אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

עמיטל בראלי עונה לאורי אריאל: "הפסק לקרוא ליריקות גשם"

מועמד מפלגת יחד עמיטל בראלי משיב להצהרתו של אורי אריאל על כך שלא עבר חוק אנטי דתי בכנסת האחרונה, "במשמרת שלך כשר בכיר בממשלת ישראל עברו חוקים אנטי-דתיים"

עמיטל בראלי לאורי אריאל: "הפסק לקרוא ליריקות גשם"
  זה לא גשם. עמיטל בראלי (יח"צ)

מועמד מפלגת יחד לכנסת, עמיטל בראלי (6) פנה היום (ג') במכתב גלוי לשר השיכון אורי אריאל, וזאת בעקבות דבריו של אריאל אתמול בכנס ירושלים על כך שבכנסת האחרונה לא עבר חוק אנטי דתי אחד.

"אורי אריאל מכובדי", פתח בראלי, המוצב במקום השישי במפלגת יחד. "אל תכשיר את השרץ! אני פונה אליך במכתב גלוי, כי אני מרגיש חובה לוודא שהדברים יישמעו בקול גדול וברור. האזנתי לדבריך בכנס ירושלים אודות החקיקה האנטי-דתית בכנסת האחרונה ולא יכולתי לשתוק. את הדברים יש להעמיד על דיוקם, ואל לנו לתת למערכת בחירות לסמא את עינינו מלראות את העובדות לאשורן".

"הבית היהודי, אותו בית שלא מתנצל ולא מגמגם", כותב בראלי, "ממש לא נהג כך לאורך כל הקדנציה האחרונה, לפחות בכל הנוגע לענייני דת ומדינה. רכבת הרים מסוכנת יצאה לה לדרכה לפני כשנתיים, ולמעט רגעי הפוגה קצרים, היא דהרה לה לאורך כל הדרך מטה-מטה. והבית היהודי? שתק, גמגם, עצם עיניים, סובב את הגב, התלבט, הצטרף, ולפעמים, לפעמים, אפילו מחה בקול ענות חלושה".

בראלי מזכיר לאריאל את גל החקיקה האנטי דתית בכנסת האחרונה. "האם אני צריך להזכיר לך, שישבת ליד שולחן הממשלה מדי שבוע, את חוק "הוועדה למינוי דיינים"? חוק שעבר והתקבל ונרשם בספר החוקים של מדינת ישראל. האם אני צריך להזכיר או להסביר לך את משמעות החוק? הידעת שבאתר הקרן החדשה לישראל מתגאים בכך שסייעו לקדם את החוק הזה? האין זה אומר דרשני?", תמה בראלי.

לדברי בראלי "החוק שינה את הרכב הועדה למינוי דיינים כך שחובה שיהיו בה לפחות ארבע נשים. בכך נתן המחוקק השפעה רבה יותר לארגוני הנשים הפלורליסטיות בוועדה (כגון בתיה כהנא דרור שקראה לנשים לא להינשא ברבנות). בנוסף קבע החוק כי בוועדה יכהנו אחד-עשר חברים (ולא עשרה כפי שהיה עד עתה) כאשר הנציגה הנוספת זו אישה שמתמנה על ידי שר המשפטים, ובכך שוב מוחלש הכוח של שומרי התורה בוועדה שדואגת למינוי הדיינים בבתי הדין ולשמירת התורה בישראל".

החלשת הרבנות הראשית

בראלי תוקף את התנהלותו של יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט. "בשנתיים האחרונות נתקלנו בתופעה מבישה. רעך להנהגת הבית היהודי, השר בנט, נמנע בעקביות, כשר הכלכלה, מלאכוף את חוקי השבת שבאחריותו. בתגובה לשאלת גולש, השיב בנט כי הוא "מתנגד לחוקי כפייה דתית, הם מזיקים ולא מועילים". ולטענתו, "אם יש אזור שבו רוב התושבים רוצים זאת, אז מגיע להם שיהיה. זאת, בניגוד אגב למרכזי מסחר בשבת. כאן זו בעיה שהורסת את הצביון של יום מנוחה בשבת וכופה על עובדים אחרים לעבוד בשבת". האם זו היא עמדת עולם התורה והיהדות? גם בנושא הגיור, מינוי מנכ"ל הרבנות הראשית ועוד פעל יו"ר תנועתך בניגוד לעמדת הרבנות הראשית וסייע להחלשת כוחה ומעמדה".

