אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב עמיחי גורדין: על העבריין מאלון שבות

לא מפתיע לגלות מגישת חדשות חשובה ומוערכת בערוץ 10, המכנה בלי משים את ציבור המתנחלים כציבור שבחלקו אינו שפוי. זאת לא אשמתה – היא רק משקפת רוח כללית שנושבת במרחב שלה.

הרב עמיחי גורדין: על העבריין מאלון שבות

בערב חג השבועות הדביק עיתונאי נכבד מעיתון 'הארץ' את הכינוי 'עבריין בינלאומי' ל – 400,000 תושבי הישובים שמעבר לקו הירוק, 'מתנחלים' בלשון העם. בדל התנערות מכינוי חמור זה לא נשמע מפי מנהיגי השמאל הציוני.

המאבק האידיאולוגי בהתנחלויות מקדש ככל הנראה 'דה-לגיטימציה' למאות אלפי אזרחים. וכשה'דה-לגיטימציה' פורחת לא מפתיע לגלות שבוע מאוחר יותר, מגישת חדשות חשובה ומוערכת בערוץ 10, המכנה בלי משים את ציבור המתנחלים כציבור שבחלקו אינו שפוי. זאת לא אשמתה – היא רק משקפת רוח כללית שנושבת במרחב שלה.

כיוון שכותב שורות אלו הינו מוותיקי העבריינים הבין לאומיים בארצנו (42 שנות עבריינות, מגיל עשרה חודשים) וכיוון שמחר, יחול יום השנה ה – 47 להקמת מושבת העבריינים 'אלון שבות', מוותיקות מושבות העבריינים בארץ, וכיוון שחשוב שלפחות אנחנו העבריינים (מחילה מקוראי הטור שאינם נמנים על העבריינים או על בני משפחותיהם) נכיר את מורשת הפשע, אני מרשה לעצמי לספר לכם את הסיפור של הכפר הערבי שעל חורבותיו יושבת 'אלון שבות'.

* * *

אלון שבות קמה על חורבותיו של כפר ערבי שגורש באלימות ובברוטאליות. במקום שבו יושבת היום שכונת 'גבעת החי"ש' שכן במשך שנים רבות כפר ערבי תמים בשם 'סאוויר'. תושבי הכפר ששכנו במקום בשקט ובשלווה, סבלו מהתעמרויות והתגרויות חוזרות ונשנות. לבסוף, לאחר מספר מעשי רצח (אין מספיק עדויות על הפרטים) הם נטשו את יישובם האהוב ועברו ליישוב ג'בעה.

סיפור אמיתי. לגמרי. במשך למעלה מאלף שנים השתייכו ערביי הארץ והסביבה לשתי קבוצות יסוד שורשיות. קבוצת ה'קייס' וקבוצת ה'ימן'. איבה שררה בין שתי הקבוצות. אפילו הדרוזים, המגובשים יחסית, נלחמו ביניהם בקרב עקוב מדם בשם 'קרב עין דארה' (שכונה מאוחר יותר בפי הדרוזים ה'ימנים', שהפסידו בקרב, בשם 'טבח').

הפיצול השורשי הזה פילג את ערביי בית לחם, ה'ימנים', שסימלם היה דגל לבן ואת ערביי חברון, ה'קייסים', שסימלם היה דגל אדום. גוש עציון שכן בתווך, והיווה זירת עימותים תדירה בין השבטים. כשבמאה ה-17 התיישבו בקרקעות הגוש ערבים משבט ה'קייס', התעללו בהם בדואים מאיזור בית לחם שהשתייכו למחנה ה'יימנים', ולבסוף גירשו אותם.

ניסיונות התורכים לאחד את שני השבטים נכשלו. רק כשהגיעו היהודים נזכרו ערביי האיזור שהם בני אומה פלסטינית אחת. כך זכינו לאחד שתי קבוצות אוכלוסיה עוינות לקבוצה אחת – העם הפלסטיני, שנולד כנראה בזכותינו.

* * *
בשל אותן מלחמות עקובות מדם נותר גוש עציון שומם ונטוש. גם בגלגול הראשון של הגוש, לפני הקמת המדינה, וגם בגלגול השני של הגוש, אחרי מלחמת ששת הימים, היו הרי הגוש שוממים. בתמונות של הגוש משנת 1969 רואים בעיקר גבעות טרשים. הצבעים ששלטו באזור היו אז צהוב וחום. הירוק נעדר.

