אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אסף סלומון: "אני לא בבא ולא מקובל, רק קורא מחשבות" צפו

הוא מצליח לקרוא מחשבות בקהל, לגרום לאנשים לשכוח את השם שלהם, וגם את אשתו הכיר כשהצליח לקרוא את מספר הטלפון שלה. לכבוד ר"ח אדר אמן הטלפתיה אסף סלומון יושב לשיחה על קסמים ודתיים

"אני לא בבא ולא מקובל, רק קורא מחשבות" צפו
  קורא מחשבות. סלומון (באדיבות המצולם)

הוא יושב לארוחות צהרים עם אורי גלר, יש לו פינה כמידי שבוע בערוץ 2 בה קורא מחשבות של פוליטיקאים וסלבס, הוא ניבא פעמיים ברציפות מראש את תוצאות הבחירות – אך לכבוד פורים אמן החושים והטלפתיה אסף סלומון מספר קצת על התחביב שהפך למקצוע.

אז מה הופך נער דתי לקוסם?

בגיל 14 בערך ראיתי מופע של קוסם שהעלים דברים בהינף יד וגרם לדברים להופיע משום מקום, באותו לילה לא נרדמתי ובמשך שעות ניסיתי לחשוב איך הוא עשה זאת. התחלתי להתעניין ולחקור לעומק את תחום הקסמים באמצעות צפיה בקלטות וידאו, קריאת ספרים וכאלה.

בגיל 16 הוא כבר בנה מופע קסמים והתחיל להופיע. "כמה שנים מאוחר יותר התחלתי להיכנס לעולם המנטליזם: טלפתיה וקריאת מחשבות. השתתפתי בהשתלמויות וסדנאות, למדתי לעומק את תחום הפסיכולוגיה, דמיון מודרך, שפת גוף, השפעה על תת-מודע ועוד".

במופע שלו סלומון יכול לקרוא מחשבות של מתנדבים בקהל. הוא מזמין מישהו לבמה, מבקש ממנו לחשוב על שם של מישהו יקר לו ותוך כמה שניות חושף את שמו. במקרה אחר הוא יושב גב אל גב מול מתנדב ושניהם מציירים בו זמנית בדיוק את אותו ציור.

גם תרגילי קלפים נמצאים במופע, כשהוא מעלים קלפים, מחביא אותם בכיסו של המתנדב או בפירות שנחתכים מול עיניו המשתאות של מי שבחר את הקלף ולעיתים גם חתם את שמו עליו. אם אתם זוכרים את אקס-מן ואת ג'יין שהשתמשה בטלקנזיס – הזזת דברים בכח המחשבה אז גם היא חלק מהיכולות שלו, כשהוא מסוגל להזיז עט ממרחק רב או לגרום למשקפיים לרחף באוויר. זוג חברים שעולה על הבמה 'מתחשמלים' כשהוא נוגע רק באחד מהם ועוד ועוד.

כשסלומון גורם לאדם לשכוח את שמו או 'להידבק' לכיסא הוא טוען שלא מדובר בכוחות על טבעיים אלא בטכניקות מעולם הפסיכולוגיה, פרה-פסיכולוגיה, קריאת שפת גוף ודמיון מודרך.

"כאדם דתי חשוב לי להדגיש בהופעותי שלא ניחנתי בכוחות עליונים הכל מבוסס על טכניקות ויכולות שרכשתי ופיתחתי עם הזמן" הוא מסביר, אך יש גם כאלה שלא מקבלים את התירוצים שלו. "אמנם לאחר כל הופעה ניגשים אלי אנשים שאכן בטוחים כי יש לי כוחות על טבעיים ומבקשים שאברך אותם שיזכו בכל מיני דברים על אף העובדה שהדגשתי שאין לי כוחות על טבעיים.  אני לא מקובל ולא בבא, רק קורא מחשבות".

