אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

חגי סגל: "הטיעון של קלמן ליבסקינד בעייתי"

העיתונאי חגי סגל מגיב לדבריו של קלמן ליבסקינד אודות היעדרה של הציונות הדתית מעצרת התמיכה בחייל אלאור אזריה. "רדו מהשד העדתי והחברתי בפרשה החייל היורה. היא מספיק מורכבת גם ככה"

חגי סגל: "הטיעון של קלמן ליבסקינד בעייתי"
  (צילום: פלאש90)

עורך העיתון 'מקור ראשון', חגי סגל, דוחה את טענותיו של קלמן ליבסקינד לפיהן הציונות הדתית הדירה רגליה מעצרת התמיכה בחייל אלאור אזריה מכיוון שהוא בנם של צ'רלי ואושרה שמתגורר ברמלה. ליבסקינד אף טען כי אם היה מדובר בתלמיד מכינה מעלי או בתלמיד ישיבת ההסדר היינו רואים התגייסות של הדתיים לאומיים למען החייל.

בתגובה לדברים כתב סגל בעמוד הפייסבוק שלו: "לא נכחתי בעצרת בתל-אביב, מכמה וכמה סיבות: א. הייתי עסוק. ב. הפסקתי להאמין בהפגנות. ג. לא היה ברור מי בדיוק מארגן את ההפגנה, מי עלול לפרוס עליה חסות, ומה בעצם המטרה. ד. אני מעריך שבכל מקרה החייל היורה לא יספוג עונש כבד. הזעם הציבורי כבר הצליח לחלץ אותו מתיק רצח, ומצד שני לא ראוי לפטור אותו כליל מעונש".

בהתייחס לטענותיו של ליבסקינד כתב סגל: "שרבוב העניין העדתי לעניין מיעוט המפגינים נוגע ללב, אך מופרך. הציונות הדתית אינה נגועה בניכור עדתי. יש לה הרבה חסרונות, אבל כנראה לא החיסרון הזה. הרי היו לה כבר מנהיגים פוליטיים ורועים רוחניים מכל העדות. היא מחתנת בהמוניה אשכנזים עם ספרדיות, וספרדים עם אשכנזיות. אין כמעט ספק שהייתה מדירה רגליה מההפגנה גם אילו קראו לחייל היורה ליבוביץ' או רוזנווסר או אפילו מונטהגליק. המיקום הגאוגרפי שלו – מהצד הזה או האחר של הקו הירוק – לא מעלה ולא מוריד אף הוא, ואת זה אני כותב כבוגר עכו".

סגל המשיך וכתב כי "עמיתי קלמן ליבסקינד העיר ברדיו שהמתנחלים ביקשו את עזרת תושבי רמלה ובנותיה לפני ההתנתקות, אבל לא ספרו אותם. לעניות דעתי זה טיעון בעייתי: כשהמתנחלים ביקשו את עזרת תושבי רמלה ערב משאל המתפקדים בליכוד על ההתנתקות הם לא עשו זאת על תקן של בקשת טובה למתנחלים, אלא מכוח דאגה לעתיד עם ישראל משני צדי הקו הירוק. הציפייה הייתה שתושבי רמלה יתגייסו, כי המאבק הכתום נועד גם לשרת אותם, לא רק את המתנחלים. ואכן, הם התגייסו וכך הושג הרוב הימני במשאל המתפקדים. מה הקשר בין זה לבין העצרת?".

