אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

חנוכה תשע"ו: מדריך הטיולים והאטרקציות לציבור הדתי - בחינם

שמונה ימים עמוסים של חנוכה לפנינו. הילדים בחופש ומזג האוויר מאפשר לטייל. אם אתם עדיין מתלבטים מה לעשות בחנוכה, אספנו מקבץ של אירועים, טיולים ופעילויות ברחבי הארץ בחינם או במחיר מצחיק

חנוכה תשע"ו: מדריך האירועים לציבור הדתי
  פסטיבל המכבים במודיעין (תיירות בנימין ומודיעין,יח"צ)

אירועי חנוכה תשע"ו לציבור הדתי בחינם

מדליקים את ירושלים

מופע הענק לציבור הדתי באצטדיון הארנה

האירוע בסימן "ירושלים של אור" מוזיקה ותרבות יהודית לכל המשפחה יתקיים ביום ראשון, נר שמיני של חנוכה בהיכל הפיס "ארנה" במעמד ראש העיר ניר ברקת, רבנים ואנשי ציבור נוספים.

בשעות הבוקר יתקיים "בוקר אור", מופע מוסיקלי מיוחד לילדים ולכל המשפחה בהשתתפות: קובי אריאלי כסבא יעקב, כוכבי ערוץ מאיר לילדים טוביה ומתי, אושי גרוס, להקת הבובות היהודית "הבובה מייסעס" הזמר והיוצר אהרן רזאל, יהודל'ה מודל'ה ועוד.

בשעות הערב לאחר הדלקת נרות החנוכה ידליקו את הבמה מיטב אומני המגזר במופע "בקצב האור"- ערב מוזיקה יהודית לכל המשפחה ובהם הזמר רמי קליינשטיין ושולי רנד. הכוכב העולה חנן בן ארי בהופעה ראשונה בירושלים, ביני לנדאו, חזקי סופר, אהרון רזאל במהלך הערב יערך טיש מוזיקאלי מיוחד במיטב שירי קרליבך וניגוני חנוכה בהפקה מיוחדת לערב זה. את הערב ינחו קובי אריאלי והעיתונאית אמילי עמרוסי בקטעי סטנדאפ והומור יחד עם המנהל המוזיקלי של הערב ערן קליין. המחיר סמלי פרטים נוספים בקישור הבא

חנוכה במוזיאון ישראל: ילדים נכנסים חינם

במוזיאון ישראל מצוי אוסף החנוכיות הגדול בעולם. האוסף כולל כאלף חנוכיות משלל עדות וקהילות ישראל. באגף לאומנות ותרבות יהודית ייחשפו המבקרים במוזיאון לתצוגה מרשימה של למעלה ממאה חמישים חנוכיות, כשרות להדלקה. במהלך ימי החנוכה יפעיל המוזיאון מדי יום באגף הנוער תכנית יצירה לילדים בעניני דיומא: סדנאות אמנות ליצירת נרות שמן מעוטרים, סביבונים מיוחדים וחנוכיות, סדנאות מיחזור ליצירת חנוכיות, ועוד.

מרכז מורשת בגין במסגרת חמשושלים

מוזיאון בגין פותח את שעריו ללא תשלום ובשעות פתיחה מיוחדות בארבעה מימי חמישי במהלך חודש דצמבר (כ"ב בכסלו, 4.12, כ"ח בכסלו, 10.12, ה' בטבת, 17.12, י"ב בטבת, 24.12) . בשעות הלילה 21:00-24:30. הביקור במוזיאון בסיורים מודרכים ובתאום מראש בלבד. מרכז מורשת מנחם בגין , רח' ש.א נכון 6 ירושלים. להזמנות : 02-5652011

מוזיאון ארצות המקרא – כניסה ופעילויות בחינם

פעילות חדשה ומיוחדת לחג החנוכה במוזאון ארצות המקרא בירושלים במסגרתה יצאו המבקרים במוזאון – ילדים והורים, למסע לאיתור המנורה החדשה בעזרתם של שמעון החשמונאי, הלוחשת לשמנים והטבח המבולבל.

