אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

צהר ב-2007: להפגין נגד 'מצעד הגאווה'; צהר ב-2016: לא להפגין נגד המצעד

"ארגון רבני צהר מתנגד בתוקף לקיום 'מצעד הגאווה' בירושלים וקורא לבוא ולהביע מחאה על חילול הקודש" נכתב במודעה משנת 2007. עכשיו מסבירים בארגון, זה כבר לא שייך

צהר ב-2007: יש למחות נגד 'מצעד הגאווה' בירושלים
  הרב סתיו על רקע מודעת צהר נגד מצעד הגאווה בירושלים (פלאש90)

הציונות הדתית והלהט"ב. האם ארגון רבני צהר עומד מאחורי המודעה שפרסם לפני תשע שנים?

"ארגון רבני צהר מתנגד בתוקף לקיום 'מצעד הגאווה' בירושלים.", כך נכתב בכרוז של הארגון שפורסם בשנת תשס"ז 2007, בעיתונות הדתית.

"על פי המסורת היהודית, עשר קדושות הן, וקדושת ירושלים גדולה משאר המקומות. עריכת הפגנה זו דווקא בירושלים מהווה פגיעה חמורה בזהותה של עיר קודש זו, כמו גם ביהודים רבים בארץ ובעולם."

בהמשך כתבו הרבנים: "קדושתה של ירושלים מחייבת כל אדם שירושלים יקרה בעיניו לבוא ולהביע את מחאתו במסגרת החוק על חילול הקודש." אך הדגישו "אנו מתנגדים בתוקף ובאופן חד משמעי לכל גילוי של אלימות בהקשר זה. קדושתה של ירושלים נפגעת גם כאשר חס ושלום מתבצעת בה שפיכות דמים."

Cn0fhZZWEAEaFfG

מודעת רבני צהר נגד "מצעד הגאווה"

מי שפרסם מחדש את המודעה הוא יו"ר ארגון להב"ה בנצי גופשטיין, שקרא לרבני צהר לקיים את הוראתם ולבוא ולהשתתף איתו בהפגנה החוקית נגד המצעד, אותה הוא מקיים בגן הפעמון.

יש לציין כי בזמן פרסום המודעה, עמד בנשיאות הארגון הרב יעקב אריאל, שהתבטא בתחילת השבוע נגד קהילת הלהט"ב, "צריך לפתור את הבעיה וצריך לרחם עליהם, אבל להתגאות בזה ולתת לזה לגיטימציה ברשות הרבים? אין מקום למצעדי גאווה, על מה הם גאים?"

יו"ר ארגון צהר הרב דוד סתיו מסר לסרוגים: "עמדת צהר לא השתנתה שמצעד הגאוה לא אמור להתקיים בירושלים. מאידך, אחרי הרצח בשנה שעברה קיבל המצעד משמעות הרבה יותר רחבה ומאחר שהמצעד הוא עובדה מוגמרת כבר כמה שנים אנו לא מתעסקים בנושא"

היום זה עידן השיח

רק אתמול, פרסם אחד מראשי צהר הרב רפי פוירשטיין, ביחס לנאום של הרב יגאל לוינשטיין דברים שנשמעים אחרת ולכאורה שוללים הפגנה נגד המצעד: "התורה מצוה ציווים רבים ואוסרת איסורים רבים. אך היא איננה דורשת ואף אוסרת עלינו לבזות ולנדות את מי שאינם מקבלים את ערכיה וציוויה. הפוך היא דורשת מאיתנו לקרב ולהשפיע בדרכי שלום. וכבר אמר רבי עקיבא שאין בדור שלנו מי שיודע להוכיח. האם נתחיל להתבדל ממחללי שבת ואוכלי מאכלות אסורות?"

דברי הרב יגאל בכנס מרכז ליב"ה

בראיון שקיימנו אמש עם יו"ר הארגון הרב דוד סתיו הוא התייחס בעקיפין למחאות נגד הלהט"ב ואמר: "אנחנו צריכים להתאים את כלי הנשק שלנו לדור הנוכחי. אם בדור הקודם, העימות היה רגלים מול רגלים וטנקים מול טנקים, היום אנחנו שלוחמת הסייבר ולוחמת הטילים והמחשבים היא יותר דרמטית מאשר תפקידו של חייל קטן בבונקר. וזה נכון גם בעולם של תורה, בעבר חשבנו שאם רב יאמר 'הייתכן?' בושה וחרפה או 'נורא ואיום' זה יעזור.

אבל היום הכל ייתכן. ולכן כמה שרבנים וגם פוליטיקאים יגידו כמה שפחות 'לא יעלה על הדעת' הם יבינו שצריך לדבר. תסביר לי. אל תוותר על העמדות, אם אתה חושב ששבת היא חשובה – אל תלך לצעוק שאבעס ברחוב, לא כי זה לא כואב, אלא כי זה לא יעיל. אני רק אגרום לאדם שמולי להיות עוין יותר. צעקת השאבעס של היום, היא הזמנה שלו לקבלת שבת, או לשוחח איתו. אני כבר לא יכול לאיים עליו – תם עידן האיומים וההפחדות, היום זה עידן השיח."

בתחילת השבוע פרסמנו בסרוגים, את קריאתו של הרב דוב ליאור להגיע ולמחות נגד 'מצעד התועבה' והיום פרסמנו את הכרוז של נשיא ישיבת הר המור הרב צבי טאו והרב שלמה אבינר המוחה גם הוא על קיום המצעד בירושלים.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
לרפי פוירשטיין
| 21-07-2016 8:43
אם אנשים היו עושים מצעד תועבה על חילול שבת או על אכילת מאכלות אסורים או על רצח או על פדופיליה אז היו יוצאים וזועקים גם על זה!!! יש דברים שלשמחתינו אנשים מוקיעים בכל מקרה ויש דברים שנעשים בצנעה וממילא זה בעייתי יותר ומסוכן יותר להיכנס למשטרת מחשבות, אבל כאן אין את התנאים דלעיל ואין ברירה כי אם לזעוק את זעקת הנביא: כמעט כסדום היינו לעמורה דמינו. בשם האהבה בואו נקרב - זו סיסמא של נוצרים!
2
קולם של החרדים אינו נשמע, מעניין.
פישמן | 21-07-2016 10:36
פתאום החרדים מביעים הזדהות עם התועבה. האם קיבלו שוב את אתנן השתיקה?
3
מצעד הסוטים
שי | 21-07-2016 20:15
מצעד הסוטים, סוטים ושוב סוטים. גברים ערומים מנשקים גברים שמחופשים לנשים. סוטים נמאסתם...!!! אל תתחברו מאחורי פרחים. כי את הצחנה שאתם מפיצים שום פרח לא ינטרל.