"בשורה התחתונה: אנא, רדו מהשד העדתי והחברתי בפרשה החייל היורה. היא מספיק מורכבת גם ככה", חתם סגל.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
11 תגובות - 11 דיונים מיין לפי
1
אני עם ליבסקינד
אהרון | 21-04-2016 20:14
אמנם גם אני איבדתי אמון בהפגנות....אבל בגירוש כולנו נלחמנו וזעקנו וכאן כל הציונות הדתית לא נשמע . נראה גם שההפגנות אותנטיות ולא אינטרסנטיות ( כפי שאכן קורה למשל ביוקר המחיה ).
2
מתבייש בציבור שאני אידיאולוגית שייך אליו
משה | 21-04-2016 23:25
רוב הרבנים של הציבור לא מבינים שמנהיג רוחני צריך קודם כל אחריות. הציבור בעצמו חושב שהוא הכי טוב , תקראו את התגובות של הציבור , כל אחד מצטער שבחר ב.... ובפעם הבאה לא ייבחר. לציבור הד"ל אין דבר אחד בסיסי. אזניים. כן אזניים לשמוע אחרים (כן ממש מוזר, יש אנשים שחושבים אחרת). וגם הכיתתיות, הגזענות, השחצנות ועוד מידות טובות לא נגרע חלקן בציבור הזה. ענווה רבותי , ענווה . זה מה שחסר לנו. ואף אחד לא שם לב להבדל הגדול בין בנט לרוב האחרים. הוא לא תלוי בפוליטיקה לפרנסתו. מישהו מהציבור ה'מפואר הזה חשב למשל כשהכניסו בעיטה מגעילה לאלי אוחנה, על איסור הלבנת פנים בפרהסיה, איסור שעליו כורתים לאדם את העוה"ב?
3
דבר נוסף המחליש את הטיעון
א | 22-04-2016 0:31
דבר נוסף המחליש את הטיעון הוא שאראל סגל כבר רמז עליו עוד לפני ההפגנה, ותהה בתוכניתו באותו בוקר כמה מהציונות הדתית ינכחו בהפגנה. עובדה זו ראה שהמטרה סומנה רק אחרי שהחץ נורה. כמה אחוזים מההפגנה היו צריכים להיות דתיים כדי לרצות את ליבסקינד? כמה אחוזים מהציבור היו צריכים לבוא לשם כך? אלו שאלות שאין עליהן תשובה, והעובדה שהחליטו שזה "לא מספיק" עוד בטרם ההפגנה, מלמדץ על חלישות הטיעון.
4
לא צריך לחשוב מה היה קורה אילו
סטודנט | 22-04-2016 3:09
הקצין היה משלנו, כבר היה אחד שקראו לו שלום אייזנר. מישהו זוכר אוטובוסים מיש"ע? מאז הגירוש כבר אין אמון בהפגנות
5
טוב שהיה כאן ביטוי לציבור שהוא לר ציוני דתי דווקא
יהודה | 22-04-2016 7:11
זה שלא היה להפגנה צבע מובהק של ציונות דתית זה יתרון גדול. חוצמזה אם יפרגנו לנו כמו שפרגנו כעת לחייל מצבינו לא רע.
6
יש אצל המתנחלים ובגרעינים התורניים התנשאות על השונה ולא
| 22-04-2016 8:36
נרחיב. הגרעינים התורניים הם בסה"כ אופציה לקבוצת רכישה.
7
אוהב את הציבור הזה אבל צריך לראות את הבעיות
משה | 22-04-2016 13:34
הראי"ה קוק אומר את מה שכולם כבר יודעים חוץ מהציבור הד"ל. "האהבה שאנו אוהבים את אומתנו לא תסמא את עינינו מלראות את המומים שבה. ואעפ"כ כולך יפה רעייתי". הציבור הזה, שלנו, צריך מראה כדי לראות את עצמו קצת כי אנחנו חושביןם שמגיע לנו הכל. תסתכלו על המקומות ביש"ע שמונהגים ע"י אנשים המוגדרים 'לא דתיים' או לא ששייכים לסטייל של המתנחלים. הפריחה הרבה יותר גדולה. קודם כל כי אין ועדות קליטה הבודקות את המעונינים אם הם שייכים ל'קליקה'. זה לא סתם שנתניהו נזהר מהציבור הזה. הוא יודע שהם הראשונים שיפילו אותו. ויביאו שוב את החולי נפש שהביאו לנו את אוסלו.
8
איש המחתרת היהודית אומר שראוי להעניש את החייל?!
צבוע | 22-04-2016 19:14
9
נראה כמה יבואו מרמלה
| 24-04-2016 8:32
לעמונה עוד חצי שנה
10
בושה לקרוא את התגובות שלכם.
| 05-05-2016 13:03
תפסיקו כבר עם ההתלהמות ותתחילו לדבר לעניין. האם אלאור עשה משהו לא מוסרי? -לא. האם הוא ע
11
בושה לקרוא את התגובות שלכם. (השלמה)
0 | 05-05-2016 13:06
האם אלאור עשה משהו לא מוסרי? -לא האם הוא עשה משהו בניגוד לפקודות? יתכן מאוד שכן. ולכן הוא יקבל דין משמעתי. וגם לזה חגי מסכים. תפסיקו כבר עם הקללות, אם התגובות בשקל. זה מביך, וזה מבזה.