אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הסכם עם איראן: העולם בוער, והדתיים שותקים

כשהתעוררה סכנה לממשלת שמאל נזעקו כל הדתיים הלאומיים לכיכר רבין; כשעלה חשש לגיוס לומדי התורה התאספו המוני חרדים לקרוע את השמיים; מישהו כאן באמת חושב שהרצוג או לפיד גרועים יותר מהמוח החולני של אחמדיניג'אד או רווחאני?!

הסכם עם איראן: העולם בוער, והדתיים שותקים
  עיבוד מחשב שאטרסטוק

העולם סוער לקראת הסכם רע, בלשון המעטה, עם איראן בימים הקרובים, והדתיים שותקים. בנאומו בקונגרס ציטט ראש הממשלה פסוקים ממגילת אסתר וערך את ההשוואה המתבקשת בין הצוררים הפרסיים. אבל איך שכחנו שבמגילת אסתר לפני הכל היתה תפילה? שהתנאי הראשון של אסתר למרדכי היה תתפללו לבורא עולם עוד לפני שאני מתחילה לנקוט בצעדים מעשיים? איך ייתכן שכבר שנים ארוכות פצצה גרעינית מרחפת מעלינו ואפילו עצרת תפילה אחת לא התארגנה?

כשהתעוררה סכנה לממשלת שמאל נזעקו כל הדתיים הלאומיים לכיכר רבין; כשעלה חשש לגיוס לומדי התורה התאספו המוני חרדים לקרוע את השמיים; מישהו כאן באמת חושב שהרצוג או לפיד גרועים יותר מהמוח החולני של אחמדיניג'אד או של חתאמי?

דומה שהדבר הטבעי והמתבקש ביותר לעשות הוא לערוך עצרת תפילה על מגזרית – רוחאני לא בררן והוא מוכן לרצוח גם יהודים שמעיזים לחשוב אחרת מאתנו – ולהעתיר בתפילה ובתחינה לפני בורא עולם שיסיר את האיום הקיומי. עצרת כזו, בה ישתתפו רבנים מכל המגזרים ואולי גם ראש הממשלה, הסכר היחיד בפני השטף האיראני, תעביר גם מסר ליהודי העולם בכלל ואמריקה בפרט לפעול בבהילות למען הצלת יהודי הארץ.

חיל האוויר חשוב, נתניהו והיכולות הרטוריות שלו נחוצות, אך אנו בני יעקב אנו ועיקר כוחנו בפינו. לא בחיל ולא בכל כי אם ברוחי אמר ה' צבאות! חשבונות של מעלה אי אפשר לדעת, אך מותר לשער שאולי השאננות הדתית בנושא תרמה לקטרוג שסיבך את המצב והעמיד את ישראל בפני הסכם שנוגד את דרישותיה הבסיסיות, הסכם שמנצל בציניות את העובדה שאין ממשלה בישראל.

איך אנו מצפים שהחילונים יבינו שהתורה מקיפה את כל תחומי החיים, כאשר מההתנהלות שלנו נראה שהיא לא תורמת להגנה על החיים עצמם?

כל השיח המגזרי לא מרפה לרגע מהשאלה איך נתקדם לעבר הנהגת המדינה, אך לפני ששואפים להנהיג את מדינת ישראל בואו נתחיל בלתרום את חלקנו בהצלתה מאויביה.

 

 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
9 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
רגש
שלמה | 30-03-2015 14:59
כאשר יש צרה למשהו קרוב ללבך אתה מרגיש יותר, כואב יותר והיחס שונה, רק כאשר אדם מרגיש מחובר וקרוב למשהו הוא יתפלל על זה. אף אזרח בישראל לא מרגיש היום תחת איום של פצצת אטום, ולכן גם לא מתפללים על זה ולא מארגנים עצרת (גם אם יארגנו לא יבואו...) קשה לבא בטענות על זה. כי תפילה והרגשת צרה כאב וכד' זה רוב מוחלט של רגש!
2
הבינו...
חבדניק | 30-03-2015 15:01
לצערי לחרדים יש ראש עקום בנוגע לשלימות הארץ... הם לא חושבים זה כל כך חשוב. ר"ל!
3
צודק בכל מילה,
יוני | 30-03-2015 16:11
4
ל2
שלמה | 30-03-2015 17:56
א. מה הקשר?! הוא דיבר גם על דתי לאומיים כמו כיכר רבין ב. הייתי מציע להימנע מביטויים מגונים כלפי אחינו החרדים כי יש להם רבנים גדולים וטובים שמורים את דרכם. והזהרו בגחלתן!
5
בדיוק הפוך
| 30-03-2015 19:50
אחמדים באיראן לא מטרידים אותנו כלל. הפנמנו שמעשינו הם הם הגורמים לכל צרותינו. לכן אנו מפוקסים בעיסוק/תיקון/בירור פנימי, בין ציבורים, דעות ושאיפות שונות בעם הנפלא שלנו.
6
מה לך כי נזעקת?
אבגדור ליברמן | 30-03-2015 19:59
אני קרוב לצלחתו, ועם כל הכבוד, איראן היא בעיה לאומית ובינלאומית. ולצערינו גם כשהרבנים ערכו תפילה, זה עם הרבה יחצנות. וד' יעזור, ויכה אותה מכה - שוק על ירך. חרבם תבוא בליבם.
7
יאללה תארגן
| 30-03-2015 22:50
מסכים לגמרי
8
למגיב תגובה 2
ישראלי | 30-03-2015 23:34
אסור להכליל ולהכפיש כך ציבור כ"כ טוב וחשוב בעמ"י. אני מוחה על דבריך בתוקף!!
9
למר דניאל סגרון
סעדיה | 09-04-2015 23:55
דניאל היקר, לגבי אירן אל דאגה הקדוש ברוך הוא משגיח עלי ועליך ופועל בכל רגע ורגע, אם ה' לא ישמור איש... כל מה שאנו צריכים לעשות זה להכניע את עצמינו לפני בורא העולם, לגבי לפיד ודומיו עלינו להיזהר מהם יותר מנחש ארסי, הם רוצים לעקור את התורה ולנתק אותנו מבורא יתברך