לסיום קורא בראלי לשר אריאל להישיר מבט אל המתרחש ולפעול כתף אל כתף לעצירת החוקים האנטי דתיים. "במשמרת שלך כשר בכיר בממשלת ישראל עברו חוקים אנטי-דתיים, ירד קרנה של הרבנות הראשית, נשחק מעמד בתי הדין, והועלו לשלחן הדיונים עוד עשרות רבות של חוקים הרסניים הרבה יותר, שעברו את ועדת השרים לענייני חקיקה בה ישבת, ומצויים גם הם בתהליכי חקיקה שונים, שלא היו נעצרים לולא נפלה הממשלה. אל לך להיתמם, אורי. ואל לך להציג מצג שווא בפני הבוחרים", כותב בראלי.

"אורי היקר, אחים למאבק על צביונה הרוחני של מדינת ישראל אנחנו. מכיר אני במידותיך הטובות, ביכולות הביצוע שלך ובעמידתך האיתנה על ערכיך. אנא ממך – הפסק להתכחש למציאות הקשה שהכתה בנו ללא רחם בקדנציה האחרונה. הפסק לקרוא ליריקות גשם, וחדל מיישור הקו עם עמדותיו הליברליות של בנט. הצטרף אלינו למאבק חסר פשרות בחקיקה האנטי דתית, לצד קידום חקיקה שתחזק את הזהות היהודית של מדינת ישראל, למען עמנו ולמען ערי אלוקינו. חזק ואמץ ואל תחת!".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
29 תגובות - 29 דיונים מיין לפי
1
ההבדל בין הבית היהודי ליחד=הבדל בין הרב בראלי לסמרטוטיץ
אורי | 24-02-2015 19:17
הרב עמיטל בראלי איש תורה נעים הליכות יראתו על פניו צנוע ואמין וסמורטיץ בדיוק הפוך.... אז תחליטו אתם למי אתם מצביעים
2
משפחת בראלי...
יוסי | 24-02-2015 19:25
רק להתלונן ולפלג? ועוד על סמך כל מיני שקרים...
3
הרב אבינר מנה את מספר החוקים האנטי דתיים
יוסי | 24-02-2015 19:42
ועוד רבנים אחרים, ל 55 חוקים,הזיכרון של כולנו הוא קצר,אבל ניתן לעבור על החדשות במשך השנתיים ולהיווכח בכך.הגיע הזמן למפלגה ציונית דתית שתעמוד בגאון על הנושאים היהודים,בנוסף לעמידה איתנה יותר גם בעניני ארץ ישראל
4
צודק
שני | 24-02-2015 19:44
זה כתוב יפה! יישר כח הרב בראלי
5
צודק עצם החיבור ללפיד ונתינת יד חופשית לחקיקה
שלמה | 24-02-2015 19:48
זהו תהליך מסוכן שפגע בזהות היהודית
6
הערה
גדי | 24-02-2015 19:56
אורי אריאל משכמו ומעלה אבל כל הסביבה שמסביבו היא המקדמת את רמיסת הדת לכן הוא חייב עוגן תורני חזק שיהיה לימינו וכמה שיותר גדול ייטב.
7
מה זה חוק אנטי דתי?
לא הבנתי כלום | 24-02-2015 19:57
יש חוק האוסר לקיים מיצוות? הוציאו את הדת מחוץ לחוק?
8
האין גבול לבושה ?
אביתר | 24-02-2015 20:07
הרבה הצהרות שמענו במערכת הבחירות הנוכחית על איך שמפלגת "יחד" היא מפלגת כול העם,האמנם ? האמת צריכה להיאמר והיא תאמר בתגובה זו מפלגת "יחד" באה לייצג את החרדי העסקני שהיה מגיע לחצרות רבני ש"ס ( עכשיו הוא מגיע לחצר הרב מאזוז מה ההבדל ? ) הרב מאזוז תמך במשך שנים על גבי שנים ללא סייג במפלגת ש"ס עם כול הכבוד לרב בית לא עוזבים. יש הבדל עצום בין חוקים שבאים לייצג את כול עמנו עם ישראל לבין חוקים אנטי-דתיים כמו שהתכוון המחבר התגידו לי האם לזוג החילוני המחליט להתחתן ברבנות אין זכות שיהיה גורם מטעמו שיקבע דברים שקשורים לדת? התשובה היא חד וחלק כן מגיע להם כול זכות גם שיהיה גורם מטעמם כי התורה היא של כול עמנו עם ישראל ולא של יחידי סגולה. מפלגת "יחד" תנסה לשמור על בכול כוחה על המונופול החרדי בכול דבר שקשור ליהדות. האם תראו רב חרדי מצטט במאמרו רב דתי לאומי ? לא ולא בעוד שאנחנו הדתיים הלאומיים הבאנו חיבוק דוב לאחינו החרדים קיבלנו הכשות נחש מידי יום ביומו לא ניתן לרבננו להיות לבוז ולא ניתן שאנו אנחנו נהיה כמו שקית פלסטיק חד פעמית שרגע אחרי שמשתמשים בה פעם אחת אפשר לזרוק אחיי ואחיותיי עלינו להתאחד כולנו תחת דגל אחד הדוגל בשלמות ארצנו בהגנה על תורתנו הקדושה ובציונות, יש רק מפלגה אחת העונה על שלושת ההגדרות האלו עם תעודות וכולנו יודעים מי היא הבית היהודי הוא הבית שלי!!
