אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

חילול השם: כתב אישום נגד הרב אברהם יוסף

פרקליט המדינה הורה להגיש כתב אישום נגד רבה של חולון הרב אברהם יוסף בגין עבירות של הפרת אמונים ומרמה. הרב חשוד כי ניצל את היותו רב העיר כדי לקדם את בד"צ בית יוסף שבבעלות משפחתו

חילול השם: כתב אישום נגד הרב אברהם יוסף

אוי לחילול השם. כתב אישום הוגש נגד רבה של חולון הרב אברהם יוסף בגין עבירות של מרמה והפרת אמונים.

פרקליט המדינה שי ניצן החליט לקבל את המלצת פרקליטות מחוז תל אביב (פלילי) והורה להגיש כתב אישום נגד הרב יוסף. כתב האישום הוגש לפני זמן קצר לבימ"ש השלום בת"א. הרב מואשם כי קידם את בד"צ בית יוסף הנמצא בבעלות משפחתו, תוך ניגוד עניינים וניצול מעמדו כרב עיר וכי מנע כמעט כליל את פעולתם של בד"צים אחרים אשר נתנו השגחה לעסקים לממכר בשר בעלי כשרות 'מהדרין', בתחומי חולון ואור יהודה. לרב יוסף התקיים שימוע בפני פרקליט המדינה אך טענותיו נדחו.

יש לציין כי בעקבות החשדות נגדו הסיר הרב אברהם יוסף את מועמדותו בבחירות לרבנות הראשית לישראל, ובמקומו התמודד אחיו הרב יצחק יוסף שנבחר לרב הראשי ולראשון לציון.

בכתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד שירי רום, נכתב כי הרב אברהם יוסף מכהן כרב העיר חולון מאז 1998 ועד עתה. בשנים 2008-2011 מונה גם כממלא מקום רב העיר אור יהודה וכאחראי הכשרות בה, בעקבות מותו של רב העיר המקומי. בד"צ בית יוסף הינו בד"צ פרטי, הרשום כחברה, ומצוי בבעלות משפחת הרב יוסף.

החל מתחילת כהונת הנאשם כרב העיר חולון ועד סוף 2013, הוא הנחה את הכפופים לו, בכתב ובעל פה, כי בעלי עסקים לממכר בשר בחולון, המבקשים לקבל תעודת כשרות 'מהדרין' מהרבנות, חייבים לעבוד עם אחד משלושה בד"צים בלבד – בד"צ בית יוסף, בד"צ העדה החרדית או בד"צ הרב לנדאו. כאשר מונה הנאשם כממלא מקום רב העיר אור יהודה, הוא מסר הנחיה זהה לכפופים לו. משמעות הנחייתו של הנאשם הייתה חיובם של בעלי עסקים לקבל פיקוח ולשלם רק לאחד הבד"צים הנ"ל, כתנאי לקבלת תעודת מהדרין מהרבנות, בעוד שקודם לכן לא הייתה כל הנחיה מגבילה כאמור, ובפועל, עד תחילת כהונתו של הרב יוסף,  פיקחו בערים אלו בד"צים נוספים על מכירת הבשר. בהתאם להנחיה, ניתנה הודעה לבעלי עסקים בחולון ובאור יהודה כי עסק לממכר בשר אשר לא ימלא אחר ההנחיה, לא יקבל תעודת כשרות מסוג 'מהדרין' מהרבנות.

יצוין כי ככלל, רב עיר יכול להתנות תעודת כשרות מסוג "מהדרין" בפיקוח של בד"צ פרטי כלשהו, אך הנאשם במעשיו, ניתב למעשה את בעלי העסקים בעיר דווקא לבד"צ בית יוסף ולמעשה לא הותיר להם בחירה ממשית בין הבד"צים השונים. זאת מכיוון שבד"צ העדה החרדית ובד"צ הרב לנדאו מזוהים עם העדה האשכנזית, כאשר רוב ציבורי צרכני הכשרות בערים אלה הוא ספרדי, ובנוסף, מחירי הבשר בהכשרים אלה יקרים משמעותית ממחירי הבשר בהכשר בד"צ בית יוסף ובד"צים אחרים המזוהים עם העדה הספרדית. הנאשם ידע זאת ולמרות זאת נתן את ההוראה האמורה תוך שהוא נמצא בניגוד עניינים.

כתוצאה מההנחיה, ועל מנת לשמור על תעודת הכשרות מסוג 'מהדרין' אשר ניתנה להם מטעם הרבנות, החלו בעלי העסקים, בלית ברירה, לשלם לבד"צ בית יוסף עבור שירותי הפיקוח שלו.

