אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

החותמים על מכתב 100 הרבנים הם רבני גלות / דעה

ההיסטוריה היהודית מכירה רבני גלות כאלו מימי המרגלים במדבר ועד הרבנים שקראו להישאר בגלות במאה השנים האחרונות, עד ש-ה' בעט בנו והביא אותנו חזרה לארצנו

"החותמים על מכתב 100 הרבנים הם רבני גלות"

לאחר שחרור הר הבית המקום אשר בחר בו ה' בשנת תשכ"ז, היה קשה לעכל את עוצמת השינוי בו הפכנו כעם מאורחים בהר הבית לריבון במקום. הזהירות מהכניסה למקום הקודש הייתה טבעית ואף אחד לא חשב על המשמעות הריבונית של הדבר. בדיעבד מסתבר שזהירות זו עלתה לנו במחיר כבד. התנכרות של רבים מאיתנו מהחובה "לשכנו תדרשו ובאת שמה", והשתלטות מוסלמית על סלע קיומנו מתוך הבנה עמוקה שאחיזה במקום הקדוש ביותר ל"יהודים" בהסכמת ושותפות "הישראלים" שומטת את הקרקע המוסרית מאחיזת האחרונים בכל הארץ.

פרסום הכרזה המחודשת על איסור עליית יהודים להר הבית, בימים אלו על רקע המלחמה על ריבותינו במקום היא אמירה שונה בעליל. בתודעת הגלות נשאלו רבנים על עליית יהודים להר הבית, כי ביחס לנכרים לא הייתה יכולה להישאל שאלה. אולם כאשר אנו הריבון השאלה מי רשאי לעלות להר היא לא שאלה פרטית אלא שאלה ציבורית. באחת מהישיבות הראשונות של ועדת הפנים של הכנסת שדנה בנושא עליית יהודים להר הבית שאלתי את הרב רבינוביץ' שבה כנציג הרבנות הראשית האם רק ליהודים אסור לעלות להר או גם לנוכרים? הרב ניסה להתחמק באמירה שהם פוסקים רק ליהודים. המשכתי ולחצתי בטענה שהרבנות פוסקת למדינה ולא רק ליחידים, והיות ואסור לנוכרים לעלות במקומות מסוימים בהר, הרבנות צריכה לומר זאת. הרב פשוט השתתק ומאז לא הופיע יותר בדיונים על הר הבית.

לו הרבנים החותמים על הכרוז היו פועלים ביושר הם היו צריכים לכתוב שאסור לאף אדם כולל המוסלמים לעלות להר. אמנם לשיטת הרבנים המתירים עליה להר הבית ויש רבים כאלה, יש גם היום מקומות בהם גם לנכרים מותר להיות, אולם לשיטת האוסרים – רבני הכרוז דבר פשוט הוא שבמקום בו ליהודים אסור לעלות אפילו בטהרה, רגל נוכרי לא תדרוך. איסור זה היה צריך להיאמר באופן ברור לראשי המדינה ולכוחות הביטחון שאמורים לשלוט בהר. ברור אם כן שפרסום הכרוז המחודש במתכונתו בימים אלו אינו הלכתי אלא פוליטי, ומשמעותו הוא תמיכה באמירה של הערבים כי הגורמים לשפך הדמים הם היהודים העולים להר הבית.

