אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בעקבות הסערה: יהודה גליק משיב לגולשים

אחרי שספג עשרות קללות ונאצות בפייסבוק, יהודה גליק שביקר את הירי של הלוחם במחבל השוכב, מתפנה להשיב לגולשים ומסביר באריכות את דעתו על החייל

בעקבות הסערה: יהודה גליק משיב לגולשים
  לא התכוונתי לפגוע. גליק (מרים אלסטר/פלאש90)

סערת החייל שירה במחבל. בימים האחרונים גועשת הרשת בעקבות פוסט שכתב פעיל הר הבית יהודה גליק בנושא החייל בחברון. הוא עצמו זכה לעשרות טוקבקים ותגובות נזעמות, ובהן גידופים, קללות ואפילו איחולי מוות.

בעקבות הסערה שיצר, פרסם יהודה גליק בפייסבוק מספר הבהרות, המופנות אל הגולשים.

א. מבקש סליחה ומחילה מכל מי שנפגע מדבריי. הדבר האחרון שבא לי זה לפגוע במישהו בוודאי לא באנשים שהם קרובים לי או חברים שלי. בוודאי לא באנשים שהלכו איתי דרך משמעותית. בוודאי ובוודאי לא בחייל ובמשפחתו.

ב. מתנצל בפני כל אלו שהגיבו בעד או נגד וציפו להתייחסות ולא הספקתי.

ג. תודה למאות תגובות התמיכה שקיבלתי מימין ומשמאל, מרבנים ומאנשי ביטחון,מאנשי התיישבות ומאנשים פוליטיים. תמיד נעים לשמוע דברי עידוד.

ד. תודה לכל המאות שמתחו ביקורת בצורה מכובדת ומכבדת. השתדלתי לקרוא כל מה שנכתב מקוה שלא פיספסתי. חלק מהדברים בהחלט העלו נקודות למחשבה.

ה. כל אלו שקיללו, ניבלו את הפה, ייחלו למותי או למחלות או אונס או כל מרעין בישין פגעו בעצמם ולחלוטין לא פגעו בי.

ו. התגובה היחידה שנפגעתי ממנה (כן גם אני בן אדם) אלו שאמרו או רמזו שמה שכתבתי נבע מאינטרס פוליטי. לא חייבים להאמין לי אבל אני אומר סהדי במרומים שאין בזה אף לא קמצוץ חלקי של אמת.

ז. מבקש להבהיר שוב את מה שניסיתי לומר בתקוה שהדברים יהיו ברורים יותר:

1. אני מגנה מכל וכל את מי שאחראי לכך שהחייל הזה הושפל באמצעות חשיפתו מכוסה פנים ומובל אזוק.

2. מחבל שבא על דעת להרוג הוא בן מוות וראוי לו שימות.

3. אילו החייל היה מגיע למקום במהלך הארוע חותר למגע והיה הורג את המחבל היה ראוי לצל"ש.

4. אני משוכנע במאה אחוז שהחייל חשב שהוא עושה את הדבר הנכון.

5. חייל המקבל נשק מצהל מחוייב באחריות. הוא צריך להשתמש בו ללחימה ולהגנה מחד ומאידך עליו לדעת לנצור את הנשק כשצריך גם כשזה קשה. מי מחליט מתי לירות ומתי לנצור? הנהלים. החייל מחוייב לנהלים ואין לו שיקול דעת שלא במסגרת הנהלים.

6. גם חייל שחושב שהוא עושה את הדבר הנכון אם הוא פועל בניגוד לנהלים צריך להיענש. צבא בלי נהלים מביא לאנרכיה.

7. אני בז לכל מי שלא יודע להבדיל בין רצח לבין מעשהו של החייל. אין שום קשר בין רצח הנובע מתיכנון ומכוונה לבין חייל שטועה בשיקול דעת.

8. חייל שיורה בראש של מישהו בניגוד לנהלים אינו גיבור ולא מגיע לו צל"ש. מי שמפמפם רעיון כזה פוגע בחייל ופוגע בצה"ל.

9. גם מבחינה משפטית אם החייל מגיע מנקודת עמדה שהוא גיבור זה מזיק לו כי זה אומר שהוא עשה את זה בכוונה תחילה.

10. כן מזעזע אותי לראות חייל צהל יורה בראש של אדם חסר אונים גם אם הוא מחבל.

11. אני נגעל מכל וכל מכל אותם ארגונים שרקדו על הדם וניסו לנצל את האירוע הזה כדי לערער את הלגיטמיות של הפעילות של צהל ביו"ש.

12. ההתיישבות ביו"ש ופעילות צהל ביוש אין צודקים מהם. עליהם להיות מושתתים על כללי חברה מתוקנת ומוסריות אוניברסלית.

13. כל מה שהתבטאתי בעניין נובע מאהבה גדולה מאוד לצה"ל ומתוך תקוה שהחייל יקבל עונש מינימלי.