9
אידיאולוגיה של שקרים!
אני | 24-02-2015 20:14
בכל התעמולה של מפלגת יחד עוד לא נאמרה מילה אחת של אמת. ההלכה לא אוסרת על נשים להיות בגוף הבוחר דיינים ולשרת המשפטים מאז ומתמיד היה נציגים בוועדה. מפלגת יחד בונה על התמימות של בוחריה שמאמינים לשקרים האלה! 55 החוקים שהרב אבינר ציין לא עברו. אפילו אחד מהם לא עבר! וזה רק בזכות הבית היהודי שעצר אותם בעשר אצבעות. כל אחד שתורת ישראל וחיי אמת לנגד עיניו חייב להצביע לבית היהודי. זה הסיכוי היחיד לעמדת השפעה רצינית!!
10
כוונת בראלי שעברו חוקים בניגוד לאיך שהוא חושב שצריכה
דני | 24-02-2015 20:18
הדת להראות. אם נתייחס לחוק הועדה למינוי דיינים - הרי מוסכם על הכל שיוכלו להתמנות לדיינים רק כאלו שהם בעלי כושר לדינות. אם כך ברור שיתמנו להיות דיינים רק תלמידי חכמים שלמדו לא מעט שנים ונבחנו ברבנות, אז מה הבעיה בחוק? שתתשתפנה נשים, אולי ליברליות בועדה למינוי דיינים וימונו דיינים שאינם לפי רוחו של בראלי. אז אין זה חוק נגד התורה אלא חוק כנגד התורה כמו שבראלי חשב שהיא צריכה להיות. מסקנה חוק נגד התורה הוא חוק נגד התורה כמו שבראלי או הר יצחק יוסף ועוד רואים, גם אם רבנים לא פחות גדולים חושבים אחרת.
11
יחד מעצם קיומה היא אנטי דתית
רשע | 24-02-2015 20:25
והיא פוגעת בארץ ישראל יותר ממרצ
12
יחד לוקחים את הקולות שלנו
רק הבית היהודי | 24-02-2015 20:26
ונותנים לחרדים
13
מה זה שלנו
שלנו? | 24-02-2015 21:28
יש לך תולעים?
14
מדהים שנותנים במה לאדם שלא עשה כלום שיתקוף את בונה הארץ
ישראל | 24-02-2015 21:52
אין גבול לחוצפה. האם הכל מותר בשביל קולות ? לתת במה לאדם לתקוף את השר אריאל שבנה בכל ארץ ישראל עשרות אלפי בתים בגסות ובחוצפה, לאיפה הגענו ?
15
יחד - תפרסמו מענה מפורט לחוברת של הרב קופלד
יצחק | 24-02-2015 21:59
16
לא נשכח שאורי אריאל חימם את הכיסא בזמן שיחרור מחבלים
והקפאת הבניה בירושלים ויו"ש | 24-02-2015 22:09
הוא היה חבר ממשלה בממשלה הזו
17
אורי אריאל איש יקר אך הכיוון שהלכה המפלגה שלו הוא סטייה
| 24-02-2015 23:12
מהדרך. לכן הרב ליאור פרש מתקומה, בענייני דת ומדינה יחד טובים יותר , בענייני ארץ ישראל הם שווים. וגם בזה אני נותן אימון יותר ביחד מאשר בבנט שהוא מפלגה של איש אחד ובשביל להיות ראש ממשלה עלול למכור הכל. סתם החביאו את סטרוק? עד שנזכרו שיש גם ימין דתי במפלגה שפתוחה לחילונים ולכדורגלנים ולשדרנים ולכולם...
18
יישר כח לבראלי שמביא טענות ענייניות
יעל | 25-02-2015 0:15
גדולי ישראל ובכללם הרב צבי יהודה התנגדו בתוקף רב לרעיון של שילוב גורמים לא דתיים בגוף שבוחר רבנים ראשיים וכדו'
19
צודק... הרב בן דהן חתם בעצמו על חוק הפונדקאות שעבר
יהודה | 25-02-2015 1:11
בקריאה ראשונה.
20
מוזמנים להיווכח בעובדות לבד - בלי תיווך של הבית היהודי
דוד | 25-02-2015 8:24
