אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הסיבה האמיתית לפרישת דרעי ממשרד הכלכלה

חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס, הרב משה מאיה, חשף אמש את הסיבה האמיתית בגללה פרש אריה דרעי ממשרד הכלכלה. "הוא חש 'מבוזבז' ויותר מכל הציקה לו העובדה שהמשרד ממונה על מתן היתרי עבודה בשבת"

הסיבה האמיתית לפרישת דרעי ממשרד הכלכלה
  (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

פרישתו של יו"ר מפלגת ש"ס, השר אריה דרעי, ממשרד הכלכלה בחודש שעבר, נתלתה בכך שדרעי לא היה מוכן לקחת את האחריות הגדולה על כתפיו ולאשר את מתווה הגז. בכי לתת לתירוץ הגז משנה תוקף, הודיעו דרעי ונתניהו כי לאחר פרישתו של דרעי ממשרד הכלכלה יועברו הסמכויות לידיו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שיחתום על סעיף 52, העוקף את הממונה על ההגבלים, ובכך יאושר מתווה הגז.

אלא ששיחה שהעניק אמש (שלישי) חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס, הרב משה מאיה, לאתר nrg, מעלה מעמידה בסימן שאלה את סיבת פרישתו של דרעי ממשרד הכלכלה, דרכו הבטיח לעזור לשקופים.

לדברי הרב מאיה, דרעי פרש מכיוון שהוא "חש 'מבוזבז' במשרד הכלכלה, משרד ענק הדורש ממנו להקדישו 18 שעות ביממה, בעוד שהוא ראה לעצמו משימה ראשונה במעלה לשקם את ש"ס ולבנותה מחדש".

