אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

רבנים תומכים ברב ליאור: לא יפחידו אותנו עם צווי מעצר

מאות רבנים חתמו על מכתב מחאה נגד צו המעצר שהוטל על רבה של העיר קריית ארבע, הרב דב ליאור. "הניסיון להפחיד רבנים כדי שלא יביעו את דעת התורה, חמור אף יותר על רקע הלגטימציה הניתנת בשם חופש הביטוי לכל דעה גם אם היא פוגעת במדינה, בבטחונה ובמוסר."

רבנים תומכים ברב ליאור: לא יפחידו אותנו עם צווי מעצר
  פלאש 90

צו המעצר נגד הרב דב ליאור מעורר סערה בציונות הדתית. אתמול הוציאה משטרת ישראל צו מעצר נגד הרב ליאור לאחר שהרב סירב להגיע לחקירה בגין הסכמה שנתן על הספר תורת המלך שעסק בדיני הריגת גוי בזמן מלחמה.

היום מפרסמים ארגון רבני "דרך אמונה" מכתב מחאה בשם מאות רבנים.
"התורה היא זו שמנחה את עם ישראל מאז היותו לעם. הרבנים הם המפרשים המוסמכים של התורה, מעבירים את המסורת התורנית מדור לדור. זכותו ואף חובתו של רב בישראל לומר את דעת ההלכה בכל נושא שנשאל עליו", כתבו הרבנים.

"הזמנתו לחקירת משטרה של מורנו ורבנו, הגאון הרב דב ליאור שליט"א שהוא מגדולי הרבנים והדיינים בישראל, מפני שנתן ברכתו לספר תורני, הינה מעשה של חילול ה' ובזיון תורתנו הקדושה. הרבנים ימשיכו להורות דעת תורה, בכל נושא שהוא ללא מורה ופחד כנאמר: "לא תגורו מפני איש"."

לטענת הרבנים יש כאן ניסיון להפחיד את הרב ליאוד מלומר את דעתו בעניינים הלכתיים הנושקים לסוגיות פוליטיות. "הניסיון להפחיד רבנים כדי שלא יביעו את דעת התורה, חמור אף יותר על רקע הלגטימציה הניתנת בשם חופש הביטוי לכל דעה גם אם היא פוגעת במדינה, בבטחונה ובמוסר.

"אנו דורשים בשם מאות רבנים לבטל את צו המעצר שהוצא כנגד הרב ליאור שליט"א להפסיק את חקירתו ולהתנצל בפניו על הניסיון לזמנו לחקירה על דברי תורה."

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
כל אזרח ישראלי כאשר לא מגיע לשיחה עם שוטר לבירור
שפת אמת | 08-02-2011 15:54
או לא עוצר כאשר שוטר מורה לעצור את הרכב מקבל מיד צו מעצר על אי שמירת החוק וקנס. אף אחד לא מנסה להפחיד או להשתיק את הרב, שהרב יאמר מה שהוא רוצה ויכתוב מה שהוא רוצה בשם איזה אלילים שהוא מאמין בהם. אני מבטיח לכם שאפילו הקב"ה לא יבוא להעיד בעד הרב ליאור. 'דת הציונות' מוציאה את הרבנים והמאמינים שלה מדעתם וכמו כלבים מפוחדים רואים בכל הפרה של החוק איזה קונספרציה נגדם. מדינה ישראל היא עדיין מדינת חוק, במידה ואתם רוצים להחליף את החוקים יש אפשרות כזו בכנסת ובבחירות, כל עוד החוקים הם כאלו יש חובה למלא אחריהם . הרב דב ליאור הוא זה העושה שימוש פוליטי בצו המעצר החוקי והמתבקש כמו כל אזרח ישראלי שמפר חוק. קבוצה של לאומנים דתיים חסרי מוסר , חסרי דעת ודת ובעיקר מרוקנים וחלולים מ'אמת'.