אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מינוי דיינים: חשש מדיינים המזוהים עם 'צהר'

בשיעורו השבועי שמסר אמש התייחס הרב הראשי לישראל ונשיא בית הדין הגדול, הרב יצחק יוסף, למינוי הדיינים לבית הדין הרבני הגדול ואמר כי יש לוודא שהדיינים שייבחרו יילכו בדרך מרן. "לא לחפש חומרות ולא לחפש יותר מדי קולות"

מינוי דיינים: חשש מדיינים המזוהים עם 'צהר'
  22 הדיינים שנבחרו בביתו של הרב יוסף (צילום: יעקב כהן)

סערת מינוי הדיינים.

לאחר שהצליחו לגבור על "המכשול" הגדול ביותר ולמנות את הרב אוריאל לביא לאב בית הדין בירושלים בתמורה לכך שהרב לביא לא יתמודד לבית הדין הגדול בשלוש השנים הקרובות, בימים אלה נמשכים המגעים בין המפלגות החרדיות לציונות הדתית אודות זהות הדיינים שימונו לבית הדין הגדול.

על פי הדיווח באתר החרדי 'כיכר השבת', כעת מחכים בשני הצדדים להחלטתו של יו"ר הוועדה למינוי דיינים, השר יובל שטייניץ, לכנס את הוועדה, אך החשש בקרב החרדים ממינוי דיינים המזוהים עם ארגון 'צהר' ומכך שלחרדים לא יהיה רוב, הוועדה מתעכבת מלהתכנס.

אמש (שבת) במסגרת שיעורו השבועי, התייחס הראשון לציון ונשיא בית הדין הרבני הגדול, הרב יצחק יוסף, לנושא מינוי הדיינים ואמר כי יש לוודא שהדיינים שמתמנים יהיו כאלה שהולכים בדרך מרן.

בדבריו, שהובאו באתר החרדי 'כיכר השבת', אמר הרב יוסף כי "צריך לשים דיינים שהולכים בדרך של מרן, לא לחפש חומרות ולא לחפש יותר מדי קולות, לא לכאן ולא לכאן, באמצע, מה שמותר – מותר ומה שאסור – אסור, כוחא דהיתרא עדיף".

