזה, וכנראה אנו צפויים לעוד זעזועים פנימיים ובקצב מהיר, חובותינו להתאזר בכל כוחנו נגד פרשה מחרידה של כמה יחידים מאנ״ש פה בווינה שבמשך עשרות בשנים הושתק בכח הזרוע, סחיטות ואיומים, מסירות ומלשינות רח״ל. מדובר במר ב. קרן ובנו שלמה קרן שהשתלטו בעזרת מסמכים מזוייפים על בניינים שונים ונכסי נדל״ן של אגודת ישראל ושרידי שואה בשווי של היום קרוב למיליארד דולר, וסירבו בכל תוקף במשך עשרות בשנים להתדיין אצל דייני ישראל בדין תורה, והשתמשו בכח הזרוע סחיטות ואיומים, ומכיוון שמדובר באנשים אלימים כולם מפחדים מאד להתעסק איתם. יצויין שמדובר כאן באנשים שמעולם כמעט ולא נתנו פרוטה לצדקה. כידוע עד כמה יו״ר אגודת ישראל בוינה מוה״ר בנימין אליעזר שרייבער זצ״ל, יהודי צדיק משכמו ולמעלה, ניסה ללחום בהם ולקבל בחזרה את העושק ואי אפשר לתאר את הרדיפות ושפיכות הדמים שעבר עליו ע״י אנשי משפחת קרן עד שמת מדום לב פתאומי, ככל הנראה כתוצאה מהנ״ל, וגם עסקני אגודת ישראל האחרים פחדו מאד מבריוני בעלזא שתמכו בהם בעקיפין... חובותינו וחוב קדוש מוטל על כולנו להתאזר מחדש ולעשות ככל יכולתינו כדי להציל עשוק מיד עשקו ומדובר במיליארדי דולר ממון של כלל ישראל וממון תרתי משמע ומשירידי השואה גזילה שזועקת עד לשמים שחובותינו להחזיר לכלל ישראל ונציגיו אגודת ישראל ושרידי השואה, ולכל הפחות למוסדות בעלזא בארץ ובעולם. וכל מי שביכולתו להשתדל לשכנע את מרן שליט״א או לפחות ללחוץ על אנ״ש בבית מרן למצווה גדולה יחשב.
2
סדום ועמורה התלמוד תורה הזה.
| 02-08-2016 15:38
3
רוצים עוד ערכים יהודיים
אלון | 02-08-2016 16:54
חייבים כי העגלה ריקה
4
אז תחילת גזרת הגיוס החלו שלטונות הצבא להפעיל רשת...
| 02-08-2016 22:55
אז תחילת גזרת הגיוס החלו שלטונות הצבא להפעיל רשת של בחורים שיעזרו להם להביא בחורים חרדים לצבא, בכל קהילה לקחו נוער שוליים שלא היה מהמתמידים של הישיבות, שילמו להם לפי ראש והם עשו את העבודה. עם חסידות חב"ד הצבא עבד אחרת, שם הוא השקיע בכמה מנהלי עסקנים וראשי ישיבות, הציעו להם סכומי כסף גדולים והם נפלו בניסיון, אחרי שלש שנים, ששלשה ראשי ישיבות עובדים עם הצבא (ראשי הישיבות מחתמים את הבחורים בסיום שנה שלישית לפני נסיעה לבית המדרש של הרבי בניו יורק על מסמך שהם מותרים על מעמד 'בן ישיבה', ובכך הם מסבכים את הבחור וגורמים לו להתגייס לצבא, ושהורים באם להתלונן הם זורקים את האשמה על כל מני גורמים בחב"ד חוץ מהגורם האמתי שזה הם) ומקבלים סכומים יפים, הציבור בחב"ד התחיל לקלוט את זה לאט לאט, ומתוך כל ישיבות חב"ד נשארו 3 ישיבות שעוד נמצאים עם ההסכם (שמסבך את הבחורים) אחרי מכתבם של רבני חב"ד נגד הסכמים אלו גם הישיבה במגדל העמק יצאה מכל העניין, נשארו רק צפת וקרית גת, ועכשיו צפת באו עם רעיון חדש באו נרשם כישיבת הסדר, לרעיון הזה גם הרב הבלין מקרית גת אמר 'לא, עד כאן' נשארו רק צפת, הם הרגישו לא נעים וקראו לישיבה קרובה בדעה ובמרחק הגאוגרפי הישיבה בנצרת עלית, וכך נרשמו להם שתי ישיבות אלו כישיבת הסדר רח"ל הפך דעתו הקדושה של הרבי מילובאוויטש (אגרות קודש חלק ). אחרי שלש שנים של זלזול וחוסר התייחסות מצד אותם ראשי ישיבות לתלמידים, לקחו יוזמה מספר אברכים ותמימים שנמאס להם מהעסקנים שלוחמים אחד בשני ולא מטפלים בבעיות של התמימים, ופרסמו מודעה לתמימים שכל מי שיש לו בעיה עם הצבא יכול לפנות אלהם והם יעזרו לו, אותם גייסים בחב"ד כמובן ראו ביוזמה זו כסכנה לתזרים המזומנים ממשרד החינוך ולכן כבר ביום חמישי בלילה שלחו הודעות ווצא'פ(כן, זה הישיבה היחידה שעובדת כך ל"ע) שלא להילחץ, כמו שעשינו בגריות כך גם כאילו נעשה צבא, וביום שישי הם שלחו מסמך לישיבות בו הם מזמנים את תלמידי הישיבות שעולים לקבוצה לבא ללשכת הגיוס ביום חמישי ז' מנחם אב, ולחתום על הסכם שלהם כאילו עד גיל 26 בחור יכול לשבת וללמוד ואח"כ הוא ילך לצבא, מתוך בדיקה עם כל האחראים מתוך הצבא על מערך הגיוס אין כזה שום הסכם ומשקרים על ההורים ועל הבחורים ומוליכים אותם שולל. אז מה הסיפור האמתי שמאחורי המודעה של הגייסים בחב"ד? הישיבה בצפת נרשמה בתוכנית 'דרך חיים' שזה ישיבת הסדר לציבור החרדי, כדי שהיא לא תהיה היחידה בחב"ד שהולכת למהלך הזה היא מנסה לתפוס עוד פראיירים מישיבות אחרות, לכן הם מזמנים את הבחורים ללשכת הגיוס להראות לצבא כמה כח יש להם בחב"ד, וכדי שבחורים יגיעו הם לא אומרים להם את האמת שאתם הולכים לחתום על מסלול ישיבת הסדר שאתה מתחייל עוד לפני גיל 26 וכו', אלא מספרים לבחורים שהולכים לסדר להם אישור לקבוצה שזה שקר גמור!!! אנו קוראים בזאת לכל ההורים והתמימים יזהרו וישמרו מאותם נוכלים שקרנים שהרבי, התקשרות וכל הקשור לכך לא מעניין אותם. אנשים שרק תאוות ממון ושמד וזימה עומדת מול ענייהם ושורצים להחתים את ילדכם התמימים על מסמכים שאתם לא יודעים במה מדובר, ועוד יותר חמור שאח"כ לא תכלו להציל את ילדכם מהבעיות שיהיו מחתימתם על מסמכים אלו. הזהירו לא להתקרב ביום חמישי לתל השומר להרצאות בנושא גיוס בחורים לצבא. "סורו נא מעל אהלי הרשעים האלו.... המשומדים המסיונרים "