ברוך דיין האמת: רונית אלקבץ נפטרה בגיל 51

רונית אלקבץ, שחקנית ובמאית מוערכת בקולנוע הישראלי הלכה הלילה (בין שני לשלישי) לעולמה לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן. מועד הלוויתה טרם נקבע

ברוך דיין האמת: רונית אלקבץ נפטרה בגיל 51
  (צילום: Michal Fattal / Flash90)

רונית אלקבץ, שחקנית ובמאית מוערכת בקולנוע הישראלי הלכה הלילה (בין שני לשלישי) לעולמה לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן.

אלקבץ, ששמרה את דבר מחלתה הרחק מעיני הציבור, הותירה אחריה תאומים בני שלוש וחצי, אותם ילדה בגיל 47. היא גידלה אותם בשנותיה האחרונות בדירתה בתל אביב, ביחד עם בעלה האדריכל אבנר ישר, לו נישאה ב-2010 ושלושה אחים יחיאל, שלומי ואסי אלקבץ. מעריציה יוכלו להתנחם אחרי לכתה במורשת עשירה ומגוונת שהשאירה אחריה בקולנוע, בטלוויזיה וגם בתיאטרון.

לפני כחודש וחצי נקלעה אלקבץ לתקרית במהלך ראיון בשידור חי בערוץ 2. אלקבץ הגיעה לאולפן בכדי לשוחח על עליית הסדרה החדשה בכיכובה בה היא מכהנת כראשת ממשלת צרפת, סדרה שצפויה לעלות בקרוב גם בישראל.

אלא, שלאחר שאלה אחת בלבד על סדרת הטלויזיה, הנושא שבגינו היא הגיעה לאולפן, נשאלה אלקבץ על פרשת משה איבגי. בתגובה, מחתה אלקבץ על "התרגיל" שעשו לה, פוצצה את הריאיון ויצאה מהאולפן.

בתחילת הריאיון נשאלה אלקבץ על ידי הכתב יונתן ריגר: "ראש ממשלת צרפת זו את, איך זה קרה?", ואלקבץ ענה: "בפשטות, התקשרו, שלחו תסריטים" וסיפרה כי הסדרה שודרה "בצרפת שבוע שעבר, בישראל החל משבת הקרובה".

לאחר שאלה אחת בלבד אודות הסדרה החדשה נשאלה אלקבץ על פרשת משה איבגי: "אנחנו כאן בכל זאת בישראל, אני מניח ששמעת על פרשת משה איבגי, יש כבר תלונה במשטרה". אלקבץ לא אהבה, בלשון המעטה, את המעבר החד לפרשת איבגי, וענתה: "זה לא מעניין אותי".

(צילום: חדשות 2)

לאחר מכן שאלה את המראיין: "למה באתי לכאן?" והוא ענה: "כדי לקדם את הסדרה" ואלקבץ ענתה: "יפה, אז מה אתה מדבר איתי על איבגי?".

מנחה התוכנית עודד בן-עמי נחלץ לעזרתו של הכתב ואמר: "היינו כועסים עליו אם הוא לא היה שואל אותך", ואז ענתה לו אלקבץ: "אתה מזמין אותי לדבר על הסדרה ואחרי שאלה אחת אתה עובר לאיבגי. אני לא יכולה לשתף פעולה במצב הזה".
בן-עמי אמר לה בתגובה: "את יכולה לנסות…" והיא ענתה: "זה לא מכובד".

"זה לא מכובד מה שאת עושה", הטיח בה בן-עמי בזמן שהיא קמה מכסאה ועזבה את האולפן בזעם". לאחר מספר שניות נשמעה אלקבץ במקרופונים הפתוחים כשהיא אומרת: "זו חוצפה".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
8 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
בד"ה
נורית | 19-04-2016 9:35
על איזה מוערכת אתם מדברים? ובעיני מי היא מוערכת? בעיני החילונים? הרי הסרטים שהיא עשתה כמו גט וכד' הם הכפשה והשחרה של תורת ישראל ודייניה. במקרה זה עדיף לא מדובשך ולא מעוקצך.
2
ברוך דיין האמת
| 19-04-2016 10:43
בין אם מסכימים איתה ובין אם לא, היא עכשיו נפטרה ה' ישמור, ולכן צריך וכדאי להדגיש את הצדדים החיוביים עליה. ובוודאי שיש צדדים חיוביים רבים.
3
למה זה מפורסם באתר דתי?
יניב | 19-04-2016 11:19
אישה שהייתה בצילומים חושפנים ובחלקם עם גויים, זה ראוי להערכה? מצטער אבל אני לא שקרן וזה לא מדבר אלי.
4
עד שהיא לא נפטרה לא ידעתי ולא שמעתי עליה דבר..
אחד שלא יודע | 19-04-2016 11:33
אז לפחות שיהי זיכרונה לברכה אם לא בחייה.
5
יש אידיוטים שמכריזים בקול רם שהם נבערים כמו מגיב 4
דן | 19-04-2016 14:55
ברוך דיין האמת!
ל5.נבער זה מי שלא יודע תורה ומצוות.
| 19-04-2016 20:09
6
ל-5 למה נבער, אולי אנחנו הנבערים..
רני | 19-04-2016 20:36
שבמקום להתעסק בתורה בלבד מתעסקים בשטויות ובנשים שבסרטי זימה.
7
יונתן ריגר ועודד בן עמי תתביישו!!!! תבקשו סליחה מיד!!!
מיי | 22-04-2016 2:50