"זכור לי שאדם חרדי בא אלי וביקש שאברך אותו לזיווג, או אחת שבאה וספרה שסבא שלה חולה אם אני יכול בכחותי לרפא אותו. עד כמה שידיעתי משגת אינני סבור שיש טלפת שניחן בכוחות על טבעיים בסופו של דבר הכל מבוסס על טכניקות שונות.", הוא מרגיע.

את אשתו הוא הכיר דרך הטלפתיה.

באירוע בו נכחו שניהם, הוא ניגש אליה ואמר: "אם אגלה את המספר טלפון שלך האם תסכימי לצאת איתי? " גיליתי את הטלפון שלה ומאז ב"ה אנחנו ביחד."

גם בחתונה שלהם, הוא לא נמנע מתרגילי קוסמים. "בחופה שנערכה ע"י הרב הראשי הרב לאו – חשבתי שכאמן טלפתיה אני חייב לעשות משהו ייחודי ולכן בחרתי לשבור את הכוס בכח המחשבה בלבד, פשוט הסתכלתי על הכוס, ריכזתי את מחשבותי והיא התפוצצה לתדהמת הקהל שנכח במקום"

האירוע תפס כותרות, בעיתונות ובטלויזיה והגיע עד ערוץ 2:

בהופעות עצמן יש גם סוג של סיכון. הוא מניח 5 כוסות פלסטיק על השולחן, כשמתחת לאחת מהן יש מסמר באורך 10 ס"מ. מתנדב מתבקש לגשת ולערבב את הכוסות, ולאחר הוא חש אותו, ומוחץ עם ידו את הכוסות אחת אחרי השנייה, בתקווה שידו לא תשתפד על המסמר. "עד היום הכל הלך בסדר", הוא מחייך.

"פעמיים בבחירות האחרונות – ניבאתי ברציפות מראש את תוצאות הבחירות בשנתים האחרונות ועד לפני כמה חודשים היה לי פינה בערוץ 2. בשנים האחרונות אני מופיע מעבר להופעותי הרגילות לחילונים ודתיים גם בפני חצרות/מוסדות וארגונים חסידיים וחרדים כדוגמת צ'אנז, חבד ויזניץ וכ"ו.., ממש נהיה הלהיט של חצרות החסידים.

כמו כן נהייתי ממש אמן החושים של הרשתות החרדיות, רדיו גלי ישראל מדי פעם מעלים לשידור, וברדיו קול חי אני מתארח כמה פעמים בשנה..

לציבור הדתי הוא מציע גם הופעות שיתאים לשבתות, בעיקר לשבתות בר מצווה. "בניתי מופע טלפתיה שומר שבת, שאינו פחות מערכו של המופע הרגיל. בנוסף במהלך השבת נערכת סדנה שומרת שבת לילדים, כשההורים נחים בשעת צהרים אני מרכז את הילדים ועורך להם סדנה יחודית לבר המצוה בה הם מקבלים למזכרת קופסאות ובתוכם הקסמים שנלמדו.

ומה יש לאורי גלר להגיד על אסף?

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
מופע טלפתיה
חנה | 10-03-2016 5:54
נכחתי במופע טלפתיה שאסף עשה - אני עדין מאמינה שלבחור הזה יש כוחות על טבעיים! אחרת לא יכולה להסביר איך ידע איך קרא לחבר הראשון של בעת השמחה ( לא בעלה!)
2
קוסם אסור מדאורייתא עיינו בשו"ע יורה דעה.
ר | 10-03-2016 9:26
אויש תנוח...
צדיק יסוד עולם | 10-03-2019 1:55
זה מופע בידור ולא מעבר. מהיכרות אישית עם האדם אני יכול להגיד לך שהוא שומר תורה ומצוות ומדגיש השכם והערב שהוא לא קוסם או מעונן או מכשף. בקיצור תנוח.
3
מופע על חושי
רועי | 15-03-2016 8:07
אסף נכח במופע שארגנו למשפחתי - תשמעו אין דברים כאלו! הוא ידע שמות שאנשים חשבו עליהם, ניחש כרטיסי אשראי - מטורף אני עדין מאמין שיש לו כוחות על טבעיים!