דרך המסע החוויתי ובאמצעות סדנת יצירה המבקרים יצרו יחדיו קלידוסקופיים ייחודיים המשלבים שימוש בשמן, צבע ואור, יגלו את סוד שימושיו השונים של השמן ויתנסו בהם.

מדי יום בשעה 12:00 בחול המועד חנוכה ייערך במוזאון גם מופע מדליק ומיוחד של ד"ר מולקולה, שישלב ניסויים מדעיים וקסמים ויגולל בתוכו את סיפורו הקסום של חג החנוכה ונסיו.

מוזיאון פעילות חנוכה

מוזיאון ארצות המקרא (יח"צ)

 

שעות הפעילות המיוחדת לילדים: 10:00, 11:00, 13:00, 14:00, 15:00 – מספר המקומות מוגבל, יש להירשם מראש, משך הפעילות כשעה וחצי.  הכניסה למוזאון במהלך החג וכל הפעילות המיוחדת לילדים תהיה בחינם. מחיר כרטיס משולב למבוגר, הכולל סיורים, הופעות ופעילויות: 15 ₪. מבוגר יכול לשריין עד 4 מקומות (חינם) לילדים. יש להירשם בנפרד לסיור ובנפרד למופע.

מוזאון ארצות המקרא, סטפן וייז 21, שדרת המוזאונים, ירושלים. טלפון: 02-5611066.

לילה במוזיאון ארצות המקרא

ביום חמישי, כח בכסלו (10 דצמ') שתי פעילויות ייחודית בלילה, גם הן ללא עלות! "מתחת לפנס" – סיור לאור פנסים בגלריות השרויות בעלטה, אז יתגלו מוצגים ודמויות מאזור הדמדומים, מעולם המוות ומעולם החיים, מתחת לפנס נגלה את החושך ואת האור!

"משחקי אור" – פעילות אנימציה חיה מיוחדת לכל הגילאים, עם האמנית ליאורה וייז, שבה יזכה הקהל ליצור דימויים בעזרת נייר ומספריים וביחד לרקום סיפור שיונפש על ידי המשתתפים ויוקרן באמצעות אור ובזמן אמת על המסך הגדול.

בערב זה המוזאון יהיה פתוח בין 21:00 – 01:00, הפעילות מתקיימת בין השעות 21:00 – 23:30.

כרטיסים לסיורי "מתחת לפנס" ולפעילות "משחקי אור" יחולקו על בסיס מקום פנוי , החל מהשעה 21:00.

פסטיבל המכבים בחבל בנימין ובחבל מודיעין

3 ימים של חגיגת חנוכה ענקית במקומות שבהם התרחשו סיפורי החנוכה עם שלל פעילויות, אטרקציות, סיורים מודרכים, הצגות סיפורי חנוכה, תחפושות מכבים לילדים, נגנים ושחקנים, הפעלות, אמנים ויצירות לכל המשפחה ברוח חג החנוכה! הכניסה חופשית! יום חמישי וראשון בשעות 10:00 -16:00; יום שישי בשעות 10:00-13:00

קברות המכבים. מתחנת המידע הראשית שבה יחולקו עלוני מידע ומפת הפסטיבל, יצא לאורך כל שעות פעילות הפסטיבל סיור חווייתי עם מדריכי קק"ל אל "חורבת הגרדי" ואל האתר הארכאולוגי הסמוך אשר נחשף לראשונה בקיץ האחרון על ידי רשות העתיקות. הסיור החוויתי בעקבות התעלומה – היכן ממוקמת אחוזת הקבר המפוארת המתוארת בספר המכבים ילווה בהסבר על ידי ארכאולוג רשות העתיקות באתר שנחשף. עוד יתקיימו במקום- סדנת רפאות כלים- בחפירות ארכאולוגיות נחשפים כלי חרס מרוסקים, גם המטיילים יתנסו בעבודת הרפאות וינסו לבנות כלי שלם וכן סדנת פסיפסים בעקבות סיפורה של מנורת בית המקדש – הכנת פסיפס מנורה בדגם קדום.

