אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב חיים נבון לקלמן ליבסקינד: 'תפסת אותנו'

הרב חיים נבון מתייחס לטענתו של קלמן ליבסקינד לפיה הציונות הדתית לא הגיעה לעצרת התמיכה בחייל מכיוון שלא היה מדובר במישהו מתוכה. "אין מה לומר; רק גזענות יכולה להסביר את היעדרות הסרוגים מהעצרת. כלומר, או זה - או שהם חושבים אחרת ממך"

הרב חיים נבון לקלמן ליבסקינד: 'תפסת אותנו'

הרב חיים נבון, רב קהילת 'השמשוני' במודיעין לשעבר, מתייחס לדבריו של איש התקשורת קלמן ליבסקינד בהם הוא האשים את הציונות הדתית שנעדרה מעצרת התמיכה בחייל אלאור אזריה ואמר כי לו היה מדובר בתלמיד מכינה או ישיבת ההסדר, הציונות הדתית הייתה מגיעה בהמוניה ואף מארגנת הסעות מרחבי הארץ.

בתגובה לדברים כתב הרב חיים נבון: "תפסת אותנו, קלמן", כשדבריו כמובן נכתבו בציניות בכדי להפריך את טענתו של ליבסקינד שהובנה כי הציונות הדתית נעדרה מכיוון שמדובר בספרדי או באיש פריפריה.

"למה לא הגענו לעצרת התמיכה בחייל היורה? רק כי הוא ספרדי", המשיך הרב נבון, והוסיף בעקיצה כי "כנראה בגלל זה גם לא עשינו עצרת למען העצור המנהלי מאיר אטינגר, החשוד בפגיעה בערבים: גם הוא כנראה ספרדי".

הרב נבון ממשיך וכותב כי "אי אפשר עוד להסתיר את הגזענות של הסרוגים. די לקרוא את רשימת מנהיגי מפלגתם: המר, שאקי, יצחק לוי, אורלב, בנט. כולם אשכנזים", כאשר כאמור כוונתו של הרב נבון היא ששאקי והרב יצחק לוי הם ספרדים.

"אין מה לומר; רק גזענות יכולה להסביר את היעדרות הסרוגים מהעצרת. כלומר, או זה – או שהם חושבים אחרת ממך".

בסוף דבריו הבהיר הרב נבון כי העירו לו ש"אפשר להבין אחרת את דבריו של ליבסקינד. כשהוא כתב "ידעתי שאלאור אזריה מרמלה, הבן של צ'רלי ואושרה, לא יזיז כמעט אף דתי לאומי מהכורסה", אולי אין כוונתו להיותו ספרדי, אלא לשיוכו לפריפריה. גם אם זו הכוונה, ההשוואה למאיר אטינגר תקפה באותה מידה, והמסקנה זהה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
תגובה מדויקת!
דתי לאומי | 21-04-2016 9:26
2
קלמן ליבסקינד צודק
אחד שהיה בעצרת | 21-04-2016 9:30
ברור שקלמן ליבסקינד צודק,רוב הציבור הדתי לאומי הם בעד החייל ורוצעם בשחרורו,ההשואה בינו לבין מאיר אטינגר היא שגויה ורעה
3
האם בישיבת גוש עציון יש מניין ספרדי ביום הכיפורים?
| 21-04-2016 9:33
אבל גם זה לא בגלל שהם אשכנזים. זה סיבות אחרות. שלא ברור מה הם.
4
עוד כמה חודשים נראה
מני | 21-04-2016 14:08
מי יבוא לעמונה
5
צבועים
ספרדי | 23-04-2016 22:18
אני משתוקק לרגע של עמונה משתוקק לפינוי תקראו לעם לבוא תעשו תשדירים ברדיו ותרקבו עם עצמכם צבועים גזעניים ארורים נבון הרדוד משווה את הבן של צ'רלי למעשה של אטינגר.... גזען !
6
אתה מיתמם ומייפה את המציאות
משה | 24-04-2016 6:52
תסתכל על הכותרת שאחריך באתר ותבין. "סרוג התמנה ל...". את מי זה מענין שהוא סרוג? מה כבר אין אחדות ישראל? כשסרוג נתפס במעשה מביש. אנחנו לא מתביישים בו? לעומת יהודי ממגזר אחר , מה שאנחנו אפילו שמחים לאיד קצת, כי הוא משלהם. אפשר להתנחם רק בזה שאצל החרדים זה יותר קיצוני. שמעת על הכחדת התרבות הספרדית בישיבות התיכוניות? צא פעם ותסתכל מבחוץ על איך אנחנו נראים באמת.
7
אנחנו נביא אותם למצב של לפעול לימין=שמרני!
אופיר פנחסי שליט"א! | 04-05-2016 17:36
הסרוגים=הדתיים "לייט+ - +" ידועים כמשת"פים שיותר "לאומיים" ממאמינים....חנפנים ושחקנים של ממשלות ה"ימין"...כבר עד עכשיו הם מנסים להתחנף לשלטון ולזרום עם ה"מרכז החילוני-מתייון"!! אז אין כמעט הבדל בין הבית ה"יהודי"-נשיונאל ליבראל=אורטודוקס" לבין ישראל ביתנו...הלאומית....