אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב קופלד: לא נסלח לרב עידו רוזנטל /תגובה

בשבוע שעבר פורסמה עדות של הרב עדו רוזנטל על כנס הפעילים של מפלגת יחד. רב הישוב דולב הרב יחזקאל קופלד סבור כי במאמר יש השמצות, התנשאות ונזק חינוכי. תגובה

הרב קופלד: לא נסלח לרב עידו רוזנטל /תגובה
  לא נסלח על בקשת הסליחה מהתורה. הרב קופלד (באדיבות המצולם)

יופי לך הרב עידו רוזנטל! לך וליוני שטבון, כי בטוח אתה שהתורה תסלח לכם.

ברור שתסלח לצדיקים הנפלאים, שרק לשמע הזכרת שמה של התורה, כפי שהעדת בתחילת דבריך, "געש האולם ממחיאות כפים סוערות". אז התורה תסלח, אבל אני לא אסלח! ואני – נראה לי שאפשר לומר בבטחון – מייצג רבים וטובים, וביניהם חכמים צדיקים וקדושים וכפי שאסביר.

ראשית, לא נסלח על השמצה הנוראה שמשתמעת מדבריך.

כשיוני שטבון ביקש, כלשונך, "בשמו ובשם כולנו סליחה מן התורה על שנתיים אפילות בהן לא כיבדנו אותה כראוי", ודאי הוא לא התכוון לעצמו, שזכה להיחשב בשנתיים אלו גם בעיני החרדים כ'צדיק בסדום'. ומן הסתם הוא גם לא התכוון אליך ולכל הצדיקים שישבו שם, שלפי האהבה המדהימה לתורה שיש בהם כפי שציינת, לא יעלה על הדעת שהם יפגעו או אפילו יזלזלו בה.

אז למי הוא התכוון בדברים אלו? ברור מהמשך הדברים שהכוונה לאנשי 'הבית היהודי', שכנגדו ומתוך עלילת האשמתו בעשיית כל הרעות שעליהם 'התוודתם בשמו', היה כל הכינוס שעליו כתבת. זה ודאי כולל גם את הרב אלי בן דהן ואורי אריאל ומוטי יוגב ואורית סטרוק ועוד חכי"ם רבים. אבל זה גם לא רק החכי"ם הנוראיים, אלא גם הרבה אנשים וביניהם בני תורה ורבנים שהצדיקו את פעולות המפלגה, וכל שכן מי שלא 'התפכח' – כלשונך, וממשיך לתמוך במפלגה הנוראה הזו.

מן הסתם זה גם כולל ואולי עוד יותר, את מי שהיה שותף בעצותיו והדרכותיו להתנהלות הבית היהודי, כלומר הרב דרוקמן והרב צפניה דרורי והרב רבינוביץ' והרב מלמד ועוד שכמותם!!

אז אולי תגיד לי הרב עידו, מהיכן לקח יוני שטבון את החוצפה להתנצל גם בשם הרב דרוקמן ועוד ת"ח גדולים ומכובדים על זלזול ופגיעה בתורה? על ש"בשכרון כח וצמאון ללגיטימציה בגדנו בה והתחברנו לגרועים שבעוקריה" כלשונך, ואתה עוד מתלהב מזה???

שנית, לא נסלח ההתנשאות בדבריך.

"ידעתי שהיושבים כאן ועוד רבבות (?) ששייכים לכאן הם אנשים שזכו לאורה של תורה". כך כתבת, הרב עידו, רק 'היושבים כאן' וה'שייכים לכאן'? וכי כל אותם רבבות (וכאן זה הרבה יותר מדויק) של בני תורה המזוהים עם הבית היהודי, ורואים בכם אנשים שהתפלגו בלא סיבה צודקת ומתוך חוסר אמון מיותר, האם הם ורבניהם לא יודעים מהי מתיקות של תורה???

שלישית, לא נסלח על הנזק החינוכי הנורא.

בדבריך אתה גורם לנזק עצום בתחום החינוכי לכל הצעירים בני תורה הטובים ויקרים שלנו, שקוראים את דבריך ומתבלבלים מאד.

פתאום גילית ש"ההרגשה של 'חבר אני לכל אשר יראוך' (היא) לפני הכל" כדבריך? כאילו שעד עכשיו לא ידענו את הפסוק הזה? ומכיון שידענו האם אתה חושב שלא היה ברור לנו שאכן אנחנו חברים "לכל אשר יראוך"?

האם זה כזה חידוש מפעים כמשתמע בדבריך, שבני תורה כלשונך "מכל גווני בית המדרש" אוהבים יחד את התורה? ומתוך אהבה זו ודאי וודאי מעריכים את כל לומדיה, וכמובן מעריכים מאד ואף מעריצים, את גדוליה ופוסקיה. האם עד עכשיו זה לא היה ככה כפי שמשמע מהתפעמותך?

יותר קשה הוא מה שעולה מהתעמולה של שטבון ואלי ישי שכביכול עד "הבשורה הגדולה" שבהקמת מפלגתם היו "חומות איבה" בינינו לבין הציבור החרדי.