בכתב האישום נטען כי במעשיו הפר הנאשם אמונים ופגע פגיעה מהותית באמון הציבור, בטוהר המידות ובתקינות פעולותיהם של עובדי השירות הציבורי, עקב כך שפעל בניגוד עניינים, בתחום הכשרות, ומתוך אינטרס אישי – משפחתי וכלכלי מובהק, בהיות בד"ץ בית יוסף בבעלות משפחתו.

כן נכתב כי הנאשם קידם את בד"ץ בית יוסף, הנמצא בבעלות משפחתו, תוך ניצול מעמדו הרם כרב העיר חולון ואור יהודה, והפלה לרעה בד"צים אחרים, אשר נתנו השגחה לעסקים לממכר בשר בחולון ואור יהודה עד למתן ההנחיה, וכי הנאשם מנע תחרות חופשית בעסקי הבשר בחולון ובאור יהודה, ובכך פגע פגיעה כלכלית בבעלי העסקים.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
14 תגובות - 14 דיונים מיין לפי
1
אנשים רשעים שמחפשים וזוממים יום יום איך להוציא לעז
יצחק | 27-12-2015 12:25
2
מי אתם שתקבעו מהו חילול השם?
דוד | 27-12-2015 13:25
אם בסןף יתברר שהוא לא אשם אז אתם חללתם שם השם בכותרת שלכם, חוסר אמונה. קצת איפוק, בכל זאת אתם אתר דתי..
3
הוא לא אשם!
| 27-12-2015 13:29
זאת עוד פרובוקציה של השכ"כ והערבים!
4
כתב בגרוש
צבי שיימן אוי אוי אוי | 27-12-2015 18:43
שונא חרדים
5
רשעים אתם
שלום | 27-12-2015 20:10
תקשיבו טוב סרוגיםרשעים ,לא תגיעו לאבק שעל נעליו...אפיקורסים
6
חילול ה׳???? אתם רציניים
| 27-12-2015 22:38
ואם לפי התורה הוא צודק ולפי החוק הוא לא צודק זה חילול ה׳ סרוגים צריכים לעשות בדק בית
7
חרדים
יצחקי | 28-12-2015 8:29
צבי שניימן שונא חרדים ידוע על הרב מצפת זה לא חילול השם על הרב ממיגדל זה לא חילול השם נוער הגבעות והסירטון שהפיצו זה לא חילול השם
8
חוק
המצליף | 28-12-2015 14:01
על ניצן בנושא שיבושי חקירה אתם לא כותבים תיקראו באתר ניוז 1 ותבינו מי פה מושחט לשיימן השינאה לחרדים ונגד גדולי ישראל לא תשביע אותך מכיוון שמי ששונא הוא חי חיים ללא רוגע אתה מיסכן ועלוב
9
הרב אברהם יוסף
מרים | 28-12-2015 14:28
א- זכותו החוקית(!) של רב עיר לתת הכשר 'מהדרין' לפי הכרעתו ההלכתית. ב- זכותו החוקית(!) להחליט על אילו כשרויות הוא סומך לשם כך ג- לצרכני 'מהדרין' די בחותמת הבד"ץ המתאים להם ואין להם כל צורך, או עניין, בתוספת המילה'מהדרין' להכשר הרבנות על המוצר. ד- צרכני 'מהדרין' מעדות המזרח סומכים על הכשרים שונים ללא כל קשר לעדתו של הרב המכשיר. ה- סביר להניח שיש כאן סתם התנכלות. כי אין כל הגיון בתביעה הזו.
10
אוי לקידוש השם
שלומי | 28-12-2015 23:34
אם נתעלם לרגע מהאישומים המגוחכים, ממתי למערכת סרוגים כל כך אכפת מחילול ה'? היו פרשיות פי אלף גרועות יותר (גם אם כל מה שנאמר נכון) ולא כתבתם שזה חילול ה'? כמו כן, אין לכם תמונה יותר גרועה של הרב? אתם בעצמכם מחללים שם ה'. עיתונאים נבזים מהסוג הגרוע ביותר.
11
שיימן גם שופט
שיימן שונא חרדים | 29-12-2015 10:10
כתב בגרוש
12
למה באתרים חרדים לא מתייחסים כלל לדלים ובאתרים דלים
זאב | 29-12-2015 14:53
מדברים כל הזמן על החרדים
13
השמיץ וביזה תלמידי חכמים
מויישי בעקמאן | 06-01-2016 8:28
מהציונות הדתית ומהחרד"ליים.. קיבל בראש. פרענק בזוי
14
כתבה של אנשים ריקים!! וכי רב שמאמין בדרך לאכוף כשרות בע
| 08-02-2016 1:02
כתבה של אנשים ריקים!! וכי רב שמאמין בדרך לאכוף כשרות בעולם שכל הכשרויות נעשו כבדיחה-הוא מושחת???!!! בושה לכם!!