אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ליצמן: "זה ההישג הראשון של יאיר לפיד בשלוש שנים"

יו"ר 'יהדות התורה' התייחס לאישור 'המועצת' למנותו לשר ושלח עקיצה לעבר יאיר לפיד. "הוא הבטיח הרים וגבעות אבל הדבר היחיד שהצליח זה איתי"

"ההישג הראשון של יאיר לפיד בשלוש שנים"
  (צילום: Miriam Alster/Flash90)

סערת בג"צ ליצמן.

יו"ר מפלגת 'יהדות התורה', סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, התייחס הערב (חמישי) לאישור מועצת גדולי התורה כי הוא יכול להתמנות לשר והבהיר כי מבחינתו הדברים יתנהלו בדיוק כפי שהיו עד היום.

בריאיון לרדיו 'קול חי', שלח ליצמן גם עקיצה לעבר יו"ר מפלגת 'יש עתיד', יאיר לפיד, שהגיש את העתירה לבג"צ למנות את ליצמן לשר.

"אני שמח מאוד שלפיד במשך שלוש שנות פוליטיקה מציג הישג אחד: יש לליצמן עוד כמה שקלים למשכורת", עקץ ליצמן את לפיד והוסיף כי "אין לו הישג בביטחון, ברווחה, בכלכלה או בכל דבר אחר. הוא הבטיח הרים וגבעות אבל הדבר היחיד שהצליח זה איתי".

לגבי מעמדו בממשלה אמר ליצמן כי "הדבר היחיד זה עוד אצבע סביב הממשלה".

לדבריו: "אני אבקש להיות חבר להיות בוועדת שרים לענייני חקיקה. בקבינט הבטחוני לא אבקש להיות".

כאמור, מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל התכנסה היום ואישרה ליעקב ליצמן לכהן כשר וזאת לאור דרישתו של בית המשפט העליון שקבע בשיבתו כבג"צ כי ליצמן לא יוכל לכהן כסגן שר במשרד הבריאות על תקן שר.

לא כל האדמו"רים נכחו בישיבה, חלקם נעדרו ממנה ככל הנראה בשל ההחלטה הצפויה. בתחילת הישיבה נדונו סוגיות חילול השבת בחדרה, אשדוד וירושלים, ובחלק השני דנו האדמו"רים ואישרו כצפוי לליצמן לכהן כשר.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו