גליק: "מתחייב להפוך כל אבן כדי למצוא פתרון"

חבר הכנסת יהודה גליק ערך ביקור ביישוב עליו מונפת חרב הגירוש והתחייב לפעול למציאת פתרון. "זהו רצון השרים זה רצון ראש הממשלה ויותר מכל זהו דין הבוחר"

גליק: "מתחייב להפוך כל אבן כדי למצוא פתרון"
  (Yonatan Sindel/Flash90)

ח"כ יהודה גליק (הליכוד) ערך ביקור ביישוב עמונה שחרב הגירוש מונחת על צווארו, במהלכו נחשף לסיפורו של היישוב. הביקור שהתקיים ביוזמת מטה המאבק להסדרת עמונה החל במגדל התצפית שביישוב, במהלכו קיבל ח"כ גליק סקירה על המצב בו מצוי המאבק, לנוכח הפינוי הצפוי להתרחש בדצמבר הקרוב. בהמשך השקיפו על ארבעים המגרשים אשר הוכשרו ביישוב על ידי משרד השיכון, ולסיום ביקרו ברחוב בו ניצבו תשעת הבתים אשר נהרסו בשנת 2006.

ח"כ יהודה גליק אמר במהלך הסיור: "אני עומד פה נפעם ונרגש נוכח ישוב בן עשרים שנה בו מתגוררות ארבעים משפחות שנאבקו במשך שנים ארוכות בתנאי מזג אויר קיצוניים מחד ובמצב בטחוני לא פשוט מאידך. גדלו בישוב הזה מעל מאתיים ילדים כן ירבו, פיתחו חקלאות על פני עשרות דונמים והכל ממניעים של חלוציות וציונות צרופה".

גליק הוסיף כי "החברה הישראלית כולה צריכה להצדיע לבניה אלו שיושבים כאן, כישוב ספג ומוכנים עצמם למען עמם ולמען מולדתם. אין לי ספק שהליכוד כולו כולל חברי השרים וראש הממשלה בעצמו רוצים לעשות הכל, כל שאפשר, כדי להסדיר חוקית את הישוב".

גליק עצמו הצהיר כי הוא מתחייב שלא לשקוט ולא לנוח, לדפוק על כל דלת, לחפש כל סדק בכל חלון, ולהפוך כל אבן שרק ניתן "על מנת לפתור את התסבוכת המשפטית ולהסדיר את מעמדה החוקי של ההתיישבות בעמונה".

"זו ארץ מולדתינו, אליה חזרנו לפני חמישים שנה והתושבים כאן הם בניה הטובים של הארץ הזו ושל עם ישראל כולו. אעשה כל אשר לאל ידי, כי אני מאמין שהממשלה הזאת בראשות הליכוד צריכה להסדיר את כלל ההתיישבות ביהודה ובשומרון ובפרט את עמונה. זהו רצון הח"כים זהו רצון השרים זה רצון ראש הממשלה ויותר מכל זהו דין הבוחר. כך מן הראוי שיהיה זה נכון זה צודק וזה מוסרי. כבר היום אני מתכונן להעלות את הנושא בישיבת סיעת הליכוד בקול ברור וצלול".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
נמאס ממך דביל
| 22-06-2016 10:56
2
כל הכבוד
גל | 22-06-2016 11:13
רק לא לדבר הרבה ולעשות מעט,תלחם ותצרף איתך עוד חברי כנסת.
3
ראש הממשלה בנימין נתניהו צריך
| 22-06-2016 16:33
לראות מה היה עושה בן גוריון במקרה כזה ואת זה יקיים.רק בן גוריון היה מסוגל להקים מדינה.הוא היה מחזק את בני עמונה אם אני לא טועה.