אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב שלום כהן הסביר לבנט את הקללות: "זה הכל מתוך אהבה"

יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט הגיע לנחם את הרב שלום כהן היושב שבעה על אשתו. הרב שפעם כינה את מצביעי הבית היהודי עמלקים ואיחל להם גיהנום הסביר "זה מגיע מאהבה"

הרב שלום כהן הסביר לבנט את הקללות: "זה הכל מתוך אהבה"
  בנט מנחם את הרב שלום כהן (יעקב כהן)

הכל זה פוליטיקה? אחרי ששלח אותו לגיהנום, הרב שלום כהן התפייס עם בנט.

יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט, הגיע היום לניחום אבלים אצל נשיא מועצת החכמים של ש"ס הרב שלום הכהן היושב שבעה על אשתו הרבנית יעל.

בניחום האבלים התעניין בנט בחיי הרב והרבנית בתקופת מלחמת השחרור, ושמע על הפחד הגדול ששרר אז ברובע היהודי, על הבריחה והחזרה לאחר מלחמת ששת הימים. ״היינו כחולמים״, אמר הרב, ״אף אחד לא האמין שנחזור לרובע היהודי״.

הרב הזכיר את שכונת קטמון, ממנה ברחו הערבים במלחמת ששת הימים והשאירו הכל מאחוריהם. ״היה קשה להאמין איך הם השאירו כך הכל, ואיך הקב״ה גלגל שנחזור לשם ונקבל בתים מוכנים״. השר בנט השיב, ״הם היו בטוחים שנעשה להם כפי שהם היו עושים לנו במצב דומה. זה כל הסיפור״.

תוך כדי השיחה, הזכיר הרב את היותו כהן המצווה לברך את העם באהבה. ״בצעירותי ארע לי מקרה שאדם אחד הכה אותי ללא סיבה, ואחר כך פגשתי אותו בבית כנסת. היה קשה לי לברך אותו בברכת כהנים ולכן יצאתי. אבל אחרי כמה דקות התיישבתי בדעתי וחזרתי לברך אותו באהבה כי כך הקב״ה מצווה אותנו. אם זה לא באהבה אסור לנו לברך ברכת כהנים״.

״תדע״, המשיך הרב, ״כל ימי גדלתי מתוך אהבה לכל יהודי באשר הוא. בוודאי גם את הציבור הדתי לאומי. וגם אם לפעמים נשמע שאני אומר דברים קשים, זה מגיע מתוך אהבה״.

הבית היהודי של קרח

הדברים מכוונים לדברים הקשים שהטיח הרב בבנט, ברבני הציונות ובבית היהודי לפני הבחירות לכנסת ה-19 ולכנסת ה-20 ובזמן הבחירות לרבנות הראשית לישראל. את מצביעי המפלגה כינה עמלקים, ואמר כי מי שיצביע לבית היהודי ילך לגיהנם. בטקס הכתרת הראשון לציון, הרב יצחק יוסף, אמר ראש ישיבת פורת יוסף לסגן השר לשירותי דת: "אלי בן דהן, אני מקווה ששמך אלי בן דהן יותר טוב מסגן שר הדתות, כי כתר זה כמו סיר שהתינוקות מלכלכים בו ואתם שמים אותו על הראש. מסכנים. הבית היהודי, תעשו שבאמת יהיה כבוד לראשון לציון". על ראש הממשלה נתניהו: "מג'נון, הלכת עם לפיד, בשביל זה אתה נופל ככה, בשביל זה איראן הורגת אותך". ועל רבנים ציונים דתיים: "שקרנים, רשעים".

