אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הזוי: דרישה למנוע מהרב יצחק יוסף לבקר בנתיבות

התנועה לאיכות השלטון פנתה לראשון לציון הרב יצחק יוסף בבקשה להימנע מביקורו בנתיבות בשל חשד לתעמולת בחירות. בלשכת הרב מסרו: "הרב הראשי לישראל נוהג תמיד להגיע למסירת שיעורי תורה לזיכוי הרבים לכל מקום אליו הוא מוזמן"

הזוי: דרישה למנוע מהרב יצחק יוסף לבקר בנתיבות
  ביקור הוא תעמולת בחירות? הרב יצחק יוסף (פלאש90)

התנועה לאיכות השלטון פנתה היום (ג') לרב הראשי הראשון לציון הרב יצחק יוסף בעקבות פרסומים כי הרב עתיד לשהות בשבת הקרובה בעיר נתיבות. בתנועה מסבירים את הבקשה בכך ששהייתו צופנת מסר פוליטי ברור – תמיכה בש"ס על פני מפלגת 'יחד'.

בתנועה מגבים את דבריהם בציטוטים של הרב מתוך השיעור השבועי האחרון בו הזכיר את אביו הרב עובדיה יוסף זצ"ל: "אם הרב היה חי, אנחנו אמונים פה בשביל לשמור על הקו של הרב, גם הקו ההלכתי שלו של הרב -שהרב מסר את עצמו, גם על הקו ההנהגה של מרן, אני לא יכול לדבר – אני רב ראשי, אתם מבינים שאני לא יכול לדבר פוליטיקה, אבל אני רק רומז, לשמוע טוב טוב לקו של מרן, מה שמרן הנחיל לנו, בכיוון של הנהגה, לחזק את הדרך של מרן".

כעובד מדינה נאסר על הרב לקחת חלק בתעמולת בחירות או בפעילות מפלגתית, אך בתנועה לאיכות השלטון מבקשים להחמיר ולקבוע כי גם הביקור בנתיבות, פסול מכל וכל. "גם אם כוונת הרב לשבות בשבת הקרובה בנתיבות אינה מהווה כלל ועיקר, מבחינתו, אמירה פוליטית, הרי שנוכח הבנת המהלך כמהלך פוליטי על ידי הציבור, מן הראוי כי ימנע מפעולה זו.", כותבים בתנועה.

המאבק בין ש"ס ל'יחד' בנתיבות, נובע בשל תמיכתו של הרב יורם אברג'ל במפלגת יחד. בתחילת השבוע הגיעה כל צמרת תנועת ש"ס עם חברי מועצת החכמים של התנועה לעיר, למסע בחירות, שחלק יכנו אותו היסטרי, כדי להחזיר את התומכים בחזרה למפלגה. נראה כי גם הגעתו של הראשון לציון לעיר, נעשית כחלק מהמגמה לשמר את קהל הבוחרים.

מלשכת הרב יצחק יוסף נמסר: "הראשון לציון הרב הראשי לישראל נוהג תמיד להגיע למסירת שיעורי תורה לזיכוי הרבים לכל מקום אליו הוא מוזמן."

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
הזוי זה רב ראשי ש'רומז' וחושב שאף אחד לא יבין
גלעד | 24-02-2015 14:56
רב ראשי שמתעסק בבחירות לא יכול להיות רב ראשי. הוא לא רב של כולם אלא הוא רב של מפלגה. עצוב מאוד
2
זה לא הזוי בכלל!!!
ראובן | 24-02-2015 15:30
זה מחפיר!!!! הוא יבוא לאן שהוא רוצה והוא ימסור מה שהוא רוצה כל עוד זה לא מתנגש עם החוק!!!!
3
הזוי???? חוצפה ובושה!!!
ירון | 24-02-2015 15:38
4
בושה!!! רב של מפלגה לא יכול להיות רב ראשי
גל | 24-02-2015 15:48
רב של מפלגה לא יכול להיות רב ראשי
5
ל-1, הוא אמר כמה פעמים אני רומז
שסניק לשעבר, יחד בהוה | 24-02-2015 18:34
הוא אומר "אסור לי לומר, אבל מותר לי לרמוז".
6
דרעי חזר, וגם הפלילים חזרו לשס
יחד טוב לימין וליהדות | 24-02-2015 18:36
ולכן הרב יצחק מתנהג כמו אדונו ד-רע-י. יואב בן צור מס' 6 בש"ס הוא איש מושחת!! כיהן עשר שנים כמנכ"ל חברת "המשקם" ובמקום לדאוג לנכים ולמוגבלים, דאג בעיקר לעצמו ולמקורביו. דו"ח מבקר המדינה חשף ב־2007 את מעלליו וגרם לפיטוריו. מה קרה לבן צור אחרי ההדחה? הוא קיבל פרס על התנהגותו, נבעט למעלה כמקובל בש"ס, ומונה למנכ"ל "רשת החינוך התורני". גם כאן הסתבך במעשי שחיתות, גם הפעם נכתב עליו דו"ח חמור, גם מהתפקיד הזה הוא נבעט הביתה - ושוב קיבל מתנה: דרעי הציב אותו, את האנטי חברתי, במקום השישי ברשימת ש"ס לכנסת. לאנשים האלה של דרעי ולדרעי, לא אכפת מהציבור החלש. הם דואגים רק לעצמם ולמקורביהם. בושה לבחור בתנועה כזו שאמורה לדאוג לחברה החלשה, לזקנים, לנכים, לחולים - ובפועל דואגת לחשבון הבנק של נציגיה. אני מתחנן: אל תיתנו לש"ס כוח לאסוף מנדטים. הם חושבים שאנחנו טיפשים, ואנחנו לא. כל הערכים של היהדות אינם מול עיניהם, והם לא ראויים לשבת בכנסת ולייצג את הציבור ואת העם כולו.
7
מה כבר יקרה
אליהו באר שבע | 26-02-2015 10:31
שיעביר שם את שיעורי "התורה" שלו. השיעורים שלו תמיד היו בנויים שליש הלכות שחזרו על עצמם 20 שנה שליש קבלת הוראות מרן ושליש ביזויים על כל גדולי התורה אז עכשיו הוא יוציא שליש ההלכות ויכניס שליש על "הגאון" ר' אריה דרעי