בגבעת היקבים – יוכלו המשפחות לחוות זחילה חווייתית במערות מסתור תת קרקעיות, שלצדן בית בד עתיק. באתר המסתורי יחכו למשפחות במהלך כל ימי הפסטיבל שחקנים מחופשים למכבים ולגיבורים תנ"כיים, אשר יציגו למבקרים סיפורים מקראיים שהתרחשו באזור. שחקנים בדמויות היוונים ישוחחו עם המבקרים בשפת היוונימוס ויציגו סיפורים בשיתוף הקהל.

שחקנים נוספים -ידגימו את סיפור חנה ושבעת בניה ואחרים את היהודים אשר ברחו להרים והתקשו לייצר שמן להדלקת נרות. סדנת חרש הברזל- הדגמה של ייצור כלי נשק עתיקים ששימשו את הלוחמים היהודים בימי הבית השני. סדנת קדרות- הדגמה של ייצור כדים עתיקים ויצירת דגם אישי של מטבע חשמונאי מחמר על ידי הילדים. סדנת הזית- הסברים על תעשיית הזית ומוצריו המגוונים, צפייה בייצור שמן זית בבית הבד והכנת תה מעלי זית על גבי תנור גפת.

בית תרבות נילי בנילי יחכו למשפחות שלל פעילויות כגון: הצגות מסיפורי החנוכה, כתב חידה וסדנה להכנת נרות מחרס, חידון חנוכה אינטראקטיבי מיוחד והצגות של תאטרון "פויקה" בהשתתפות אקטיבית של הקהל. הצופים יוכלו לתרום להתפתחות העלילה שבמהלכה יחפשו יחד השחקנים והקהל את כד השמן עם נר המכבים האחרון.

זמני ההצגות:יום חמישי 10:00-16:00, יום שישי 10:00-13:00, יום ראשון 10:00-16:00 – ההצגות יתקיימו בכל שעה עגולה.

זמני החידון האינטראקטיבי: יום חמישי 10:00-16:00 ויום שישי 10:00-13:00 בכל מחצית השעה

מוקד מידע ארצי "פסטיבל המכבים" 5021*

פתיחת שטחי אש בדרום ובמרכז

דובר צה"ל מוסר כי במהלך חג החנוכה יפתח צה"ל למטיילים חלק משטחי האימונים במרכז ובדרום הארץ. טלפונים לבירור ולתיאום: דרום – 08-9902926 מרכז – 02-5305042.

הדלקת נרות בהורדיון

IMG-20151129-WA0042

סיורים במפעל הטליתות הגדול ביותר בעולם

חברת "משכן התכלת" היא יצרנית הטליתות והציציות הגדולה ביותר בעולם והיא נמצאת בפארק התעשייה "עמק שרה" בבאר-שבע. מרכז המבקרים שהוקם במפעל מציע למבקרים חוויה מיוחדת של התחקות אחר התהליך המורכב והמרתק של ייצור הטלית על כל השלבים שלו : ניפוץ הצמר, הטוויה, השזירה, האריגה, ההלבנה, התפירה, הקשירה – ועד שלב האריזה. הביקור במרכז המבקרים הייחודי הוא חינם.

בנוסף, מציע מרכז המבקרים להתרשם מתהליך ייצור התפילין על כל שלביו ולראות כיצד מרכיבים תפילין לנגד עיניהם- כולל כתיבתו של סופר סתם והטמנת הפרשיות בבתים.

מפעל משכן התכלת מאות סוגי טליתות

(צילום: יח"צ)

 

הביקור במרכז המבקרים של "משכן התכלת" הוא ללא עלות אך מחייב תיאום מראש. במקום פינת קפה ופינת ישיבה והתרעננות וכן חניה בשפע.

רחוב הקוצר 8, עמק שרה באר-שבע, לתיאום סיורים: 08-6259627

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
מסוכן מאד בירושלים - מומלץ לא לבוא עם ילדים!
| 07-12-2015 15:20
עדיף לחכות למיגור גל הטרור (ביבי הבטיח שזה יגמר במהירה)
2
ומה עם סיור במערת המכפלה?
| 07-12-2015 16:17
מקום שליו ורגוע המתאים לילדים וגדולים כאחד.