אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

המכתב מוכיח: פיטורי הרב הדנה בניגוד לדעת הרב יצחק יוסף

ממכתב שהגיע לידי 'סרוגים' עולה כי ההחלטה לפטר את הרב יוסף הדנה מתפקידו נעשתה בניגוד גמור לדעתו של הרב יצחק יוסף והוא דורש להשאירו בתפקיד

המכתב מוכיח: פיטורי הרב הדנה בניגוד לדעת הרב יצחק יוסף
  (Yaakov Lederman/Flash90)

סערת הרב הדנה.

בעקבות הדיווח על כוונת המשרד לשירותי דת להדיח את הרב יוסף הדנה, רבה הראשי של יהדות אתיופיה בישראל, מתפקידו, מכתב ששיגר הראשון לציון, הרב יצחק יוסף, מעלה כי המהלך נעשה בניגוד גמור לדעתו וכי הוא דורש להשאירו בתפקידו.

במכתב ששיגר הרב יוסף לגורמים במשרד לשירותי דת, נכתב, בין היתר: "הרה"ג הנ"ל מכהן פאר מזה שנים רבות כרבם הראשי של עולי אתיופיה בישראל, וביודענו ובהכירנו את פעולותיו הברוכות למען העדה פריחתה ושגשוגה הרוחני, ותהילות לאל כביר מצאה ידו להוציא יקר מזולל, ולהפיץ תורה, חכמה ודעת בקרב בני העדה, והכל באצילות נפלאה ובדרכי נעם, וכפי ששמענו כמים הפנים אל הפנים כן לב האדם אל האדם, ובני העדה רואים בו את מנהיגם ומורה דרכם בענייני הלכה, השקפה ומנהג. והודות לכך, כל הפעילויות הקשורות לעדה, הן מבחינת בירורי יהדות והן בשאר הנושאים, נעשים על פי הנחיותיו הבהירות. וגם מקם אאמו"ר, רבינו עובדיה יוסף זצ"ל, קירבו ועודדו בהכירו את פעולותיו הברוכות".

לאחר שפירט את שבחו של הרב הדנה עבר הרב יוסף לדרוש את השארתו בתפקיד: "אי לכך, ראוי ונכון הדבר להאריך את כהונתו בתפקיד "רבם הראשי של יוצאי אתיופיה בישראל", בהיות ובכך יוכל להמשיך ולהעניק מכישרונותיו המבורכים בהכירו את כל הנושאים הקשורים לעדה. ובני העדה יוכלו להמשיך ליהנות מאורו הבהיר עוד רבות בשנים".

לכידה

כאמור, מוקדם יותר (שני) נחשף בגל"צ, כי רבה הראשי של יהדות אתיופיה בישראל, הרב יוסף הדנה, יודח מתפקידו בעקבות עמידתו לצידם של בני קהילתו במאבקם נגד אפליית בני העדה האתיופית ברישום לנישואין בפתח תקווה.

על פי הדיווח, התנהלותו של הרב הדנה לא מצאה חן בעיני גורמים בצמרת המשרד לשירותי דת, וכעת עם הגיעו לגיל הפרישה ,67, החליטו במשרד שלא להאריך את כהונתו.

מהמשרד לשירותי דת נמסר בתגובה כי "הרב הדנה הינו עובד המשרד ואין דינו כדין כל רב אלא דינו כדין עובד מדינה שפורש בגיל 67. הרב הדנה עתיד לפרוש לגמלאות בסוף יולי למרות שהוא חצה את גיל הפרישה כהונתו הוארכה ב-7 חודשים לפנים משורת הדין. המשרד מוקיר את העשייה הברוכה של הרב הדנה ומשוכנע שיעלה בידיו להוסיף ולתרום בנושא ועל כן נעשית חשיבה להמשך תרומתו".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
כל הכבוד רב יצחק יוסף שמגן על הרב
| 20-06-2016 19:36
שאין דורש לו.רב צריך לכהן עד זיקנה ועד בכלל.
2
שאין מדיחים רב ממשרתו
אחד הדברים שמו"ר הרב צבי יהודה זצ"ל כאב עליהם | 21-06-2016 14:05