אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב יהודה דרעי: "העליה להר הבית גורמת נזק עצום, אין בה תועלת"

חבר מועצת הרבנות הראשית ורבה של באר שבע, הרב יהודה דרעי, התייחס לפיגוע בבאר שבע ולגל הטרור הנוכחי והתייחס לאיסור העלייה להר הבית. "זה חוסר אחריות ממדרגה ראשונה"

"העליה להר הבית גורמת נזק עצום, אין בה תועלת"
  (צילום: יעקב כהן. מתוך 'כיכר השבת')

חבר מועצת הרבנות הראשית ורבה הראשי של העיר באר שבע, הרב יהודה דרעי, מתייחס לגל פיגועי הטרור שפקד אמש (ראשון) גם את עירו באר שבע וסבור כי העולים להר הבית מסבים נזק עצום לעם ישראל.

בריאיון לאתר החרדי 'כיכר השבת' התייחס הרב דרעי גם לסוגיית חיסול המחבל לאחר נטרולו ואמר כי אין להרוג מחבל שנוטרל וכי יש למסור אותו לידי כוחות הביטחון.

"עם ישראל צריך לדעת שנס גדול קרה בבאר שבע, אומנם האסון שם כבד מאוד, מותו של חייל ועוד פצועים, אבל ניתן רק לחשוב, מה היה קורה חלילה, אם אותו המחבל עם הנשק היה יורה לכל כיוון, מי יודע מה היינו עוברים אתמול. נס שאין מילה אחרת להגדיר. גם כוחות הביטחון מודים שהיה כאן נס".

בהמשך השיחה התייחס הרב דרעי על האיסור לעלות להר הבית: "חשוב לציין שדעת הרבנות הראשית לדורותיה, חמישים שנה אחורה, כל מועצות הרבנות הראשית – כולל הרבנים הראשיים – שהם אוסרים עלייה, איסור גורף, משום שאי אפשר להיות בקיא. גם לאותם שמתירים, אני מכבד את דעתם, גם להם מותר לעלות רק לגבולות מסוימים, זה אולי רק לאותם תלמידי חכמים, אבל המון העם לא מבין בדברים הללו".

אחיו של יו"ר מפלגת ש"ס התייחס גם לטענה לפיה העלייה להר הבית היא זו שגרמה להסלמה: "צריך שהשכל יגבר על הרגש, אין שום תועלת בעליה להר הבית, לעומת הנזק העצום שזה עושה. גם כשאתה צודק אל תתגרה באומות, מה גם שהם לא צודקים, אבל גם לשיטתם שהם חושבים שזה מותר, למה לעשות את זה בקול רעש גדול? למה לעשות את זה בעיתוי הזה ולשחק לידיים שלהם, זה חוסר אחריות ממדרגה ראשונה, גם לשיטתם".

 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
9 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
שטויות!!
אברהם שם טוב | 19-10-2015 19:48
חבל על הזמן לקרוא דברי הבל כאלו... כולם הרי יודעים מי מדבר מגרונו הרב יהודה דרעי- האח אריה הארכי פושע שהמיט עלינו אסונות נוראים ומעל 1000 יהודים הרוגים... העיקר שימשיכו להשמיץ את כולם חוץ מאת עצמם
2
לא מפיו אנו חיים
אליעזר | 19-10-2015 23:00
הר' יהודה דרעי בקרב הציבור הלאומי שמכיר בערכה שלשיבת ישראל לארצו, פשוט לא רלונטי,ואני לא יודע למה אני אישית בכלל מגיב להגיגיו.
3
די!
מאיר | 20-10-2015 2:30
די להתרפסות בפני הטרור הערבי!
4
הסכנה הכי גדולה למדינה היא אריה דרעי.
אלי | 20-10-2015 8:27
השפיל את הרבנות ומינה מקורבים. קידם את הסכם אוסלו וגרם לאלפי הרוגים הקים לספרדים בתי ספר מבודדים ושלח את ילדיו למוסדות אשכנזים.
5
בך ובאחיך הגנב אין תועלת - יש רק נזק
z | 20-10-2015 9:23
6
צודק. המטרה שלהם היא להזיק ולחרחר מריבת דתות.
דני | 20-10-2015 16:42
יוזמי העליות להר בכלל לא מכחישים זאת
7
אם בכנות אתה שואל "למה", אתה מוזמן לשאול את הרב ליאור.
מאיר | 20-10-2015 22:31
כל העולים ישיבו לך בשמחה על שאלותיך, ובתנאי שאתה שואל כדי לקבל תשובה. אם השאלות הינן רטוריות, לא תעזור שום תשובה.
8
גם הסכם אוסלו של אריה מכלוף חושחש דרעי גרםגורםנזק עצום
| 22-10-2015 3:52
יכול להיות שכבוד הגכון הדיין רבה של באר שבע צודק ממד דאגתו אבל הכל נובע מחסרון ההסתכלות הכללית וההסתגלות מצד הפרטיות על הענין. ההלכה גם נשקפת וניבנת מצד הסתכלות וקוי קודמת ולא לכל דבר יש כללים מדויקים כמו מטמתיקה תורה זה דבר מקיף וחי. עם ישראל חזר אחרי אלפיים שנה . אם אין יהודים שם מצד חשש שהמון העם ילכו איפה שאסור כמו ביביע אומר[וחא שאסור בכרת דזה אינו רק איפה שברור שאסור] או מצד יראתו של הרב צבי יהודה זיעא מצד הרוממות אז שגם ערבושים לא יעלו לשם. די ההר נסגר עד להודעה חדשה בסוף הערבושים יהיו חייבים להתרגל ואם לא שתהיה על זה מלחמה כי כך הם רוצים לקחת הארץ והגאולה והיא לא תצלח לערבושים כי זה מלחמת דת גם לנעמיות ובנות היענה. אז צריך אכן להחיל הריבונות צריך לעשות אחורה פני מכל ציורי אוסלו ודומהם שהם מזמינות מצד לוחשתם את כל פגעי הערבושים. פעם הערבושים לא הרימו כזה ראש אבל הביאו להם השליטה בהר וכל הזמן מראים להם חוחדה אז כמו כלב ממש שרואה שמפחדים הוא נובח וכו ככה עם הפלשיתים האלו הנקראים ככלב וכידוע שהפלשתיים בעלי העריות כישמעלים 8 קבין של זנות הם נקרכו ככלב והיו ציניקנים וכמו שהביא מור הגאון האדיר ר יוסף קלנר שליטא ציניק הוא כל. ביונית.
9
ההיפך עליה להר הבית מחזקת את ביטחון עם ישראל
אליהו ירושלים | 24-10-2015 23:41
ראשית דבר: רוב הרבנים של הציונות הדתית,וביניהם:הרב שמואל אליהו שליט"א שהשתתפו בהגנה על ארץ ישראל,מביאים את דברי הרמב"ם והרמב"ן,לחיזוק עם ישראל במלחמתה,נגד אוייביה. למדנו: כהן משוח מלחמה משמיע לעם: "שמע ישראל אתם קרבים היום למלחמה על אויביכם, אל ירך לבבכם, אל תיראו ואל תחפזו ואל תערצו מפניהם כי ה' אלהיכם ההולך עמכם להלחם לכם עם אויביכם להושיע אתכם" (ג-ד).(רמבם מלכים-ז) ויספו השוטרים, לדבר אל-העם, ואמרו מי-האיש הירא ורך הלבב,ילך וישוב לביתו; ולא יימס את-לבב אחיו, כלבבו.(דברים-כ) והשוטר משמיע לכל העם בקול רם. ואחר כך מדבר השוטר מעצמו ואומר: "מי האיש הירא ורך הלבב"רמבם מלכים-ז) כל אלו שחוזרין מערכי המלחמה--כששומעין את דברי הכוהן חוזרין, ומספקין מים ומזון לאנשי הצבא,ומתקנין את הדרכים.(רמבם מלכים-ז) יח וכל המתחיל לחשב ולהרהר במלחמה,ומבהיל עצמו-עובר בלא תעשה, שנאמר "אל יירך לבבכם, אל תיראו ואל תחפזו ואל תערצו--מפניהם" (דברים כ,(רמבם מלכים-ז) על אויביכם אתם הולכים,שאם תפלו בידם אין מרחמין עליכם...כי ה' אלהיכם ההלך עמכם, הן באין בנצחונו של בשר ודם,ואתם באים בנצחונו של מקום.פלשתים באו בנצחונו של גלית,מה היה סופו,לסוף נפל בחרב ונפלו עמו.בני עמון באו בנצחונו של שובך, מה היה סופו, לסוף נפל בחרב ונפלו עמו.ואתם אי אתם כן.(משנה סוטה -ח) כי ה' אלהיכם ההולך עמכם להלחם לכם וגו', שנצטווינו לרשת הארץ אשר נתן הא-ל יתברך ויתעלה לאבותינו, לאברהם, ליצחק וליעקב, ולא נעזבה ביד זולתנו מן האומות או לשממה.והוא אומרו להם: "והורשתם את הארץ וישבתם בה,כי לכם נתתי את הארץ לרשת אותה", "והתנחלתם את הארץ"...ואל תשתבש ותאמר, כי המצווה הזאת היא המצווה במלחמת שבעה עממין, שנצטווינו לאבדם, שנאמר: "והחרם תחרימם". אין הדבר כן. שאנו נצטווינו להרוג האומות ההם בהילחמם עימנו, ואם רצו להשלים – נשלים, ונעזבם בתנאים ידועים. אבל הארץ – לא נניח אותה בידם, ולא ביד זולתם מן האומות בדור מן הדורות.(ספר המצוות רמב"ן,עשה ד) להזכיר: כשכבשו הירדנים במלחמת השחרור את ירושלים העתיקה,גרשו משם את היהודים,ולא אפשרו להם לבקר עד מלחמת ששת הימים שכבשנו חזרה את כל המקומות הקדושים . מסקנה: לפי דברי חכמים:כנ"ל,עליה להר הבית,ולכל מקום בארץ ישראל נחשבת כמצות כיבוש,וירושת הארץ.מטרת הערבים היא לשלוט בירושלים,ובארץ ישראל.ולהקים מדינה פלשתינית,שבירתה ירושליים.כיום ממשלת ישראל(שנחשבת כדינא דמלכותא דינא)וממונה על בטיחון ישראל,מתירה עליה להר הבית.ואף בג"ץ מתיר.אז מדוע לאסור? לצערי:דברי הרב דרעי,נותנת כוח בדבריו לאוייבי ישראל.ראוי שרבנים ישאירו לממשלת ישראל העוסקת בביטחון,להחליט על בטחונה.וראוי לכבודו לחזור בו מדבריו.