אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

צה"ל מבטל את תפקיד רב שילוב חרדים בצבא

על רקע הקיצוצים הצפויים ברבנות הצבאית, בצה"ל מתכוונים לבטל את תפקידו של רב שילוב בצה"ל בו מכהן הרב שמשון קליין. "פגיעה בגיוס המגזר החרדי"

צה"ל מבטל את תפקיד רב שילוב חרדים בצבא
  למצולמים אין קשר לכתבה (צילום ארכיון: פלאש90)

במסגרת הקיצוצים הצפויים בצבא, ביניהם קיצוץ של 25% במצבת כח האדם של הרבנות הצבאית, בצה"ל מתכוונים לבטל בקרוב את תפקיד רב שילוב החרדים, כך חושף כתב וואלה NEWS., יקי אדמקר.

מי שמכהן כיום בתפקיד הוא רב-סרן הרב שמשון קליין שנכנס לתפקידו לפני כשלוש שנים.

תפקידו של רב לשילוב חרדים הוא לדאוג לצרכיהם של בני הקהילה החרדית המתגייסים ולפקח כי התנאים המוענקים להם אכם תואמים את אורח חייהם הדתי.

"הוא שימש כאב רוחני וכסמכות הלכתית עבור רבים מהחיילים החרדים", אמר גורם המעורה בפרטים.

חייל חרדי המשרת באחד ממסלולי שילוב החרדים הבהיר כי מדובר בפגיעה ממשית בחיילים החרדים. "אם פוגעים בו, פוגעים גם בנו", אמר.

עוד עולה מהדיווח, כי חיילים חרדים רבים רואים במהלך פגיעה אישית שצפויה לפגוע באחוז החרדים שיתגייסו לצה"ל: "זהו תפקיד שמיטיב איתנו. מדובר ברב שדואג לצרכים שלנו, אם מורידים את התקן הזה, פוגעים בגיוס חרדים לצה"ל".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "במסגרת התכנית הרב-שנתית גדעון מתוכנן המשך הרחבת גיוס החרדים תוך מתן כלל התנאים הנדרשים למתגייסים. בתכנית נכללים תהליכי התכנסות והתייעלות בכוח האדם ונבחנים כלל התפקידים כולל התפקיד הספציפי זה. בכל חלופה יינתן מענה לצרכי החיילים החרדים בשל חשיבות הנושא".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
מעולה!
מוישי | 07-10-2015 9:02
אם זה יגרום שיתגייסו פחות חרדים זו החלטה מצוינת.
2
תפקיד מיותר
אחד שיודע | 07-10-2015 13:29
התפקיד הזה נתפר במיוחד לרב קליין שהוא חתנו של הרב מצגר. כל זה כדי שיקבל רס"ן. תפקיד מיותר לחלוטין. בכל יחידה משרת רב שנותן מענה גם לחרדים ולכן אין צורך בתפקיד הזה כלל.
3
להוסיף בתפקידי שטח נוהוריד תפקידי מטה
דוד יהודה | 07-10-2015 14:33
יש לתגבר תקנים בשטח ולא במטה,תפקיד שהומצא לפני שלוש שנים ותמורתו קוצצו תפקיד בשטח
4
טוב מאד. צביעות הצבא הולכת ונחשפת, אדיוט מי שמאמין להם.
קבי | 07-10-2015 15:05
5
"חוק הגיוס הוא מס גולגולת כמו בימי הצאר" גיוס היהודים
| 18-11-2015 0:02
"חוק הגיוס הוא מס גולגולת כמו בימי הצאר" גיוס היהודים בכפייה לצבא הרוסי בימי הצאר, אין שום מקום לחרדים בצבא הטמאה הניעוף והשמד. וידוע שהבלוף של תיקון חוק הגיוס מדובר בחוק המכשיר גיוס חרדים לצה"ל בפועל איזה בלוף זה, הגיוס לצה"ל ממש כמו הגיוס לצבא הצאר ניקולאי- החרדקי"ם. אפילו ח"כ מנחם אליעזר מוזס מיהדות התורה השווה בין סעיף הסנקציות הפליליות לבין גיוס היהודים בכפייה לצבא הרוסי בימי הצאר. הוא אמר: "אם לא יהיו 5,300 גולגולת מהחרדים ואני אומר בכוונה גולגלות כדי להשוות את זה למה שהיה בימי הצאר ניקולאי כשכל עיירה הייתה צריכה להביא מס כך וכך. ואם לא תביא את המספר הזה תהיה סנקציה על השאר. תיקון חוג הגיוס השמד והזימה, מדובר בחוק גרוע מאד, גומזיק ליהדות החרדית וכל עולם התורה והחסידות. למעשה הח"כים "המשומדים" אישרו ללא הצדקה חוק גיוס בפועל לכל בני הישיבות ר"ל, החוק פוגע בעולם התורה והישיבות של החרדים וכו' וזאת למרות דעתם של מרנן ורבנן מנהיגי הדור של הערב רב והעמלקים. חיילים וחרדקי"ם שפלים שותפים למרד בקודשא בריך הוא. היום זה יותר חמור מזמני ירבעם בן נבט, וע"פ חז"ל "עדיף תאי הגזים על פני הגיוס לחרד"ק בצבא הכפירה והזימה של העמלקים הרשעים" תיקון חוק הגיוס כבר פוגע בקיומו של עולם התורה. הגיוס לצה"ל ממש כמו הגיוס לצבא הצאר ניקולאי. "תיקון חוק הגיוס", התלוי בנפשו של עולם התורה, שכעת מסור בידי שלוחי דרבנן המקלקלים את חיי החרדים שרוצים לחיות ע"פ תורתינו הקדושה, יוכל ליעשות מעשה נבזה/נבלה כזה רק ע"י המסיונרים של שטיינמן. זה עלול ח"ו לפגוע ביכולת קיומו של עולם התורה כנגד הקמים עליהם. "עדיף תאי הגזים על פני הגיוס לחרד"ק בצבא הכפירה והזימה של העמלקים הרשעים" מי שעומד מאחורי הגיוס החרדים? - זה ה"קרן לישראל חדשה" או בשמה האמיתי "הקרן החדשה לישמעאל" או "הקרן להשמדת ישראל" או "הקרן לשמד ע"י המועצת ידועים כגדולים" אלו אנשי פלג בני ברק!!!. אני הק' "בשם התורה הק'' מבקש למחות כנגד חוק הגיוס ששוב הועבר בכנס הטמאה, למגינת ליבנו, אין שינוי מהותי מחוק הגיוס שיזם לפיד ימ"ח. זכרו: כ"א מפלג בני ברקי שלא מטופלים יגרום נזק רוחני ועלות תרופות לכל הסובבים אותו, עדיף תאי הגזים מוקדם.
6
יה"ר מלפני אבינו שבשמים,
| 20-11-2015 0:43
יה"ר מלפני אבינו שבשמים, שמיתת בן הישיבה שנרצח: עזרא שוורץ הי"ד יהי כפרה על מה שהיה בדרכו לחלק אוכל לחיילים חרדקי"ם הכופרים בד' ובתורתו עוכרי ישראל (ת נ צ ב ה) ממש חבל לפספס חיים על חיילים שלא מאמינים בשם וכופרים בתורתו. ולגבי תיקון חיוב הגיוס אני בטוח מאה אלף אחוז, שגם הגאון מרן רא"ל שליט"א קורע היום על חוק גיוס הנתחדש, רק שמפאת החילוקי דעות בינו לבין הגרש"א שליט"א לא יכול לעשות זאת בפרהסיא.