אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

למי הצביע הרב שמואל טל בבחירות האחרונות?

חבר הכנסת יואב צור סיפר על הקשר ההדוק בין הרב שמואל טל למפלגת ש"ס וחשף כי פרט לבחירות האחרונות, בהן הצביע הרב טל לאלי ישי, בכל מערכות הבחירות מאז ההתנתקות הוא הצביע לש"ס

למי הצביע הרב שמואל טל בבחירות האחרונות?
  (צילום: ישיבת תורת החיים)

במהלך ריאיון לרדיו החרדי 'קול ברמה', הפתיע חבר הכנסת יואב בן צור (ש"ס) כאשר סיפר על הקשר ההדוק הקיים בין מפלגת ש"ס לבין ראש ישיבת תורת החיים, הרב שמואל טל, שהייתה ביישוב נווה דקלים בגוש קטיף.

בן צור סיפר כי "אחרי שהרב שמואל טל שהיה בגוש קטיף, עבר לגור כאן ביד בנימין עזרנו לו להקים תלמוד תורה, והתלמוד תורה שלו והבית ספר לבנות שייכים לרשת מעיין החינוך התורני".

בן צור הבהיר כי לאורך השנים מאז ההתנתקות הקפיד הרב טל להצביע למפלגת ש"ס: "אני רוצה לומר שאין לי ספק וגם בדקנו את זה, במערכות הבחירות שלאחר מכן הוא הצביע עבור ש"ס".

בן צור הדגיש כי "בבחירות האחרונות הוא הצביע עבור אלי ישי אבל בכל הפעמים הקודמות הוא הצביע עבור ש"ס".

 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
9 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
הרב טל ראש ישיבה מיוחד במינו !
איציק | 15-06-2015 15:40
2
ממה שאני יודעת - הרב מחובר גם לכוחות היותר דתיים בבית
מיכל | 15-06-2015 15:41
היהודי
3
חרדים לאומיים מחוברים גם לתורה וגם לארץ
דניאל | 15-06-2015 15:43
יש הרבה חרדים לאומיים שמתחברים ומעודדים את הדברים הטובים בשני העולמות ! את ערך התורה בעולם החרדי! ואת ערך הקמת הגרעינים התורניים וערכה של ארץ ישראל שיש במפד"ל/ בית היהודי !
4
יש לרב טל גרעין תורני ציוני בנצרת עילית ! ובית ספר לקול
אביעד | 15-06-2015 15:44
נוע ובית ספר למשחק ! אז זה לא יהיה נכון להציג את הרב טל כחרדי לגמרי...
5
הרב טל והרב עובדיה
מנחם ש. | 15-06-2015 15:59
הרב טל קשור מאד לרב עובדיה זצ"ל. היה ביניהם קשר מאד מיוחד ואוהב. הרב מעריך מאד גם את ש"ס וגם את אלי ישי. כל דבר טוב שיצא מהרב עובדיה. אשרינו שאלו גדולי התורה שלנו.
6
כמה דברים על הרב טל שלא ידעתם..
יהונתן | 15-06-2015 20:25
אני רואה שלאתר סרוגים יש אובססיה לרב טל, אז אם כבר הגיע לידינו נאמר מילה קטנה על הרב טל.. להכניס את הרב טל למסגרת יהיה קשה, יצא מכלל ציוני דתי אך לכלל חרדי לא הגיע.. יש הרבה דברים שהוא נוגד/מסכים עם הצבור החרדי/ציוני (מחק את המיותר). הרב לא נכנס לשום הגדרה שתתנו לו, מה שמעניין אותו זה לא הכתבה שיעשו עליו, ולא הבמה שייתנו לו. השאלה שלו - האם זה רצון ה'.. מכאן ואילך התקשורת מתחילה להתבלבל. המושג הזה חדש בשבילה, וזוהי הסיבה שהיא משתבללת (מלשון שבלול) בתוך עצמה בנושא הזה.. מעטים ראיתי גדולי תורה כמו הרב טל, שכל מה שעומד לנגד עיניהם הוא רצון ה', יש הרבה שיחות הרבה שיעורים, אבל במעשה אני רואה זאת אצל הרב טל באופן מוחשי. כדוגמת הכתבה לעיל, זה לא שלרב טל 'יותר מתאים' כעת אלי ישי מאשר דרעי אלא פשוט הוא שואל את עצמו מה ה' רוצה ממני בשלב זה.. וכל בחירות מחדש השאלה נשאלת, וההחלטה מתקבלת. אני אומר שעוד ימים יגידו על הרב טל, ראיתי בני עלייה והם מועטים.. אז כעת אנו נספוג את כל ההשמצות והבזיונות, אבל בינתיים כל הזכויות שהרב טל צובר, ושהישיבה צוברת יעמדו לנו בימים שיצרכו אלינו..
7
הרב טל שליט"א תמך בש"ס כש-ישי היה בראשות ש"ס
ר | 15-06-2015 21:36
רק כשש"ס התחייבה שלא לפגוע ביישוב ארץ ישראל
8
מכיר
מ | 16-06-2015 18:38
א. הרב טל תלמיד חכם גדול מאוד הקים מפעלי תורה ב. אבל אי אפשר להתכחש לכך שהוא לא מאמין בממסד,הישיבה שלו לא חוגגת את יום העצמאות,לא רואים את עצמם חלק מהמדינה,לא מחנכים לצבא לכתחילה. אז עם כל הכבוד די להגיד דברים לא נכונים!!!
9
מה נהייה? שלוש כתבות בחודש. תנו לו ללמוד תורה בשקט
אברהם | 16-06-2015 22:01