אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"המאבק ב'ריקודגלים' – הדרת יהודים מהמרחב הציבורי בבירת ישראל"

 מארגני ה'ריקודגלים' משיבים למתקפת השמאל הקיצוני על האירוע. "מדובר בניסיון להדיר יהודים מהמרחב הציבורי בחלקים מירושלים המשוחררת", אומר הרב יעקב נוביק ממארגני הצעדה

"המאבק ב'ריקודגלים' – הדרת יהודים מהמרחב הציבורי בבירת ישראל"
  הדרת יהודים ממזרח ירושלים (גילי יערי/ פלאש90)

ארגון השמאל הקיצוני 'עיר עמים' עתר אתמול (ב') לבג"ץ בדרישה למנוע את מעבר צעדת ה'ריקודגלים' ביום ירושלים במסלולה הקבוע דרך שער שכם, ובתגובה אומרים מארגני האירוע כי מדובר בצעד שנועד לקדם את חלוקת ירושלים ולהדיר יהודים מחלקים מהבירה.

"מדובר בנסיון להדרת יהודים מהמרחב הציבורי בחלקים מירושלים המשוחררת", אומר הרב יעקב נוביק, ממארגני ה'ריקודגלים' מזה כ-25 שנים. "השאלה היא לא על צעדה כזו או אחרת אלא האם בית המשפט יפגע באפשרותה של מדינת ישראל לממש את ריבונותה בירושלים עיר הבירה, ובזכותם של יהודים לצעוד בה בחופשיות".

ל'ריקודגלים' מגיעים מדי שנה עשרות אלפי בני נוער הצועדים ממרכז ירושלים ועד לרחבת הכותל המערבי כאשר הם נושאים דגלי ישראל.

"ריקודגלים ביום שחרור ירושלים נועד לבטא את אחדותה של העיר, ומשתתפים בו מדי שנה עשרות אלפים", מוסיף נוביק. "הדבר צורם לארגוני השמאל הקיצוני הממומנים בידי האיחוד האירופי והקרן החדשה לישראל, ולפיכך הם נאבקים באירוע בכל דרך".

נוביק מציין כי העותרים מארגון "עיר עמים" מתכסים באיצטלה של זכויות אדם, אך תחקיר של עיתון מעריב כבר חשף כי מדובר באנשי שמאל קיצוני הפועלים לחלוקת ירושלים, ועורר ביקורת ציבורית קשה על העמותה, גם במישור ניהולה הכספי.

"נכון שיש מתח בירושלים, אך זהו תפקידה של המשטרה במדינה דמוקרטית – לשמור על ביטחון התושבים ולאפשר ליהודים לצעוד בחופשיות בבירת ישראל ביום שחרורה", אומר נוביק, ומקווה כי בית המשפט ידחה את עתירת ארגוני השמאל ויאפשר את קיום האירוע במתכונתו הרגילה.

 

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
בשם אותו חוק נבוא 10000 לקדומים ביום הנכבה. הולך?
מוחמד | 06-05-2015 5:29
אם חוק ודמוקרטיה קובעי למרות שזה מכניס לצד השני אצבע לעיניים אז זכותנו לבוא להפגין עם עשר אלף איש ביום המעבה בקדומים או באריאל. תסכימו? מה ההבדל?