ואז הגיעו העבריינים. העבריינים שהפריחו את השממה והפכו את הגוש למקום ירוק וחי. העבריינים שלא נרתעו מטרור ופיתחו וביססו את הגוש גם בימים מדממים וקשים. העבריינים שגרמו לערביי בית לחם לקנא באחיהם המועטים שזכו לגור בתוך תחומי מועצת גוש עציון.

* * *
על פי האתר 'זוכרות', 600 ישובים ערביים ננטשו ונהרסו בתוך תחומי הקו הירוק במלחמת השחרור. בין חדרה לגדרה פזורים שרידיהם של עשרות כפרים ערבים נטושים. קיבוצים ומושבים רבים נבנו על חורבות מאות הישובים הערבים הנטושים.

ומה עשו העבריינים מיהודה ושומרון? 6 ישובים ערביים בלבד ננטשו בתוך תחומי יהודה ושומרון. 6 יישובים בלבד. את ההתנחלויות בנינו לצד ישובים ערבים ולא על חורבותיהם, כפי שעשו אחינו מעבר לקו הירוק.

תולדות העמים גדושות ומלאות בנדידת אוכלוסין. ארץ ישראל היא ביתנו ואין לי שום נקיפות מצפון בכל הקשור לתושבים ערבים שברחו מבתיהם שבתוך הקו הירוק. אבל, אם רוצים למצוא בכל זאת עבריינים אני ממליץ לחפש אותם דווקא בתוך הקו הירוק ולא ביהודה ושומרון. הנזק שגרמנו לערביי יהודה ושומרון בטל במיליון לעומת הנזק שגרמו תושבי תל אביב והסביבה לערביי מישור החוף. ההבדל היחידי בינינו הוא שבמדינת תל אביב השמידו את הראיות המרשיעות וקברו אותן מתחת לאדמה, בעוד שאנחנו ביהודה ושומרון ממשיכים לחיות לצד ערביי האיזור.

וכבר הגדיר זאת ג'מאל זחאלקה טוב ממני: 'הקיבוצים גרועים מההתנחלויות. את ההתנחלויות בניתם ליד הישובים הערבים, את הקיבוצים בניתם על חורבות הישובים הערבים.'

* * *
יבורכו בוני הארץ – המתנחלים והקיבוצניקים. יבושו הצבועים מרחוב שוקן.

(צילום: מתוך הפייסבוק של יותם זמרי)