ההיסטוריה היהודית מכירה רבני גלות כאלו מימי המרגלים במדבר , ועד הרבנים שקראו להישאר בגלות במאה השנים האחרונות עד ש-ה' בעט בנו והביא אותנו חזרה לארצנו. מול רבני גלות אלו שמחוסר הבנה ובלי כוונה יוצקים דלק למנועי השנאה והרצח שסביבנו, עולה קול המון כקול ש-ד-י שמתעורר בתקופה האחרונה לחזור לכור מחצבתנו למקום אשר רק בגללו יש משמעות לכל קיומנו כאן. דבר ה' אשר הבטיח את חזרתנו לארצנו בקיבוץ גלויות כפי שאנו חווים בדור זה ופריחת הארץ אשר נותנת פרותיה בעין יפה כפי שלא היה מאז עזבנו את הארץ התקיים על ידי יהודים שלא שעו לכרוזי רבני הגלות. כך גם דבר ה' לבניית בית ה' במקום אשר בחר בו לשכן שמו, כדי שאנו נקרא משם בשם ה' לכל העולם ונביא ברכה ושלום לעולם יתממש על ידי אותם יהודים-ישראלים שלא ישעו לעצה הרעה הזו ויעלו בקדושה וטהרה להר.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
18 תגובות - 18 דיונים מיין לפי
1
מאמר יומרני.
ד | 25-10-2015 11:01
גדול הדור כמו הרב צבי יהודה שהיה בתקופה בו הר הבית בידינו ואסר את העליה אליו היה גלותי??? לא הבין מה שאתה מבין??? איפה הצניעות, גם אם אתה חושב אחרת יש "דרך ארץ "כיצד לכתוב את הדברים.
2
יישר כח, מיכאל!!!
כן יהי רצון ונאמר אמן! | 25-10-2015 11:08
3
אמנם אני חושב שאפשר וצריך לעלות
איש אמת | 25-10-2015 11:42
אבל הדיבור הזה הוא ממש תת רמה. עדיף רב "גלותי" על פני עם הארץ חצוף.
4
מה שמביא את הגלות היא התופעה שכל זב ומצורע
| 25-10-2015 13:31
מעיז פנים בצורה גסה כנגד רבנים גדולים וחשובים, וזה משנה את דעתי בעניין.
5
זו בדיוק הנקודה
| 25-10-2015 13:52
הר הבית זה לא ארץ ישראל.בכל הארץ עלינו להתנחל לכבוש ולהתיישב. הר הבית לא כן הוא . הוא צריך להשמר בקדושתו ובטהרתו (ומכאן שצריך לסגור אותו גם לערבים ולצלבנים ושאר בני אדם) ללא התיישבות ומעשי כיבוש וקניין.
6
די כבר לכותבים בשקל...
| 25-10-2015 15:31
על המכתב חתומים 100 מאה מ -א -ה !!! רבנים איך יכול בכלל לפתוח את הפה...מאיפה האומץ?
7
אשרינו שיש לנו רבנים גלותיים כאלו
קטן שבקטנים | 25-10-2015 16:19
הרב שטרנברג, הרב אבינר, הלוואי וכולם יהיו גלותיים כמותם וכמו תלמידיהם!!
8
גלות ששמרה עלינו 2000 שנה עד פרוץ הציונות החילונית
קובי | 25-10-2015 18:21
ומאז נהיינו שליש ממה שהיינו רח"ל אפשר לחשוב מה יש לכם למכור, היכן הצלחתם....
9
לפי דבריך גם הראיה קוק היה גלותי
יוסף | 25-10-2015 19:50
תסלח ידידי לפני שאתהכותב טואים למינהם דע לך שגם הרראיה קוק עליו השלום אסר לעלות להר הבית רק אתם השיבוש שלכם מתירים לעלות להר הבית וכי הראיה היה גלותי בוש והיכלם
10
מיכאל בבקשה תצחצח את השיניים
מצפה לישועה | 25-10-2015 22:02
ועל תדבר שטויות, ותלך אחרי רבני הגלות המחכים לגאולה, ולא אחרי רבני משיחי השקר הציונית.
11
אכן קול ההמון כקול שדי
ממ | 25-10-2015 23:06
הוא לא טען שהרצי"ה היה גלותי, גם הרב אליעזר מלמד אומר שאם הרצי"ה היה רואה מה שנעשה היום בהר, איך שמטמאים אותו הנוכרים, ושמסיתים שם בהמוניהם והורידו את הדגל והריבונות כבר לא שלנו שם, היה מתפלץ! מכתב המאה הוא גלותי, ואינו נכתב מתוך יושרה הלכתית אלא מתוך מטרה פוליטית, וכמו שיהודה גליק אומר, לצערנו רבנים לא יובילו מהפכות, ודברי אור החיים הקדוש מפוצצים בנו כמדקרות ועל זה יתנו את הדין אדוני הארץ על עלבון הבית העלוב, מצווה דאורייתא שיש בידינו לקיימה, לראות פני שכינה שמחכה לנו שם, ואנחנו מה, הטוב לנו להיות גולים חוץ לשולחן אבינו?!? הגיעה העת, הגיע הזמן, הדור ראוי, ומצפה לכך בתוך תוכו בכל מאודו, ולצערי גם אלף רבנים חתומים לא ימנעו את הפרץ האדיר שדוחף אותנו לקומה הנוספת של גאולתנו! כ 95 אחוז משטח ההר ניתן לעלות בטהרה ללא חשש טומאת מת, טומאת מת היא איסור רק בשטח המקדש, אזור אבן השתייה. למרות המכתב, עלה נעלה, מיכאל המשך כך, ישר כח!
12
מניין לך שיש הבדל בין הר הבית לשאר א"י?
תגובה ל5 | 25-10-2015 23:28
מאיפה החילוק ההזוי הזה? אמנם כך הרב אבינר כתב, אך מה המקור לזה? להיפך! יש מצווה מן התורה לעלות להר, שנאמר: "לשכנו תדרשו ובאת שמה" והזנחת מקום המקדש מביאה עלינו פורענויות וצרות, כפי שמצאנו בתקופת דויד המלך, שחז"ל אמרו שעל שלא תבעו ישראל את בניין המקדש נענשו במגיפה. מעבר לכך, הידעת כי למוסלמים יש מסורת שהם אינם מפרסמים, שהם עוד עתידים לאבד את ההר ליהודים, וכשזה יקרה זה יהיה יום הדין, והם מנסים בעל כוחם למנוע ולעכב זאת, כפי שאמר אחד מראשי מועצה ערביים בגליל, אם כן גם הם מרגישים ביתר שאת שהעת הזו מתקרבת. לכן עלינו להתאמץ במצווה זו, וכדברי הרב מרדכי אליהו, לחזק שם את הריבונות, לסמן את האזורים האסורים באיסור כרת, להקים שם בית כנסת באזורים המותרים , ולסלק משם את הטמאים הערביים. הגיע הזמן.
13
כמובן שהתורה קבעה שפואה מחליט מי גלות...
יו | 26-10-2015 10:34
עם הארץ
14
אכן אנחנו עדיין בגלות
אני | 26-10-2015 12:11
ומי שאומר אחרת פשוט מרמה את עצמו!!!!!!!!!!!!!!
15
מיכאל פואה - 100 הרבנים
רות | 27-10-2015 20:34
מיכאל פואה - מי אתה ? מנין סמכותך לפסוק הלכה ? מי התיר לך לפסול רבני גלות ???????????????? היכן המצאת את המונח הזה ? אם תספור את כל פוסקי ההלכה, עוד מימי המשנה, יש יותר "רבני גלות" מאשר "סברס". בוש והכלם.
16
יקירי מאתר סרוגים אתם הופכים
קובי עדיני | 28-10-2015 20:41
ממש לפח זבל. קחו את עצמכם בידיים ותלמדו הלכות כבוד תלמידי חכמים ביורה דעה
17
אני מעדיף לציית "לרבני הגלות" מאשר לך ולרבנים "המתקדמים
גלותי | 30-10-2015 10:30
אני מעדיף לציית "לרבני הגלות" מאשר לך ולרבנים "המתקדמים" שלך.. אני מאמין ובטוח שכל השפיכות דמים מונחת על צווארי אנשים "לא גלותיים" כמוך... וד"ל
18
אתה צדיק גדול וחסר לך רק עלייה להר הבית.נכון?
תושב הרובע היהודי | 30-10-2015 10:35
אתה והחברים שלך שעולים להר הבית צדיקים גמורים וקדושי עליון ובטח הספקתם לקיים את כל התורה כולה חוץ מעלייה להר הבית... כל הכבוד לכם אני מקנא בכם...