אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הנקמה ברב שהעיד נגד הרב ברלנד

שיעוריו של הרב צבי צוקר, חתנו של הרב אליעזר ברלנד, הוסרו מהאתר המרכזי של חסידות ברסלב וזאת בשל עדותו נגד הרב ברלנד

הנקמה ברב שהעיד נגד הרב ברלנד
  (צילום: מאיר אלפסי, כיכר השבת)

פרשת הרב ברלנד.

האתר המרכזי של חסידי ברסלב, המנוהל על ידי מוסדות "חוט של חסד", הוריד אמש (רביעי) מהאוויר את שיעוריו של הרב צבי צוקר, חתנו של הרב אליעזר ברלנד ומראשי "הוועד לטוהר המחנה", זאת ככל הנראה בעקבות העובדה שהעיד נגד חמיו במשטרה ויצא נגד המעשים המיוחסים לו.

בנוסף, על פי הדיווח באתר החרדי 'כיכר השבת', בתי כנסת וישיבות המזוהות עם ברסלב הודיעו כי לא יאפשרו לו מעתה למסור שיעורים אצלם. יצויין, כי שיעוריו של הרב יום טוב חשין, הוסרו מהאתר עם תחילת פרשת הרב ברלנד.

גורמים בברסלב אמרו כי השיעורים הוסרו "בעקבות רדיפתו את חמיו עד כדי מסירה של ממש תוך כדי ישיבה של שעות על גבי שעות עם חוקרי היאחב"ל לנסות לעזור להם איך בכל זאת ניתן להפליל ולהפיל את הרב כדי להשאירו במעצר".

יצויין, כי בראש קהילת "חוט של חסד" עומד הרב שלום ארוש, שמביע עד כה תמיכה ברב ברלנד ואף יצא לאחרונה באיום נגד המתלוננים נגדו. "אוי לו למי שיהרהר אחרי הרב שלי, אוי ואבוי לו, אני לא מקנא בו – לא בעולם הזה ולא בעולם הבא" הזהיר.

כזכור, בימים האחרונים הגיש הרב צוקר תלונה במשטרה נגד אנשי "שובו בנים", זאת לאחר שעשרות ממעריציו של הרב ברלנד התאספו סביב ביתו, קראו קריאות "מויסר" ואיימו להכותו.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
למדנו: ברסלב בעד אונס נשים ורודפת כל מי שמתנגד לכך
אפרים | 28-07-2016 8:55
בלי אפשרות בירור של המשטרה ובית המשפט אי אפשר לדעת ולקבוע מראש שלא היה אונס. צביעות של ברסלב: כאשר הנציגים שלהם בכנסת הודיעו שימסרו חלקים מארץ ישראל לערבים כנקמה על המתנחלים, שתקו !!! מכאן, שהם מקפידים מאוד לא למסור חשודים באונס למשטרה יהודית אבל גם מקפידים מאוד להתנקם במתנחלים ולמסור כסף ורכוןש ואדמות ארץ ישראל לערבים שונאי יהודים ורוצחי יהודים.
2
פשוט שיגעון
| 28-07-2016 11:23
3
מוריס מוגרבי
מוריס מוגרבי | 28-07-2016 11:26
הרב ברלנד צדיק יסוד עולם העם איתך עם לא הרב ברלנד אין כלום בעולם צדיק כל מה שהרב ארוש אומר הוא צודק במיליון אחוז אוהבים אותך הרב קודש קודשים
4
לא קשור לברסלב
כת שובו בנים | 28-07-2016 22:39
זה כת לכל דבר, זה לא קשור לברסלב, מי שאף פעם לא היה בכת לא יבין מה זה, היה לי חבר שהיה קשור למקום הזה, והוא היה מטופל אצל פסיכלוגים כדי לצאת מזה, הם כולם מודים שהוא עשה מה שעשה ה' ירחם, אבל מותר לו והוא עושה בזה תיקונים, והכי מסכנים שגונבים מהם גם את כל הכסף שאין להם, כל הסכום האסטרונומי שביקשו בשביל הערבות הגיע תוך כמה דקות, והם עדיין מבקשים מהחסידים העניים והאביונים סכום של אלף שקל.
5
כל הרבנים חשודים בניאוף חלקם רק במחשבה
אשה | 04-10-2016 19:42
צריך שרוב הרבנות תהיינה נשים ומעט זכרים (מסורסים)
גבר
גבר | 13-06-2019 13:09
צריך לשים אותך באשפוז בכפיה וגם נשים כמוך את נואפת מסריחה כמו המון נשים היום שלא חזרו בתשובה הרב אליעזר ברלנד שליטא קודש קודשים אין שום קשר לתאוות של הבני אדם כי הוא עשה עבודות במשך שנים לצאת מזה ואת עשית בדיוק ההפך