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
9 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
מה עם החוק הבינלאומי?
מלך שלמה | 19-06-2016 10:37
חבל מאוד שצריך מדי פעם להזכיר לאנשים שרובם ככולם אנשים טובים ואיכותיים, שלפי החוק הבינלאומי, כל האדמה עליה אתם יושבים היא "שטח כבוש", ומה לעשות מדינת ישראל הוקמה בהחלטה של האומות המאוחדות, וכחברה במוסד הזה שניקרא "או"ם" קבלנו על עצמנו לקיים את החוק הבינלאומי, לא זכור לי, ואני כותב זאת בכאב לב "שהיושב במרומים" החליט על הקמת מדינת ישראל!! לא סתם מדינת ישראל, לא מספחת את יהודה ושומרון, כי בהחלט ברור לכולם ש"סיפוח" לא יעבור, אגב גם את "התרגיל " שעשו עם רמת הגולן, פוחד מחנה הימין לבצע! להזכירכם רמת הגולן לא סופחה, אלא "הוחל עליה הדין והחוק הישראלי" ומכיוון שגם "תרגיל זה" לא עבר במוסדות האו"ם, לא נותר לך כותב מאמר זה, אלא לצפות אולי "לעזרת היושב במרומים" שעד כמה שזכור לי "הסתיר פניו" מאיתנו בכל תקופות הפרעות, עלילות הדם והשואה הנוראה!!!! אגב אני יושב על הריסות ישובים ערביים, שבתוכנית החלוקה הוחלט שזה השטח המוקצה ל"מדינת היהודים" ומתוך כך אני מתיישב חוקי.
2
מגיב 1, ממש חסיד אומות המאוחדות!
יסף | 19-06-2016 11:38
אולי תשאל את עצמך מהם הערכים שלך ותנסה לחיות על פיהם, כי דבר האו"ם כלום לא יקח אותך ואת חבריך בשמאל רחוק מידי. אז בהצגה של סגידה לחוק הבינלאומי אתה חותר להחרבת המדינה (כנראה שאתה מספיק חכם להבין את ההשלכות של מדינת פלסטין). וכנראה שדברו של "היושב במרומים" ביחס לדברי האו"ם, דברי הכלום קודמים. איזה אדם ערכי אתה כולנו מלאי הערכה והתפאמות.
3
ל1. החוק הבינלאומי לא חל עלינו.
ינקל | 19-06-2016 12:49
עלינו חל אך ורק חוקי בורא העולם. או"ם שמום כלום, זה לא סתם סיסמא, זו מציאות. האו"ם מבחינתנו עם ישראל אינה קימת.
4
"שטח כבוש". כבוש ממי?
מפוקח למלך שלמה | 19-06-2016 14:13
5
התייחסות לא עניינית
מלך שלמה | 19-06-2016 17:11
התגובות הלא ענייניות של שלושת המגיבים, שאחת מהם על גבול חוסר ההבנה מהי מדינת חוק!! האם הפכנו ממדינה שחתמה על הצטרפותה לאו"ם? למדינה שבאיזו החלטה מסתורית שעברה בשלוש קריאות בכנסת הוחלט שאיננו מקיימים את החוק הבינלאומי, כפי שכתב המגיב 3, למגיב 4 אין לי אלא לומר, אני ומשפחתי שבאה לארץ הזאת בשנת 1883 ולא קיימה את ההלכה של שלושת השבועות (מלשון שבועה), הלכה שמנעה מיהודים לעלות לארץ ישראל, חלמנו וחלמו אבותי, על מדינה מוכרת על ידי משפחת העמים. ואם לבסוף החלום הוגשם, אין שום הצדקה לכך שנהיה שוב מנודים כאשר "היושב במרומים" מרשה "שמעשה ידיו טובעים בים" ולצערי אלה שרואים עצמם שליחיו הם אלה שיהרסו אל כל מה שנבנה כאן. אין כאן עניין של שמאל, יש כאן אך ורק את התקווה שהמדינה תהיה מדינת חוק!!!
6
לפי החוק הבינלאומי, ארץ ישראל ניתנה בועידת סן רמו למנדט
לא נכון. | 19-06-2016 17:50
הבריטי, במטרה לבנות בית לאומי. ועידה זו אישררה את הצהרת בלפור והחלטותיה תקפים עד היום.
7
רק הצהרת בלפור?
מלך שלמה | 19-06-2016 19:47
המנדט ניתן לבריטניה אחרי שחיים וויצמן וזאב זבוטינסקי נתנו את הסכמתם לספר הלבן הראשון, ואם נלך למסקנות ועדת אונסקו"פ שפורסמו ב- 1.9.1947 שהתקבלו בסופו של דבר בכ"ט בנובמבר 1949, על ידי רוב חברות האו"ם והיא תוכנית החלוקה שדוד בן גוריון בהברקה של רגע היסטורי הסכים לה , בניגוד אגב למנחם בגין ואגודת ישראל שהתנגדו לתכנית. והתוצאה הקמת מדינת ישראל וקבלת המדינה לאחר מכן כחברה באו"ם, עד היום המגזר החרדי עדיין לא מכיר במדינה, והם עדיין נמצאים בגלות, הם לבושים בגדי גלות מזרח אירופה, הם עדיין מחכים למשיח. אגב ל"גבולות ההבטחה" 4 גירסאות שונות, לא גבולות ספר בראשית לגבולות ספר שמות, והם שונים גם בספר במדבר ושונים בספר דברים. אז יש גירסא חדשה והיא גרסת החלטות האו"ם !!!
8
מושגים
ירבעם | 19-06-2016 22:10
עד כמה שידוע לי, יהודה ושומרון מוגדרים כ"שטח שנוי במחלוקת", ולא כ"שטח כבוש", בנוסף, לא זאת בלבד שהאומות הערביות סרבו להצעת החלוקה,האומה הפלסטינית לא הייתה קיימת אז. למעשה, אם יהודה ושומרון נכבשו ממדינה כלשהי, זו ירדן (אשר הודיעה ב1988 על "ניתוק הזיקה" ליהודה ושומרון). אם כי, אני חייב לציין שאילו רק השטחים הכבושים היו מוחזרים לידי בעליהם המקוריים, העולם היה מקום טוב בהרבה. נסה לדמיין לצורך העניין את ניו-יורק תחת שליטה אינדיאנית.
9
משגב הוא לא עיתונאי נכבד, הוא אחוז אובססיה וכותב שטויות
אליעזר גורדין | 19-06-2016 22:33
גמורות. אני קורא אותו, וכל מה שהוא יודע הוא לכתוב נגד נתניהו ונגד מתנחלים. זה הכול. חוץ מזה אין לו מושג וחצי מושג. עיתון הארץ הוא עיתון של אנשים חרדים אובסיסיביים וחולי נפש שחוזרים כמו מנטרה בצורה עיוורת על הכיבוש ועוד שטויות. לקרוא לו 'עיתונאי נכבד' ? הגזמת לגמרי.