זה סיכום עמדתי. מי שלא מסכים זו זכותו. דבריי נאמרים מתוך אמונה גדולה בקב“ה ובעמו ובתורתו. והכל למען שמו באהבה

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
21 תגובות - 21 דיונים מיין לפי
1
על התגובה שלי ועל העיקר, לא ענית בכלל....
אורי | 29-03-2016 13:31
מניין לך שהחייל לא חשב שיש חשש למטען??? למה ביקשת שיודה שלא היה מטען??? למה אתה משתתף במשפט שדה וקובע שהחייל ירה סתם כך מתוך נקמה??? לא עולה איכשהו בדעתך שאולי היה חשש אמיתי למטען??? אינני מצליח להבין לא את דעתך ולא את התגובה שלך. גם לא ענית על הטענה הזאת שהיא עיקר הטענה נגד כל מה שאתה אומר.
2
דבריי נאמרים מתוך אמונה גדולה בקב“ה ובעמו ובתורתו?
| 29-03-2016 13:43
מזעזע אותי לראות חייל צהל יורה בראש של אדם חסר אונים גם אם הוא מחבל? זו תורת ה'? מה עם "הבא להורגך"? (גם אם כרגע הוא לא מסוגל) בכלל, לא הבנתי את הלוגיקה: אם אתה בטוח שהחיל סבר שהוא עושה את המעשה הנכון (מניעת הסכנה שבפצוץ חגורת נפץ), אז, הוא בהחלט פעל בהתאם לנהלים.
3
מי שחייב כרת, גם ההגיון שלו משתבש
משיגנע בכל התחומים כנראה | 29-03-2016 13:57
אידיוט
4
יפה מאוד
| 29-03-2016 14:09
תגובה מפורטת עכשיו אפשר להסכים או לא
5
אתה דורש לחייל עונש מינימלי - כלומר אתה שופט שהוא
, | 29-03-2016 14:57
חייב. תתבייש!
6
מעריכה אותך מאד
| 29-03-2016 16:10
7
אותי לא מזעזע לראות רוצח שיורים לו בראש .
| 29-03-2016 19:20
אצלי זה דוקא מחדד את העינין של מידה כנגד מידה.( מה שכתבת ב10) ואדם שבא לרצוח שידע שיצא מזה מת .
8
בקשת סליחה
חסיד של אנשים רציניים | 29-03-2016 21:55
מתנצל שלא הבנתי שכשדיברת על הר הבית לא דיברת על השכינה שאני מאמין בה, של השם מלך וגו' אבדו גויים מארצו, ועלי לחונן עפרה של ירושלים על שלא מחיתי בתוקף על עצם העובדה שפוליטיקאי זול כמוך הוביל יהודיות ויהודים אל ההר מתוך ז'בוטינסקאיות (ז'אבו, כזכור, תמך בערבים והצהיר שכשראש הממשלה יהיה יהודי סגנו יהיה ערבי וכן להיפך) א-תנ"כית. בוז למטילי ספק בצדקת הדרך. בוז ליפי הנפש. כבוד לגיבור ישראל החייל ממשיך דרך יהודה המכבי! לנתק כל קשר עם גליק! גם בנושא ההר אינו הלכתי אלא ליכודיסט מתלהם! רק גדולי ישראל יכריעו בנושא ההר! ובכל נושא! מאחל לגליק לעשות תשובה אמיתית ועד אז בל יטנף ברגליו השמאלניות את ההר!!! לא נשכח ולא נסלח גם על סגנון בז ומתנשא של גליק ביחסו לכותל הקדוש שרבינו הרצי"ה לימדנו את שגב מקומו וגם על עולי הר ה' להמשיך לרוממו ואין הדברים סותרים!!
9
יהודה חזק ואמץ
זהר | 29-03-2016 22:55
איש אמת
10
תוצרת גוש עציון. מה הפלא?
משה | 29-03-2016 22:58
תתבייש איך אתה מסוגל לרצוח חייל שהיה עסוק בלהגן עליך. מה שאתה עשית זה לא רצח? ובכלל מדוע אתה לא שותק לפעמים? תקשיב פעם לראיון איתך ברדיו. אתה לא מפסיק לקשקש גם כשהמראיין מנסה לעצור אותך. אתה שומע רק את עצמך ומי אתה בכלל? לא קראת שדוד שחט מאתיים פלסטינים בשביל להתחת עם בת המלך? שמעת על הריגת שבעת העמים? על מדידת שבויים במדידה בחבל? חיסול עמלק?
11
ל-6
| 29-03-2016 23:10
את רצינית? אם כך, מצבך עגום!
12
מעריך את יהודה גליק-לא מסכים איתו-אסור לרחם על מחבלים,
שמעון | 29-03-2016 23:53
קרי להזדעזע מרצח של מחבלים. יש כאלה שקשה להם להרוג גוק, נו אז... כאלה לא הולכים לצבא. חלק מזעזעים מלראות דם-אז הם לא רופאים או מוהלים. אולי נזדעזע מזה שכורתים איבר של תינוק בברית מילה? אנו עושים את צווי השם-והשם ציווה לא לרחם על מי שרוצים לרצוח את עם ישראל.
