אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב יגאל לוינשטיין: "פעם היינו חביבי הצבא, היום אנחנו מסוכנים"

ראש המכינה בעלי הרב יגאל לוינשטיין, תאר בכנס רבנים על סכנת הרפורמים כיצד קצינים בכירים אמרו לו "אנחנו אוהבים את המוטיבציה שלכם ולא סובלים את האידיאולוגיה שלכם"

"פעם היינו חביבי הצבא, היום אנחנו מסוכנים"
  כנס הרבנים נגד סכנות הרפורמה

למעלה מ-700 רבנים ומחנכים השתתפו אתמול בכנס "ציון וירושלים" שעסק בהתמודדות עם השפעת הרפורמה על זהותה היהודית של מדינת ישראל.

בכנס נשאו דברים הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו, הרב צבי שכטר ראש 'ישיבה – אוניברסיטי' בארה"ב,הרב יעקב אריאל רב העיר רמת גן, הרב מיכה הלוי רב העיר פתח תקווה, הרב שמואל אליהו רב העיר צפת, מייסד המכינה בעלי הרב יגאל לווינשטיין, ראשי ישיבות ומחנכים נוספים מכל רחבי הארץ.

לאורך כל הערב סקרו הדוברים את ההשפעות השונות של ארגוני הרפורמה בנושאים שונים, בתוכם – הנסיונות לפירוק הרבנות הראשית כגוף ממלכתי, החדרת תכנים זרים למערכת החינוך, החלשת רוח הלחימה של הפיקוד הבכיר בצה"ל ועוד.

הרב הראשי הרב דוד לאו אמר: "החשבון הראשון שצריך לעשות: מה הקב"ה רוצה ממך. רפורמה נכונה היא כשבאים בתוך האמונה לשנות ולייעל מערכות. לייעל, לשפר, לתקן, לחפש דרכים. אבל חס וחלילה לא סוטים כמלוא נימה מדבר ה', זה הקידוש ה' הכי גדול. לעשות בדיוק את מה שה' אמר לנו. לא מחפשים איך להנגיש, למצוא חן. צריך שיצא מכאן קול גדול למצוא את הדרך הראויה לקדש שם שמיים בהתאם לתורה שקיבלנו מסיני."

הרב יעקב אריאל אמר: "יש הבדל גדול בין הרפורמים לחילונים, הרפורמים זה דת חדשה… יש השפעות של הרפורמה גם על היהדות האורתודוקסית. יש מקומות שמתנהגים במקומות מסוימים כמו רפורמים"

פעם היינו חביבי הצבא, היום – תם עידן התמימות

הרב יגאל לוינשטיין מייסד המכינה הקדם צבאית בעלי סקר את השפעת הארגונים השונים המקדמים את הרפורמה בתוך צה"ל. "בשנתיים האחרונות חל שינוי ערכי בצה"ל בהובלת חיל החינוך. לא מדובר בתקלה, אלא במגמה מכוונת. חיסול תודעה יהודית שמחנכת לציונות ואמונה בצדקת הדרך, והעברת כל סמכויות החינוך והערכים בצה"ל לקצין חינוך ראשי בלבד. פלורליזם דתי, רב תרבותיות, מדרון חלקלק מוסרי – עומדים בראש רשימת הערכים שמוטמעים בקרב כל הקצינים בקורסים. ככל שהדרגה גבוהה יותר – הערכים רדיקליים יותר.

קובע האג'נדה בצה"ל זה קצין חינוך ראשי. לדבריו, תכלית הנסיעות לפולין של צהל היא להבטיח שלא נידרדר להיות נאצים ביהודה ושומרון.

בכירים בצבא אומרים כך: אנחנו בעד אורתודוקסיה. מבחינת ההלכה – רק אורתודקסית. אבל אמונות וערכים – כל הזרמים, גם רפורמים. זו ה'פשרה' שלהם. הצבא אומר ברורות – שירות נשים חשוב יותר מחיילים דתיים, איכותיים ככל שיהיו. פעם היינו חביבי הצבא, היום – תם עידן התמימות. המוטיבציה, הרגש הלאומי בחיבור עם הדת – מסוכן."

הרב אריאל

הרב אריאל נואם בכנס

הרב לוינשטין שיתף את הנוכחים בשיחות עם בכירים בחיל החינוך אשר באופן גלוי מעוניינים להשריש את הנרטיב הפלסטיני כצד לגיטימי בעיני הפיקוד הבכיר בצה"ל. הוא תאר כיצד קצינים בכירים אמרו לו "אנחנו אוהבים את המוטיבציה שלכם ולא סובלים את האידיאולוגיה שלכם".

הרב צבי שכטר מהישיבה יוניברסיטי אמר: "רואים באמריקה את כל ההרס והחורבן הגדול שעשו שם, בגלל שמכבדים את הרפורמים, מתוך רצון להרבות ב'דרך ארץ' זה מה שמחזק אותם. במקומות באירופה שלא כיבדו – שם היתה פחות רפורמה".

הרב יהושע שפירא: "הרפורמים הם לא הבעיה. הם כלי שרת בידי השואפים לשבור כל מבנה מוסכם (רה-קונסטרוקטיביים). כל המבנה הטבעי של החיים מתערער, המשפחה מתערערת. הכספים האדירים שמושקעים נועדו לשבור את כל המערכות נורמליות והבריאות של החיים, מתוך ייאוש ושנאה פנימית של ייאוש מהחיים".

הסכנה הגדולה – הפרדת דת מהמדינה

הרב מרדכי שטרנברג אמר: הנושא הוא לא הרפורמים או הרפורמה אלא מדינת ישראל. הסכנה הגדולה במאבק הזה הוא הפרדת הדת מהמדינה. יותר משהרפורמים מקבלים הכרה השיח הזה יוצר מחשבה שגם אורתודוכסיה היא רק כת, זרם- שאין לו שייכות מהותית למדינה. חדירתם אלינו היא החלשה של כל תחומי החיים – בצה"ל, בצדקת הדרך, באחיזה בארץ.

כל קיפול דגל – הדגל הציוני, הדגל היהודי – כדי להרים דגל 'ישראלי' מדומה, דגל הדמוקרטיה. יש לנו דגל יהודי אמיתי. לא לקפל אותו.

בתחילת הכנס הוצגה בפני המשתתפים מצגת מפורטת על דרכי הפעולה של הארגונים והמגמות בהם עוסקים אותם ארגונים ליצור מציאות בלתי הפיכה במדינת ישראל בנוגע לזהותה של המדינה.

הכנס הוא פרי יוזמתם של ארגונים רבים העוסקים בחיזוק ציביונה היהודי של מדינת ישראל ביניהם מרכז ליב"ה, מכון חותם, אגוד רבני קהילות, רבני דרך אמונה, התנועה למדינה יהודית וארגונים נוספים.

IMG_1286

הרב אבינר נושא דברים

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו