אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

רבאיי אורי רגב: "שטייניץ רוצה דייניות? שיקים ממשלה בלי החרדים"

מנכ"ל עמותת 'חדו"ש', רבאיי עו"ד אורי רגב, מגיב לדבריו של יו"ר הוועדה למינוי דיינים, השר יובל שטייניץ, לפיהם הוא מייחל למינוי דייניות בוועדה למינוי דיינים. "בממשלה הנוכחית המבוססת על המפלגות החרדיות אין סיכוי שחזונו יתממש"

'שטייניץ רוצה דייניות? שיקים ממשלה בלי חרדים'
  (צילום: David Vaaknin/ Flash 90)

מנכ"ל עמותת 'חדו"ש' לחופש דת ושיוויון, רבאיי עו"ד אורי רגב, מגיב לדבריו של יו"ר הוועדה למינוי דיינים, השר יובל שטייניץ, לפיהם הוא מייחל למינוי דייניות בוועדה למינוי דיינים.

כזכור, אתמול (ראשון) במהלך טקס השבעת 22 הדיינים החדשים, אמר שטייניץ כי "בוועדה היה מספר שיא של נשים, אני תקווה כי לא ירחק היום שהמערכת תשתנה ותמונה דייניות בבתי הדין. אנחנו עם יהודי במדינה יהודית. המסורת חשובה לכולנו. התורה היא סלע קיומנו. כולנו עם אחד, ועלינו לפעול יחד לחיזוק מדינת היהודים, ולבתי הדין הרבניים יש חלק בכך".

דבריו של שטייניץ עוררו מבוכה קלה בקרב הנוכחים, ביניהם הרבנים הראשיים לישראל.

"אם השר שטייניץ מתכוון ברצינות לקדם את מעמד האישה בבתי הדין הרבניים, עליו להסיק מסקנות ולפעול להקמת ממשלה אזרחית בלי המפלגות החרדיות, ש"ס ויהדות התורה", אמר הרב רגב.

לדבריו: "יש לברך אמנם את שטייניץ על דבריו האמיצים, אך בממשלה הנוכחית המבוססת על המפלגות החרדיות אין סיכוי שחזונו יתממש". הוא הזכיר ש"הדברים נאמרו בטקס השבעת 22 דיינים שביניהם אין אפילו דיין מתון אחד. כלומר לא רק שבינתיים רק גברים יושבים בבתי הדין, אלא שמדיניות הפגיעה בנשים תימשך והעמדות הקיצוניות ימשיכו למשול בבתי הדין".

"נראה ששטייניץ מבין כמה בעייתיים הדילים שנעשים בועדה למינוי דיינים שבראשותו וכמה המצב הנוכחי מפלה ומדיר נשים. אבל שינוי יכול לבוא רק אם תוקם ממשלה חופשית מכפיה חרדית. ממשלה כזו תוכל להעביר שורה של מהפכות כולל נישואין וגירושין אזרחיים וכולל מינוי נשים לבתי הדין הרבניים למי שיבחרו להתחתן ולהתגרש על פי ההלכה".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
רב??? דברי כפירה ואפיקורסות
| 12-10-2015 10:08
למה אתם נותנים תואר רב לאדם רפורמי שלא חי ומדריך לחיות לפי תורתנו הקדושה??? חיזרו בתשובה מהר!!!!!!!!
2
השאלה הזועקת היא איך אתם קוראים לרפורמי הזה רב?!
אלי | 12-10-2015 10:16
3
סרוגים מכירים ברפורמים?
הרב? | 12-10-2015 11:22
מדוע אתר שמתיימר לייצג את הציבור הדתי לאומי מכנה את אותו מנכ"ל חידו"ש רבאיי ובתואר רב. בתור אתר שאמור לייצג את הציבור הדתי האם ייתכן לייחס את התואר "רב" על אחד מבכירי הרפורמים? גם אם בקרב קהילתו הוא נחשב לרב האם הטרמינולוגיה לא חשובה? הרי זו המטרה של התקשורת הכתובה לבחור את המילים הנכונות ולהעניק את המשמעות בהתאם להשקפה הציבורית אותה אתם מתיימרים לייצג! לצערי אין זו הפעם הראשונה שנותנים כאן במה על בסיס הכרה בלגיטימיות של ארגונים שהשקפתם רק מחריבה את הדת והיהדות. אין בעיה להביא ידיעות ודעות שונות, הבעיה מתחילה כאשר מסקרים אותם ע"י שימוש בטרמינולוגיה שמכירה בהם ונותנת להם לגיטימציה. האם זהו אתר שמייצג את הציבור הדתי לאומי? אם כן, האם זהו הציבור הדתי לאומי?