אלר, שלדברי הרב מאיה, סיבה נוספת היא זו שגרמה לדרעי לוותר על משרד בעל תקציב ענק לטובת משרד קטן הרבה יותר, המשרד לפיתוח הנגב, הגליל והפריפריה. "יותר מכל הציקה לו העובדה שהמשרד ממונה על מתן היתרי עבודה בשבת, במיוחד אחר פרשת משחקי הכדורגל בשבת שכן לא יעלה על הדעת שהוא יחתום לשחקנים על היתרי עבודה בשבת. הוא ראה במתווה הגז סולם שבו יוכל לרדת מכהונת שר הכלכלה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
נתניהו עשה אותו תרגיל לבנט ששם אות שר הכלכלה והיום החינ
jhho | 09-12-2015 15:10
והיום החינוך שלא יהיה לו זמן לנהל את המפלגה
2
מסר מאת מוישל'ה, כ"ב כסלו תשע"ו והכלה עומדת להופיע...
| 10-12-2015 11:32
מסר מאת מוישל'ה, כ"ב כסלו תשע"ו והכלה עומדת להופיע... אמרתי לכם בשבוע שעבר כי יהיו הרבה גילויים, ואכן היו. מה שאני צופה שיתרחש בשבוע זה יהיה מאד גרוע ומאד קשה, קשה ביותר עבור כל העולם. הבלתי-יאומן יהפוך למציאות אי"ה. אנשים יתחילו לחשוב, יתחילו להתעורר מההלם שלהם ויתחילו לחשוב. הדברים יתרחשו ברצף מהיר, אחד אחרי השני. אנשים יהיו מאד מופתעים אבל כמובן רוב האנשים בעולם ימשיכו את שנתם. האנשים היותר נבונים פתאום יתפסו באיזה בלאגן אנחנו כולנו נמצאים, אבל אלו שבאמת ובתמים מאמינים בה', אזי בתוך עצם הפחדים שלהם תהיה שמחה, בגלל שהם יסתכלו על כל זה כסימן מוחלט שבקרוב הגלות הארוכה והנוראה הזו מגיעה סוף סוף אל סיומה והגאולה השלמה עומדת להתחיל. אנחנו כעת עומדים על סף עולם הנצחיות, של הטוב המושלם ללא שום רע, של רוחניות שמעל ומעבר החלומות הכי דמיוניים שלנו, של כזו קירבה אל מקורנו האהוב שמעולם לא חשבנו שהיא קיימת. אנחנו נהיה מסוגלים להרגיש את נוכחות ה', ובדרך מסויימת לראות את נוכחות ה', אבל לא בעיני הבשר שלנו. אני יכול להמשיך הלאה והלאה לתאר את איך שזה יהיה לאחר שנגיע אל הגאולה השלימה, בעזרת ה'. אבל לא קיימים מספיק מילות-תואר בשום שפה שהיא שתוכל לתאר את זה. אפילו אם אצרף את כל השפות שבעולם ואת כל מילות התואר שיש בכל שפה ושפה – לא אוכל לתאר באופן מלא מה אנחנו הולכים להרגיש, את הטוּב שאנחנו עומדים להרגיש. אז עם ישראל, היו חזקים, ואל תפחדו. החופה הוקמה והחתן מחכה, מסדר הקדושין כבר על מקומו, והכלה עומדת להופיע... גוט שבת, שבת שלום
3
בשיחה שמסר הגאון רבי צבי רוטברג ראש ישיבת 'בית מאיר'
| 10-12-2015 11:50
בשיחה שמסר הגאון רבי צבי רוטברג ראש ישיבת 'בית מאיר', לרגל ימי החנוכה הוא התייחס לחוק הגיוס המתוקן כשהוא מתבטא בחריפות נגד 'יהדות התורה', ומשווה את מצביעיה למתייונים. ל'בחדרי חרדים' הגיע תיעוד וידאו מדבריו המלאים: "בתקופת המקדש", אמר, "מסתבר שהיו לפחות מאה אלף מצביעים ל-ג׳ (יהדות התורה) אם לא הרבה יותר. איך יתכן הדבר שכולם שתקו חוץ מאחד עשר חשמונאים, איך קרה כזה דבר? הרי טימאו אז את המקדש", המשיך, "היוונים קבעו תקנות של טומאה על נשים שנישאות ועוד דברים נוראיים על הדור, איך קרה שבמשך שנים עברו על כך בשתיקה? אלא שהיהודים מצאו אז היתרים כמו ׳טומאה הותרה בציבור׳ ועוד כל מיני היתרים שיש, כך קרה שבמשך שנים רבות הייתה טומאה ממש בבית המקדש רחמנא ליצלן. יכול להיות שהיו ליהודים באותה תקופה כל מיני חשבונות איך להסתדר עם זה, ומסתמא שהיה כך, אבל בבית המקדש הייתה טומאה. אם כן איך קרה שלבסוף קמו כמה בודדים - בני החשמנואים ונלחמו על טהרת המקדש? התשובה לזה, מפני שהם לא עשו חשבונות. אחד עשר החשמונאים יצאו למלחמה למרות שזה חסר סיכוי והם עומדים להיהרג, ולמרות שההיגיון אומר שצריכים לחפש דרכים אחרות. להסתדר עם היוונים ולהגיע איתם להבנות, בכל זאת הם לא עשו חשבונות! זה נקרא 'חיל השם'. כשהפסוק אומר ׳ברך ד׳ חילו׳ אומר על כך רש״י שהכתוב מדבר על אותם אחד עשר חשמונאים. שאמנם הם אחזו חרב בידם אבל לא זה מה שהביא להם את הניצחון, זו לא הייתה מלחמה כמלחמות דוד המלך, שם חישבו את מהלכי הקרב. ׳לא בחיל ולא בכוח כי אם ברוחי׳, ה׳רוחי׳ הזה שאומר הכתוב זו צורת המלחמה מול הטומאה. ולמרות שהם יוצאים למלחמה בה הם לכאורה עומדים להיהרג, במלחמה הזו אין מקום למהלכי המלחמה הרגילים אלא רק לרוח ה שבקרבם. "מלחמת החשמונאים זה מלחמת הכהנים של בני לוי, ובכזו מלחמה לא צריכים תכניות ואין מקום לחשבונות, זה רק על ידי קנאת ד׳ צבאות. ולקנאת ד׳ צבאות יש פירוש אחד: יראת שמים".
4
“נשות החסידים המשומדות והפרוצות יתפרו מדים לחיילי צה"ל
| 10-12-2015 13:47
“נשות החסידים המשומדות והפרוצות יתפרו מדים לחיילי צה"ל החרדקי"ם” בעיר ערד נחנכה הבוקר מתפרה של עמותת "נצח ישי" הנקראת "מתפרת העצמאות לכיון השמד" בה יועסקו למעלה מ-30 נשים פרוצות מהקהילה החסידית הנואפים בעיר, שיתפרו בין היתר מדים לחרדק"י צה"ל. המיועת לשמד וניאוף, מענה למצוקת התעסוקה: בשעות הבוקר נחנכה בעיר ערד מתפרה בה יועסקו הנשים הפרוצות, עוכרי ישראל, לשעבר חרדיות, תושבות העיר. בטקס השתתפו, שר הבריאות יעקב ליצמן, יו''ר הכנסת יולי אדלשטיין, הרב צבי ביאליסטוצקי ראש הישיבה, ומרבני הקהילה החסידית, רב קהילת גור הרב מרדכי ולקוביץ, וכן ראש העיר ובכירי העירייה, אשר נמנים ל"כת הערב רב העמלקים". במתפרה החדשה של עמותת "נצח ישי" הנקראת "מתפרת העצמאות נשות המשומדות" יועסקו למעלה מ-30 נשים פרוצות, בעיקר כאלו הנמנות על בנות הקהילה החסידית לשעבר, בעיר הדרומית כאשר בין היתר יתפרו במקום גם את מדי החרדקי"ם. גורם רשע מרושע בקהילה החרדית מסביר, כי מדובר בפתרון מעולה לבעיות התעסוקה של נשים הפרוצות המשומדות, לשעבר חרדיות בערד. לדבריו, "מדובר במתפרה על טהרת הקודש ללא בעיות צניעות, רק כפירה בקב"ה, וכן בתחום עיסוק כעילוי שאינו יוצר בעיות רוחניות כגון גלישה ברשת האינטרנט ושימוש ברשת המחשבים". "נשים הפרוצות המשומדות, לשעבר חסידיות תוכלנה לעבוד בשקט וברוגע תוך ההאזנה לשיעורי תורה של כפירה בד' ית' שמו, והרצאות המינים לחיזוק לכפור בשם ובתורתו, ללא כל חשש של תקלה רוחנית או היזק כל-שהוא", אומר הגורם בשמחה.
5
דרעי הרשע !!!!!!!!!!!
ע.ח | 13-12-2015 15:15