אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

שר הדתות הורה להאריך את כהונת הרב הדנה בחצי שנה

התפתחות חיובית בפרשת הדחת הרב יוסף הדנה. שר הדתות דוד אזולאי הורה להאריך את כהונתו של הרב בחצי שנה נוספת עד למציאת פתרון להארכת כהונתו

הפתרון של שר הדתות להדחת הרב הדנה
  הארכת הכהונה בחצי שנה נוספת (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)

הדחת הרב יוסף הדנה. שר הדתות דוד אזולאי הורה להאריך את כהונתו של הרב יוסף הדנה בחצי שנה נוספת.

אתמול נחשף בגלי צה"ל כי כי רבה הראשי של יהדות אתיופיה בישראל, הרב יוסף הדנה, יודח מתפקידו בעקבות עמידתו לצידם של בני קהילתו במאבקם נגד אפליית בני העדה האתיופית ברישום לנישואין בפתח תקווה.

על פי הדיווח, התנהלותו של הרב הדנה לא מצאה חן בעיני גורמים בצמרת המשרד לשירותי דת, וכעת עם הגיעו לגיל הפרישה ,67, החליטו במשרד שלא להאריך את כהונתו.

לאחר ההודעה על הדחתו, התברר כי המהלך נעשה שלא על דעתם של הרבנים הראשיים לישראל, הראשון לציון הרב יצחק יוסף והרב דוד לאו שכתבו כי אין להפסיק את עבודתו של הרב.

כעת הורה שר הדתות על הארכת כהונתו של הרב בחצי שנה נוספת, אך מנכ"ל המשרד עודד פלוס, הוסיף כי הארכה זו טעונה אישור של נציבות שירות המדינה.

 

WhatsApp-Image-20160621

הבוקר התראיין הרב הדנה לרדיו קול חי והתיחס לפרשה. "מאז ומעולם הרבנים תמכו בי", פתח הרב הדנה בדבריו בראיון לרדיו 'קול חי'. "מרן הגאון הגדול הרב עובדיה יוסף זצוק"ל הוא למעשה האבא של הקהילה, הוא לימד אותי באופן אישי, שלח אותי לישיבה וכל הזמן תמך בי ועזר לי וברוך ה' עד היום האחרון הוא ליווה אותי".

"בזכותו ובזכות הרבה רבנים ואנשים שעזרו לי, יכולתי להביא את הקהילה שלי למקום שהיא נמצאת בו היום. לא היו הפגנות ושביתות בנושא של הדת בכל הזמנים. בסיעתא דשמיא ובעזרת כל גדולי התורה, הצלחתי. היום הגעתי לגיל פרישה, ואני ראיתי שאם אני עוזב עכשיו, כל מה שבניתי יכול לקרוס".

את האצבע המאשימה מפנה הרב הדנה למשרד הדתות, "מי שמסרב זה בכיר במשרד. יש אחראי שכשדיברתי איתו, הוא אמר לי שצריך ללכת הביתה. אמרתי בסדר גמור, אבל אחר כך אני רואה גם לחץ מצד הציבור וידידים שמכירים ואכפת להם מיהודי אתיופיה".

הרב הדנה התייחס גם לכך שאת הדחתו מייחסים למאבקו ברבנות פתח תקווה, ואמר: "היה מאבק והיו כל מיני אנשים שהתערבו, ולא רק שלא עזרו אלא סיבכו את העניין. בשאר המקומות שאני טיפלתי באופן אישי הכל מסודר". לדבריו, "לא הרבנים המקומיים האתיופים עוררו את זה. הבעיה הייתה במועצה הדתית שלא היו מקבלים את הזוגות והיו שולחים אותם למקומות אחרים להירשם לנישואין".

"יכול להיות שמרוב היאוש לא פניתי לשר", סיפר הרב הדנה כשנשאל מדוע לא פנה לשר הדתות דוד אזולאי..לדבריו: "הוא באמת אדם הגון ומאוד שקול שאוהב רק לעזור. היום נפגשתי איתו, אמרתי את שלי. הוא אמר שהוא ישקול בכובד ראש ואני מקווה שהעניינים יסתדרו. מניסיון העבר אני יודע שהוא אדם יקר מאוד".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
הפתרון הינו חוזה אישי
כל הרבנים באותה סירה | 21-06-2016 15:23
לאחר החלטת בג"ץ שאיך להחריג רבנים משאר עובדי ציבור, כל הרבנים הוצאו לפנסיה בגיל 67. בזמנו כאשר הרבנות רצתה שרב ימשיך כהונתו הוא הוחתם על שכר בחוזה אישי