אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

דרעי נגד בן דהן: "לא ננהג במשרד הדתות כמו שנהגו כלפינו"

יו"ר מפלגת ש"ס התייחס היום להישגים אותם השיגה ש"ס במהלך המשא ומתן הקואליציוני ושלח עקיצה לרב אלי בן דהן. על הוטו של יהדות התורה נגד מינוי נהרי לסגן שר החינוך: "זה זמני"

דרעי נגד בן דהן: "לא ננהג במשרד הדתות כמו שנהגו כלפינו"
  (צילום: Miriam Alster/FLASH90)

יו"ר מפלגת ש"ס, השר אריה דרעי, התייחס היום (רביעי) להישגי מפלגתו במשא ומתן הקואליציוני והדגיש כי המאבק הקשה ביותר היה על השליטה במשרד הדתות.

בכנס הרמת כוסית שערכה המפלגה אמר דרעי: "נלחמנו עד הרגע האחרון, שילמנו על זה מחירים, לא הסכמנו בשום אופן עם איזה חלוקה במשרד, יש לנו מספיק ניסיון – זה מתכונת לשיתוק מוחלט של המשרד. לכן עמדנו שהמשרד יהיה בשליטה מוחלטת של השר שלנו".

דרעי לא תקף ישירות את התנהלות הבית היהודי בשנתיים האחרונות אך שלח עקיצה לכיוונו של הרב אלי בן דהן: "אבל לא נפלה אף אחד, לא ננהג כמו שנהגו כלפינו בשנתיים האחרונות".

דרעי הבהיר כי בכוונתו לטפל באופן מיידי במצוקת הדיינים בבתי הדין הרבניים: "יש בית דין גדול עם תשעה תקנים, אין הרכב אחד היום, לא היה אפשר למנות דיינים, יש תשעים דיינים בסה"כ בכל הארץ, 24 תקנים חסרים, תבינו מה היה קורה במערכת המשפט אם היה קורה כזה דבר, אתם רואים את בית המשפט העליון בלי אף תקן? זו המציאות. בעז"ה כל זה יתבצע. זה לא דברים פוליטיים זה דברים שהם יסוד חיזוק הדת".

דרעי התייחס לנושא תקציב מבנה דת שש"ס השיגה במשא ומתן והבהיר כי תקציב כזה לא היה בשנים האחרונות: "בשעה האחרונה, לפני שחתמנו על ההסכם, הצלחנו להכניס עוד הישג גדול. בכל תקציב המדינה אין תקציב למבנה דת, לבתי כנסת ומקוואות, בשנה שעברה היה כספים קואליציוניים ש'הבית היהודי' הכניסו בסעיף, בסעיף עצמו לא היה כסף, לקחו את הכספים הקואליציוניים ולא נשאר כסף".

דרעי התייחס לכך שלמרות שרצה שיהיה סגן שר חינוך גם מש"ס, דרישה שיהדות התורה הטילה עליה וטו, הוא לא זכה לקבל זאת ומשולם נהרי מונה לסגן שר הרווחה.

"סגן השר, רבי משולם, מקצוען אמיתי", אמר דרעי. "בשלב זה, אני אומר בשלב זה, כי אני מקווה שזה ישתנה בזמן הקרוב. לא שאני מזלזל, זה משרד חשוב מאוד. זה משרד אמיתי של השכבות החלשות. אני שמח שהקב"ה גלגל את זה בצורה כזו שיש לנו שם סגן שר, אני סומך על רבי משולם שבעז"ה ידע להיכנס לשם".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
כל הכבוד לרב דרעי
אריאל | 20-05-2015 18:16
הרב אריה כל הכבוד לך תדאג לשירותי הדת בישראל ללא הבדל סוג הכיפה והמוצא, העיקר שיהיו אנשים יראי שמיים חזק ואמץ
2
לא להאמין לשקרן, שביזה והחרים את הרבנים שלנו
גדי | 21-05-2015 8:16
פגע ברה"ג יעקב אריאל ומינה את מצגר לרב ראשי.... פגע ברה"ג דוב ליאור וביזה אותו. החרים מינויים של רבנים מהציונות הדתית לכל תפקיד. נתניהו האשם העיקרי. חבל מאוד
3
לא תנהג כמו שהבית היהודי נהג במשרד?
מגיב | 26-05-2015 6:51
אם ככה, למה אתה מתעקש שלא ימונה סגן שר במשרד הדתות מהבית היהודי, אבל מתעקש על מינוי 2 סגנים חרדיים לשר החינוך נפתלי בנט? למה האמירה שלך "מה, אתם לא סומכים עלינו?" לגבי משרד הדתות לא תתפוס גם לגבי רצונך למנות סגן במשרד החינוך? (ולא, אנחנו לא סומכים עליכם, אם שאלת...)