אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מינוי הדיינים: שקד בדרישה שמאיימת לטרוף את הקלפים

בעוד הנציגים החרדים חשבו שהמאבק הוא על מינויים של הרבנים דוד בס ובניהו ברונר, טרפה שרת המשפטים את הקלפים והציבה דרישה מפתיעה

מינוי הדיינים: שקד בדרישה שמאיימת לטרוף את הקלפים
  (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

טורפת את הקלפים.

בשעה זו (שני) מתקיימת ישיבה של הוועדה למינוי דיינים, אך בעוד הנציגים החרדים היו בטוחים שעליהם להתמודד עם הדרישה למנות את הרבנים דוד בס ובניהו ברונר, אליהם הם מתנגדים, לדיינים בבית הדין הגדול, הפתיעה שרת המשפטים, איילת שקד, והציבה דרישה למנות את הרב אוריאל לביא לדיין בבית הדין הגדול, כך פורסם באתר החרדי 'כיכר השבת'.

כזכור, מי שמתנגד בתוקף למינויו של לביא לבית הדין הגדול הם הרבנים הראשיים, כאשר ההתנגדות מגיעה בעיקר מצידו של הראשון לציון, הרב יצחק יוסף, שתקף אותו בעבר בחריפות ואף אמר כי הוא "התיר אשת איש לעולם".

ראוי לציין כי דרישתה של שקד מנוגדת להסכם בין הרב יוסף לרב לביא לפיה הרב לביא ימונה לאב בית דין בירושלים ובתמורה הוא לא יתמודד למשרת דיין בבית הדין הרבני הגדול.

ראוי לציין כי במידה והצדדים לא יגיעו להסכמות, שקד לא תצליח למנות את הרב לביא, שכן בכדי להיבחר לתפקיד דיין בבית הדין הגדול, חייב המועמד רוב מוחץ של חברי הוועדה, כך שבחירת דיין תתאפשר רק בהסכמה, מהלך שעל פי ההערכות לא צפוי לצאת לפועל ולעכב את המינוי לבית הדין הגדול.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
לא מאמין שהממשלה מתערבת בדת.
יניב | 02-05-2016 17:28
2
ל-1 אז שהממשלה לא תממן את הדת
nrg | 02-05-2016 17:41
ולא תעניק לה כח ושררה. אי אפשר לאחוז את המקל בשני קצוותיו
3
עד מתי ימשיכו "החרדים לג'ובים" להתנהל לאורם של אותם 24 אלף תלמידי רבי עקיבא שהייתה עינם צרה בחבריהם. חמשת תלמידי רבי עקיבא מהדרום רבי מאיר, רשב"י, רבי יהודה, רבי יוסי ורבי אלעזר בן שמוע נהגו בתורת רבם ע"פ הכלל של "ואהבת לרעך כמוך" וכל שכן גדולים בתורה כמו הרב אוריאל לביא וכו'
| 02-05-2016 17:57
4
הרב לביא ת"ח עצום. הרבנים הפכו לפוליטיקאים. חבל!
אליהו | 02-05-2016 18:16
למגיב 1, זה לא שהממשלה מתערבת בדת, אלא שהרבנים הראשיים נכנעים לקנאים ליטאים ומתערבים בפוליטיקה. במחילה, אני מכיר חלק מהמועמדים לבית הדין הגדול. חלקם (חרדים)רחוקים מלהיות ראויים. באמת לא רוצה להזכיר שמות, אבל אני מכיר ויודע. רוב המועמדים לא מתקרבים לגדלות של הרב לביא, שכתב ספר שו"ת עמוק ולמדני. ההתנגדות אליו אינה עניינית. מלבד היותו ת"ח עצום, מדובר באדם עניו, צדיק חסיד וירא חטא. אלו שמתנגדים לו הם אותם אלו שהתנגדו למינויו של הרב אריאל והעדיפו את הר' מצגר...
5
מרשעת
רונן | 02-05-2016 18:59
שקד - מרשעת- מתנגחת ברבנות הראשית
6
מתי הרבנים יכריזו את יום העצמאות של היהדות?
אלי | 08-05-2016 19:08
מדינה דמוקרטית ויהודית, זה מדינה של פילוגים ואינטרסים סקטוריאליים ללא תורה. הרבנים שותפים לממשלת זדון.
7
בקשה מבנות ונשי הצדקניות: נא תכבדי את עצמך - וגם הסביבה
| 09-05-2016 20:06
בקשה מבנות ונשי הצדקניות: נא תכבדי את עצמך - וגם הסביבה תכבד אותך יותר!!! איך אני יודעת שהצניעות צריך שיפור? בגלל כשאני הולכת ורואה את כל הפאות המסולסלות, ואת הבגדים הצמודים ביותר, והפרוצים ביותר, כל חלקי הגוף בולטים!! כן אני יכולה להעיד שאני רואה “כל” חלקי הגוף בולטת, מרוב נשי החרדים! אז מה אם הגוף מכוסה.. אבל איפה הצניעות! איפה רבונו של עולם? איפה הלב שלנו? איפה ההרגש שלנו? איפה היראת שמים שלנו? איפה שרה באוהל? איפה הצניעות של יראת ד’? זה מזעזע איך השם יתברך יכול לראות ולסבול את זה ועוד מי דורש מהנשים להתלבש בפריצות? מי דורש? הנשים תמימות, שטוענות “אני עושה את זה בשביל בעלי” ועל זה ד’ מאוד כועס עכשיו, זה הבושה הכי גדולה לחרדים שהבעל לא שומר את העינים שלו ומסתכל ברחוב בנשים פרוצות, ורוצה שאשתו תתלבש יפה (שהיא התלבש כ-ז-ו-נ-ה כחלק מנשי חרדים, עם חצאיות מיני חולצות צמודות...) שמושכת העין של בחורי חמד ואברכים, בושה!!! אלף אלפי פעם!!! אני פשוט מזועזעת שהשם ישמור את כל עם ישראל וכולם יזכו לעשות תשובה שלמה באהבה ובשמחה. חז"ל אומרים שאלמלא נתנה תורה היינו לומדים צניעות מחתול, תראו איך הם בקושי נראים עושים צרכים, לעומת הכלב ההופכי לו, והם מכסים במדויק. נראה שד’ נותן לנו כלי להשפיע, רק ננצל. אנא ד’ בזכות התשובה של הנשים צדקניות, שמהיום ילבשו רק מטפחת, אמור לכל צרותינו די. אנחנו בדור האחרון שלפני הגאולה- דור בו תנאים לא רצו להיות. ועכשיו המלחמה האחרונה היא המלחמה על קדושת ישראל. היצר הרע משתולל עכשיו, בהבינו שעוד רגע קרב סופו, והוא יודע "אלוקים של ישראל שונא זימה הוא" אז הוא מנסה להגיע לכל סוגי הציבור בישראל וגם לצערנו אצל החרדים.. על כן בנות ישראל קדושות עלינו להתחזק ולהיות בעוז ותעצומות נפש בכדי לקיים והדר בלבושנו ואז יקוים בנו הפסוק ותשחק ליום אחרון. כי בזכות נשים צדקניות יבוא גואל! ובל נטעה יש לנו אחריות גדולה מאוד על שלום עם ישראל וכן זה מתבטא במלבושינו אנחנו לא לבד בעולם. על כל איבר ואיבר שברא ד’ באישה ביקש ואמר "בתי היי צנועה" וגם לחרדיות יש מה לשפר, החצאית הקצרה כדאי שתחזור להיות ארוכה, הפאה המתנופפת כדאי שתהיה מתפחת. ובכלל אנחנו חיילים של המלך הבנים שלו ואנו לא חסים על כבוד השכינה הקדושה? בואו נתחזק ונביא יחד את הגואל!!! אפילו מלכת אנגליה שומרת על צניעות כמו חרדית ויודעת שכבודה של בת מלך פנימה כל שכן כשמדובר במלך העולם ולא בבשר ודם.