חוק הפונדקאות שמונח על שולחן הממשלה והיה עתיד לעבור אילולא נפלה הממשלה, הוא חוק שאומר בפשטות ששני סוטים יכולים לקנות תינוק. חוק הבלניות, עליו יש כתבה עכשיו באתר, אומר בעצם שרווקות יכולות לטבול, מה שיהפוך את הזנות שלהם לאסורה רק מדרבנן. חוק רב ראשי אחד אמור בפשטות לגרום לזה שכל בתי הדין הרבניים יהיו תחת משרד המשפטים ויאבדו את העצמאות שלהם. הבית היהודי היו בעד הרחבת הגוף הבוחר לרבנות הראשית, שזה בפשטות אומר שהחילונים יבחרו את הרב הראשי. חוק הגיור אותו דוחפת המפלגה בא לאפשר גיור של עשרות אלפי קטינים, שמיד אחרי שיתגיירו יחזרו לביתם, להוריהם הגויים, ישבו איתם לשולחן ויאכלו חזיר. ועוד ועוד אבל העיקר שלא עבר שום חוק אנטי דתי...
21
עמיטל, לא מדוייק
| 25-02-2015 8:55
תתקוף במקומות הנכונים, זה צורת הניהול שלהם, לך עם 5 מנדטים לא יהיה יותר כח
22
תפסיק לקרוא לגשם יריקות
| 25-02-2015 8:55
אני דתי "חזק" וחלק גדול מהחוקים שאתה רואה כאנטי דתיים אני רואה כברכה ליהדות
23
אכן אין גבול
ל-8 | 25-02-2015 9:34
אכן, חילוני הרוצה להתחתן ברבנות אין זכות לקבוע כלום. הקביעה נמצאת בהלכה ואם רצונך לקבוע לך לרבאי רפורמי או קונסרבטיבי.
24
מה אנטי דתי בחוק הדיינים
אשר | 25-02-2015 9:40
דיין יש לבחור אנשים שמבינים בתחום סתם להביא אנשים ונשים עם אג'נדות פולטיות וכו' זה לא שייך. עצם הסידור הזה שאת הרבנים בוחרים כל מיני עסקנים הוא הפסול. במקום לתת לרבנים ממוחים שהם ייבחרו את הדיינים לפי מה שהם יודעים שנדרש לדיין ולא לפי " הנחמדות " שלו. מספיק לציין את מקרה האחרון של רב ראשי "נחמד " שכולנו יודעים להיכן הוא מובל. אנחנו צריכים הנהגה רוחנית שלא אנו נוביל אותה לחולשתינו אלה שהיא תצעיד אותנו ואת העם קדימה לשאיפות גדולות.
25
ל-24
mx9 | 25-02-2015 11:42
גם קודם תיקון החוק הדיינים לא נבחרו רק ע"י רבנים אלא גם ע"י פוליטקאים, שר המשפטים וכו'. ולגבי הרב הראשי הנחמד שנעצר ונחקר וכנראה יוגש נגדו כתב אישום -הוא נבחר ע"י ש"ס של אלי ישי, בין היתר "בזכות" רב ורבנית תומכי יחד, ובזכות חוסר התגייסות של בית מדרש מסויים תומכי יחד. לעומת זאת המפלגה שהבית היהודי הנוכחי הוא המשכה תמכה אז בלב שלם ברב יעקב אריאל שליט"א (ואילו "תומכיו" מהמהערכה האחרונה, שהם יותר מתנגדי הרב סתיו מאשר תומכיו, לא מאד השתדלו למענו).
26
וואהו, כל הכבוד!!!!!
סתם אני | 25-02-2015 18:10
ולכל מי שלא מבינים מה רע בחוקים הלכאורה פרוצדורלים. (או עושים עצמם לא מבינים) אלו חוקים ראשוניים בדרך לסלוק הרבנות וההלכה האורתודוכסית מנוף המדינה והשלטת דת יהודית משובשת מלכתחילה. אם לא נעמוד בפרץ עכשו זו תהיה בכיה לדורות.
27
הכלום והמאום
שלום | 25-02-2015 20:14
הכלום והמאום חולקים בדבריך על חלוקת הזמן, ולכן אולי קצת ענווה שהרי עדין המאום הוא עיקר זמנך ולא ראינו עדין כלום מעולמך
28
בנט - יצאנו פריירים
ניסים | 01-03-2015 9:04
גם לקבל את תקומה וגם תקומה ביחד ולאנשי תקומה - אתם ומוסר הפכים מוחלטים
29
תקומה אנשי ריב ומדון סוחטים את כולם חבל על השריונים
שולי | 01-03-2015 16:59
וזה בלי להזכיר את קופת השרצים של מספר 2 שלהם שהשמועות על כספים שהגיעו לעמותה שלו מכספי הציבור מציפים את התושבים בבנימין מקווים שתוצאות החקירה אם נפתחה יתגלו בטרם הבחירות