13
המלצה חמה
מתעניין | 30-03-2016 0:06
יש משהו שאנו חייבים לשרש. בערבי יש משהו שגורם לנו להתאהב בו. כן כן. זה התחיל מה'שומר' שחיקו אותם ראו בני מטיב סיפורו של גבול. הם אותנטיים, מאמינים, מחוברים לאדמה, צנועים, נחושים, שריריים, תנ"כיים, תודו שיש משהו מתעתע בקליפה הזו!!! וזה משבש כל הגיון. גם דה - האן התאהב בהם. וד"ל. כל הגנה על רוצחי השבריות החברונאים מתרפ"ט עד הלום מקורה שם. גם עייזר ווייצמן התאהב בשבוי מצרי ראו אדוני הארץ לעקיבא אלדר. לכן צריך לדעת שכל גישה כזו מקורה ברצון עמוק להאמין באשליה שהם טובים, ראויים ליחס אנושי, יש להם סוג של זכויות וכו'. אחד היה מורנו מנהיג ישראל רבי מאיר דוד כהנא הי"ד שעיניו היו פקוחות... ממליץ באהבה גדולה על ספרה של אמילי עמרוסי תריס שלמתעמק בו זה המסר שלו (עכשיו מסיים אותו בעיון פעם שנייה...), ההתאהבות הלא רציונלית באויב הערבי וסופה המתפוצץ בפנים... יהודה גליק! רוצח הוא רוצח! ממליץ על תנ"ך ורמב"ם וכתבי אצ"ג...
14
מעריכה את גליק אבל לא מסכימה אותו-לא צריך להזדזע מרצח מ
| 30-03-2016 2:54
מחבלים. למדנו מה קרה ממי שרחם על אגג. ומי שבכל זאת מזדעזע שישמור על הזעזוע בפנים כי יש לפעול ע"פ הצו האלוקי. ואסור לרחם על מחבלים כלל. גם לשחוט תרנגול ולאכול-אם נחשוב על זה-זה מזעזע, בשביל זה יש לנו תורה שמלמדת אותנו מוסר. לא לנסות להיות יותר צדיקים ממי שברא את המוסר. כי בסוף המרחם על אכזרים סופו להתאכזר לרחמנים.
15
גליק לא גרוסה גליק
חכם | 30-03-2016 6:18
כנראה אחרי פציעתו נפגע משהוא בראשו ואיתו הסליחה
16
באימא'שך תעזוב אותנו כבר, אף אחד לא שאל אותך מה דעתך
חבר, אתה חופר! | 30-03-2016 7:54
מתי תלמד כבר לא להיות "חמור קופץ בראש" ולא על כל דבר להגיב תגובה ארוכה ומלומדת . . . את דעותיך תשמור לעצמך, ובזה תם העניין! מה זה יצר הרע הזה לפרסם ולהתפרסם כל הזמן, וכן! יש לזה לדעתי "קשר פוליטי" ברור והדוק. רק יום אחרי שמיהרת לגנות, נתניהו ביקש משר הרווחה כץ להתפטר מהכנסת, כדי שהבא בתור (שזה אתה!!) תוכל להיכנס. זה לא "צירוף מקרים מוזר..."
17
מחבל צריך להיות מחוסל ולא מנוטרל נקודה!
לשנות את פקודות צה"ל | 30-03-2016 13:50
ובא לציון גואל... גם אם טעה החייל לא צריך להישפט או להיות אזוק זה בינו לבין המפקדים שנתנו את ההוראות הבירור צריך להיות שם ותו לא.
18
בכל דבריו אין ציטוט הלכתי,רק תחושות אישיות.למה שזה
א | 30-03-2016 14:44
יעניין אותי מה דעתו. הוא לא ת"ח, ודעתו לא משמעותית יותר מכל אחד אחר.
19
יהודה גליק משיב לגולשים
| 03-04-2016 19:42
רוצח
20
כפוי טובה
אבי | 04-04-2016 10:16
בגללך התחיל כל גל הטרור הזה אז בבקשה עדיף שתשתוק חתיכת נבלה
21
אני דווקא מסכים
אוהב ישראל | 21-04-2016 18:59
אני קורא את כל התגובות הכועסות אך אני דווקא מסכים. אני רואה כאן דרך מאוזנת וטובה. והאמת, שכך חשבתי מהרגע שראיתי את הסרטון אך זה מרגיש כאילו אסור להגיד את זה. כל הכבוד לך שאתה אומר את דעתך ודבק בה, גם אם זה מנוגד לדעת רבים. הדבר היחיד שהיה לי קשה היה המשפט שמזעזע לראות את החייל יורה בו. אבל גם עם זה אני חייב לומר שאני מסכים. אנחנו יהודים רחמנים בני רחמנים, זה בסדר להזדעזע מהרג, גם אם באמת המחבל הוא בן מוות. זה שצריך לעשות משהו לא אומר שצריך לעשות את זה בשמחה. הרג זה לא חלר מאיתנו אבל כשצריך אנחנו יודעים להשתמש בידי עשיו למרות חוסר האהבה והסלידה שלנו מהמעשה עצמו.