212A7629

בנט מנחם את הרב שלום כהן (יעקב כהן)

 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
12 תגובות - 12 דיונים מיין לפי
1
כותרת בזויה
יגאל | 22-06-2016 19:39
2
חבל שבנט הולך לאדם שמלבה שנאת חינם. בושה
אלי | 22-06-2016 20:27
יפה שבנו מכבד רבנים, אבל לא היה צריך ללכת. ר שלום כהן מרבה בשיטת חינם ומתנכל לרבנים וגדולי צורה מהציונות הדתית. אנו לא צריכים להשפיל את עצמנו
3
"ונהי בעינינו כחגבים וכן היינו בעיניהם"
בנימין | 22-06-2016 21:33
כך הציונות הדתית נראית בעיניה כחגב, למרות העוצמה הגדולה שבה, לכן החרדים מסתכלים עליה כעל חגב.
4
ציונות דתית במיטבה!
יוני | 22-06-2016 21:35
זה מסורת בציונות הדתית: ככל שיירקו לך על הפרצוף תלקק יותר את הפנים! בצה"ל גוזרים גזרות שמד נגד דתיים (שירת נשים, זקן, תודעה יהודית וכו') והתגובה היא שמתגייסים באהבה עוד יותר גדולה! מכנים אותך עמלק גוי ועוד, תלך ללקק ולהחניף בשבעה... מסורת...
5
אפשר תמיד לעשות תשובה גם בזקנות.
| 22-06-2016 22:22
6
"מסר פייסני" זה לא מספיק. הוא צריך להתנצל בפה מלא
כל המלבין פני חברו ברבים אין לו חלק לעולם הבא | 23-06-2016 8:26
על כל ההתבטאויות שלו.
7
ההסבר הזה שווה לפח
נתנאל | 23-06-2016 10:43
בדיוק כמו האיש שאמר אותו. כל עוד האיש לא התנצל בשער בת רבים, ולא ביקש מחילה מכל אחד מבני הציונות הדתית, אף נציג ציבור דתי אינו רשאי לבקר בביתו. זו השפלה לציבור כולו.
8
עם אהבה כזו מי צריך שונאים...
יהודי בלי חרטות | 23-06-2016 11:04
מעניין אם את נכדיו הוא גם מקלל מתוך אהבה ????? ימח שמו וזכרו של חש"ך לא לכעוס זה מתוך אהבה. חחחחחחחחח
9
לדבר על גדול בישראל
תתבישו לכם | 23-06-2016 12:35
אני לא איש של ש"ס אבל תתבישו חכם גדול בתורה ויראת שמים לדבר עליו אין פחד
10
לכבוד אנשי המזרחי
שמואל | 26-06-2016 1:30
אני שמוע כעס מדבריכם על הרב שלום. כדאי שתדעו כמה עובדות חשובות אתם מכרים אתהרב רק דרך התקשרות ולכך כך אתם מדברים. הרב כל חייו עסוק רק בלימוד תורה מאז שנולד בישיבת פורת יוסף ועד הרגע הזה, אתם מכרים רבנים שמחזקים איפון הרב לא יודע מה זה פלפון רגיל.. הרב מדבר בתקפנות נגד כלמי שרואה שאינו הולך בדרך ה' גם על תלמידי הישיבה חוטפים צעקות הרבה יותר קשות ממה שאמר עליכם.. וכולם יודעים זה נובע מיראת שמים טהרה של הרב. וגם אתם יש הרבה מה לתקן עם הרבנים שלכם או חלקם מתרים אפיון עם כל הרעות שבא מתרים בית ספר מעורב וכו' אז הרב ראוה שצריך להעיר ומעיר מכל הנשמה ומה שאמר לבנט זה אמת לאמיתה... אז אנשי המזרחי תשאלו את אנשי הרובע היהודי מהמזרחי ויספרו לכם מי זה הרב שליט"א. בתקווה להבנה ולא למחלוקות ...
11
למה סיפרת שאחד הכה אותך בלי סיבה?
עדיאל | 27-06-2016 21:36
למה סיפרת שאחד היכה אותך בלי סיבה? זה היה מתוך אהבה!
12
תחשוב על מה שכתבת
מאיר | 03-07-2016 0:47
1.השכל הישר מבין שמקללים משהו שהוא עמלק זה לא מאהבה... 2.לציבור שלנו יש ת"ח גדולי תורה ענקיים מי אתה שאתה חושב שאתה יכול להגיד שהם טועים . אולי אתה טועה...