אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

משטרת חברון הוציאה צו מעצר נגד הרב דב ליאור

מפקד משטרת חברון הגיע לפני מספר ימים לבית הרב דב ליאור והודיע לו כי יש צו מעצר נגדו. הרב הודיע לקצין כי לא ישתתף בביזוי כבוד התורה ולא יגיע לחקירת משטרה שמטרתה "לסתום פיות לרבנים". המתיישבים: "נתנגד גם בגופנו למחטף פרוע ואנטי יהודי זה."

משטרת חברון הוציאה צו מעצר נגד הרב דב ליאור
  "לסתום פיות לרבנים" הרב דב ליאור (פלאש90)

משטרת ישראל הוציאה צו מעצר נגד בכיר רבני הציונות הדתית הרב דב ליאור רבה הראשי של קרית ארבע. צו המעצר הוצא לאחר שהרב סירב להגיע לחקירה בגין הסכמה שנתן על הספר תורת המלך שעסק בדיני הריגת גוי בזמן מלחמה.

מפקד משטרת חברון הגיע לפני מספר ימים לבית הרב והודיע לו כי יש צו מעצר נגדו. הרב הודיע כי למפקד המשטרה כי לא ישתתף בביזוי כבוד התורה ולא יגיע לחקירת משטרה שמטרתה "לסתום פיות לרבנים".

מקורבים לרב ליאור הביעו תדהמה  מהוצאת הצו ואמרו כי :"אין ספק שלפרקליטות ולמשטרה יש עזות מצח להוציא צו מעצר נגד גדול תורה. מטרת החקירה כמו גם חקירתם של עשרות רבנים בחודשים האחרונים היא לסתום פיות."

"מי שסוגר תיקים למנהיגים בציבור הערבי שקוראים להשמיד את מדינת ישראל או  לפרופסורים שמאלנים מהאקדמיה הקוראים לפגוע בחיילי צה"ל ראוי שהיה חושב פעמים לפני שהוציא צו נגד הרב ליאור" המקורבים טוענים כי צו המעצר נועד :"למנוע מהרב לומר דעת תורה, הרב נחרץ שלא להגיע לחקירה מיוזמתו על מנת להפסיק את הרדיפה נגד התורה ולחזק רבנים אחרים".

בתגובה על הידיעה להוציא צו מעצר נגד הרב ליאור מסר ח"כ ד"ר מיכאל בן ארי כי :"מדובר בשערוריה. יש כאן שלטון פחד ומעניין לאן נעלמו השמאלנים שרק לפני כמה ימים דיברו על סתימת פיות."

"הוצאת צו מעצר נגד גדול תורה בסדר גדול שכזה כאשר כל שמדובר הוא הסכמה שהרב נתן לספר היא חציית קו אדום, מקרתיזים ושלטון שמזכיר מדינות חשוכות ואפילות.  וכנראה שיש מי שמבקש להביא לעימות ופילוג בעם ישראל. האם היו נוהגים כך נגד איש אקדמיה מהשמאל?"

גם ועדי המתיישבים של בנימין והשומרון הגיבו בחומרה על צו המעצר:  "מדובר הכרזת מלחמה מצד פרקליטות המדינה כנגד האמונה היהודית ונושאי דגלה. צו זה מהווה יריקה בפרצופו של העם היהודי לדורותיו. מדובר במעשה נואל שנועד להרתיע רבנים מלהשמיע דעתם התורנית."

"אנו קוראים לכל מי שאופייה היהודי של מדינתו יקר לו, לקום ולהתנגד גם בגופו למחטף פרוע ואנטי יהודי זה."

'נאמני תורה ועבודה' הגיבו גם על צו המעצר נגד הרב דב ליאור: "ההתעקשות המיותרת בתחילת הפרשה שלא לשתף פעולה עם רשויות אכיפת החוק מובילה אותנו למקומות שאיש אינו רוצה להגיע אליהם."

"על רבני ישראל לכבד את חוקי המדינה כמו כל אזרח בישראל ולמחויבות זו גם משמעות הלכתית של דינא דמלכותא דינא, ולכן אי שיתוף פעולה עם רשויות החוק לא רק שיוצר רושם שיש אזרחים שהם מעליו, יש בו גם משום בעיה הלכתית. במקביל, מן הראוי שרשויות החוק יבדקו את עצמן האם אינן נוהגות באיפה ואיפה ביחסן להתבטאויות של אישי ציבור בישראל, מימין ומשמאל."

נחי אייל מנכ"ל הפורום המשפטי למען ארץ ישראל אמר כי "מי שמוציא צו מעצר לרב על הסכמה שנתן לספר הינו  חסר שכל והבנה בסיסית בחברה הישראלית. הוא מפר כל כלל בסיסי של הגינות וחופש ביטוי."

אייל הוסיף  כי "המציאות שבה מרצים ואנשי אקדמיה מחרימי ישראל ושאר מי שקוראים לפגוע במתנחלים לא נעצרים ולא נחקרים מול צו מעצר לרב דיין ומורה הוראה הרת אסון בכל הנוגע לאמון הציבור במערכת אכיפת החוק."

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
נאמני התקשורת
ישעיהו | 07-02-2011 21:00
"נאמני" תורה ועבודה מוכיחים פעם אחר פעם שהנאמנות שלהם היא לרוח המנשבת מהתקשורת, לצערנו, בכל מקום שהם מגיבים, הם מבטאים את חוסר שביעות רצונם ממעשים או תהליכים שעוברים על הציבור הדתי לאומי. לא שמענו את קולם באמירות חיוביות (ואם כן, כנראה שזה מיעוט שבטל ברוב). במקום להתעסק במנהיגות והובלה (דבר שהם כנראה לא יכולים לעשות כי אין מאחריהם ציבור מגובש) הם עוסקים בביקורת. ועל זה נאמר הכלבים נובחים והשיירה עוברת.
2
שוב תורה ועבודה פותחים תפ'ה ומחלקים הוראות לגדולים מהם.
| 07-02-2011 21:06
מעניין האם לפעמים תנועת "תורה" ועבודה, בצד של הרבנים או שתמיד בצד של המדינה?!
3
נפלו על השכל לגמרי...
מוחה על ביזוי התורה | 07-02-2011 23:35
ונאמני... נמאסתם לגמרי בתור עובד ולומד באמת אתם לא מייצגים אותי בגרוש
4
מה לעשות אבל נאמני צודקים. אחרת לאן נגיע?
דוד | 08-02-2011 0:02
5
זה תחילת הסוף של ממשל הגויים והאספסוף בארץ העם היהודי!
גימי-יהודי מיהודה | 08-02-2011 0:18
מלכות הרע של נתניהו ומרעיו תקרוס לפני חג השבועות התשע"א ! א מ ן !!!!
6
מעצר הרב דב ליאור
| 08-02-2011 18:35
שיחפשו את ראיד סאלח שמסית כל יום נגד המדינה ורוצה להרוס אותה. מי שזימן את את הרב ליאור לחקירה לא פועל בתום לב וצריכים לחקור את החוקרים לפעמים.אם משהו ניראה מוזר..לא? ניראה לי שצמרת חקירות המשטרה והפרקליטות זו תיבת פנדורה מליאת שקצים ורמשים ועבירות פליליות וביטחוניות. הן משתפות פעולה כדי שלא יחשפו את פשעיהם.בקרוב מאוד השם יחשוף אותם במלוא מערומם .ואז הם יבלו מאחורי סורג ובריח במקום שומרי התורה.יש רדיפת דת במדינת ישראל...פשוט לא מאמין