ראוי לציין, כי לפני כשלושה חודשים מונו 22 דיינים לבתי הדין האיזוריים, כאשר יותר משליש מהדיינים (8) מזוהים עם הציונות הדתית. עם זאת המועמדים המועדפים על הציונות הדתית, הרב בס, הרב גרונר והרב ניר ורגון, לא נבחרו. בנוסף, בעקבות התנגדות החרדים למינויו של הרב אוריאל לביא, נדחה הדיון על מינוי דיינים לבית הדין הגדול, וכעת ממתינים להתכנסותה של הוועדה.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
מדינה למכירת חיסול
יוסי | 13-12-2015 13:00
לא להחמיר ולא להקל - זה לא! אבל לכפות את "מרן" על הציבור כולו - זה כן וכן!
2
פעם דיין עשה את מה שומרת ההלכה, היום את שאומרת המפלגה.
ליאור | 13-12-2015 13:45
3
לא למנות דיינים ליטאיים שמחמירים מאוד נגד מרן........
גדי | 13-12-2015 15:34
הצביעות חוגגת. נראה את הרב יוסף מתנגד למינוי רבנים ליטאיים שלצערינו הרב לא סופרים את מרן רבני צוהר הרבה יותר קרובים לדרכו של הגר"ע יוסף לעומת הרבנים הליטאיים אבל לצערינו, הכל פוליטיקה זולה
4
ב- ה צ ל ח ה ר ב ה
| 13-12-2015 15:44
הקב״ה מדבר אלינו! פחד פחדים. צריך לחזור בתשובה שלמה למחות נגד החרדקי"ם אפי' בתולדות אהרון י-ם !!! ולעשות רעש בכול העולם כולו. ולצערינו הפגיעה בגדולי הדור עוד נמשכת: ריבוניה דעלמא כוליה לאן היגענו? הרבי מצאנז אבד שכלו?: הוא אמר "גם היוונים היו ’פרומער’ שערערו על גדולי הדור" ריבוניה דעלמא כוליה לאן היגענו? זה רק בגלל פשע השנאה: שנאתו לאחיו האדמו"ר מקלויזנבורג ארה"ב , ולגיסו הגר"ב וייס המקושרים עם הגרש"א שליט"א, העבירה אותו ע"ד לסלף בצורה מגוחכת כל כך את כל מהות חנוכה ומלחמת החשמונאים, ממש דברי צדוקי, השכלה וכפירה, דאמר מר כל המלעיג על דברי חכמים נידון בצואה רותחת. נראה שהחכמה נעדרה ממנו, אפילו בבית הכסא אסור לדבר כמו שהוא פער פיו. דבריו רחוק מאוד מן האמת, כך מדברים "כת" הערב-רב העמלקים המסיונרים המשומדים. לכאורה הוא לא עמד בפיתויי היצר הרע, הייצר הרע הטעו ובלבל אותו ואולי גם קבל $$$ מרשעים לדבר דברי נבלה וחז"ל אמרו כל המנבל פיו אפילו חותמין עליו גזר דין של שבעים שנה לטובה הופכין עליו לרעה. אמר רבה בר שילא אמר רב חסדא: כל המנבל את פיו מעמיקין לו גיהנום... "איזה מין דבר הוא זה, הוא רח"ל נעשה מין וצדוקי, הוא לגמרי סטה מהדרך " הוא חושב שהוא פרומער יותר, הוא חושב שהוא מרחף בשמים, הוא אינו רוצה לשמוע בקול חכמים, הוא אינו רוצה לשמוע למה שכתוב בתורה אם אין דרך ארץ אין תורה, הוא אינו רוצה לנהוג כפי שנהגו עם המסורת לכבד תלמידי חכמים, אלא רוצה לטפס לשמים לעצמו, ומי שבדרך זו שהוא פרומער לעצמו - זהו ’פסולה’ וזהו פשוט כפירה בקב"ה". כל החורבן, שהיהודים סובלים עד היום הזה, זה ה’פרומקייט’ !!! לבן הוא ’פרומער’, המנהיגים הם ’פרומער’ הלבן הארמי שבלבו... ה’עם-הארץ שבלבו’ עושה את עצמו ’פרום’. הוא ’ערלאך’, רוצה להיות ’פרום’, ומזה הוא גרם את כל מה שהיהודים סובלים". לזכור שחוק הגיוס החדש בכייה לדורות!!!! זקינו רבינו הקדוש בעל דברי חיים זצוק"ל הקדימו, ואמר [עליו] שכבר בזמנו "הרעביס ורבנים של דור האחרון הם "ערב רב" ומהרסים את היהדות" והוא [נכדו] פוער פיו ומערער על דבריהם של גדולי ישראל, יורדים רח"ל מטה מטה בפריקת עול, נהיים אפילו פורקי עול תורה לגמרי. או הם בעצמם או הילדים או אח’’כ, אבל זו המציאות. כל המקומות שהתחילה ההשכלה כמו בנתניה, התחילה עם זה. נהיו רח’’ל פורקי עול, כי ערערו תחת הסמכות של אדמורי"ם גדולי התורה" כמה הוא איש אדיוט ושנאת דת שיש בו, תלמד קצת על ההיסטוריה לפני שתבלבל לנו את המוח לא כל שטות שיש לך צריך להשמיע ברבים, חשבתי שתורה מגנא ומצלא, אבל לא תורה של ס"ם. הקב״ה מדבר אלינו, חוק הגיוס החדש בכייה לדורות!!! פחד פחדים. צריך לחזור בתשובה שלמה למחות נגד החרדקי"ם!!!! ולעשות רעש בכול העולם כולו.
5
"המועדפים על הציונות הדתית"?! מי אמר? עשיתם סקר?
יהודי פשוט | 13-12-2015 15:51
רוב מוחלט בקרב רבני הציונות הדתית מתנגדים למגמות של צהר. אינני יודע אם אכן הרבנים הללו מזוהים עם צהר, אבל אם כן, אז רוב רבני הציונות הדתית היו מעדיפים אפילו דיינים חרדים ובלבד שאלה לא ייבחרו, יל אחת כמה וכמה שנבחרו דיינים ציונים דתיים המזוהים עם הזרם המרכזי ששמירת ההלכה היא נר לרגליו בלי קריצה לתרבות זרה.