יש אולי בציבור הדתי לאומי אנשים שחשים כך כלפי החרדים כפי שיש בציבור החרדי אנשים שמתייחסים כך לציבור הדתי לאומי. אבל האם היתה אי פעם עמדה של רבנים ובני תורה שאנו, חלילה, שונאים את הציבור החרדי היקר והחשוב?

כשרבנו הרצי"ה זצ"ל חידד את ההבדלים ביננו לבינם, וגם כידוע תמך תמיד במפלגה דתית לאומית שאיננה מתחברת לחרדים, זה היה מתוך שנאה אליהם חלילה או אפילו מתוך שהוא לא חבר שלהם מצד שותפות ברורה באהבת תורה ויר"ש?

הרי היה ברור לנו תמיד, שזה מתוך שיש לנו איתם מחלוקות חשובות על ההנהגה הנדרשת למדינה. שזהו המושג "התורה הגואלת" שטבע רבנו, שנוגעת כמובן מעל הכל לדברים גדולים ועמוקים על עם וגאולה ומשמעות של תהליכים בדור, אבל לפני זה ובשביל זה יש בה התבוננות במציאות והבנת הדעות והתהליכים בדור בצורה עמוקה ורחבה.

אבל אצלך, כל המבט הגדול הזה נעלם.

כמו למשל בהתייחסותך כאן לסוגיית גיוס בני הישיבות. ודאי שגם אני וכל אלו שאינם בין 'השייכים לכאן' שהגדרת, מתנגדים לגיוס בכפיה גם כי זה לא ראוי ופסול וגם כי זה לא יועיל. אבל הביטוי: "את לומדיה (כולם?) להפוך פליליים" שכתבת, וגם הגדרתך אנשי "יש עתיד" כ"גרועים שבעוקריה", זוהי תעמולה חרדית פשטנית ועלובה, שלעולם לא הסכמנו עמה. ואף אפשר לומר שבשביל לבנות מבט אחר רחב ועמוק על תופעות כאלו, נוצרה כל תורת הרב זצ"ל.

אבל לא רק את 'האחרים' אתה לא מבין, אלא גם את אנשינו וגם גדולי רבנינו.

"צמאון ללגיטימציה" כלשונך, זה מה שהניע את כל מי שפעל במסגרת הבית היהודי ועמה? האם הרב דרוקמן ודומיו מחפשים 'לגיטימציה'? לא רק לגבי רבנים גדולים אלו זהו הסבר אומלל וילדותי, אלא גם לגבי רבים וטובים שכאמור לעיל חושבים שהמפלגה פעלה מתוך שיקול דעת נכון למען שמו יתברך ולמען עמו ארצו ותורתו.

אבל אתה כבר כן מסכים עם 'מבט חרדי' כזה, כי אצלך מעל הכל זה 'החידוש' שגילית פתאום: "חבר אני לכל אשר יראוך". ומתוך 'חידוש' זה, אתה מוחק את כל המבט העמוק וכל התורה הגדולה, שכל כך הרבה עמלנו ועמלים להקנות את מורכבות ראייתה לתלמידינו ולציבור שלנו.

לכן, הרב עידו, עד שלא תתנצל על כל המאמר הזה, יהיה קשה מאד לסלוח.

ודאי כמובן שזה לא מפני כבודי אני הקטן, ואפילו אפשר לומר לא מפני כבוד הצדיקים והחכמים הגדולים שגם בהם פגעת כאמור שזה ודאי דבר חמור מאד, אלא בעיקר התרעומת והכאב המתסכל זה מפני השבר הנורא והנזק שאתה גורם, ובזה אתה פוגע ביכולת להביא בשורה אמיתית לעם ישראל, ולהצליח להשפיע על התקדמותו בדרך העולה אל השלמת גאולתנו.

==

הרב יחזקאל קופלד הוא רב הישוב דולב ומשמש כראש כולל בישיבת ההסדר במודיעין.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
51 תגובות - 51 דיונים מיין לפי
1
תודה על הדברים המאירים והנוקבים של הרב קופלד.
יוסף | 08-02-2015 11:04
כמה הוא צודק, וכמה כואב על כל האנשים המתיימרים לייצג את שיטת הראי"ה זצ"ל, והם למעשה חרדים גמורים שחרדיותם מתבטאת בשנאה. שנאת החילונים, שנאת הדתיים. רק הם, כת סגורה, צדיקים. כמו החרדים, שמצטיינים בשנאה. זה מה שמחזיק אנשים, וזה מה שמחזק את יראת שמיים שלהם. נורא. עצוב.
2
איפה אתה חי??? אין חומות איבה ביננו לחרדים???
גלעד | 08-02-2015 11:08
3
כל מילה בסלע
שימי | 08-02-2015 11:16
לא יודע מי זה הרב רוזנטל, אבל דבריו לא מקובלים לחלוטים על רוב מנינו ובינינו של הבית היהודי, רובם בוגרי ישיבות ות"ח חשובים
4
בנט הוא הרב קוק של הדור - מי יעז לחלוק?!
רק בנט | 08-02-2015 11:20
בנט מעריצים אותך!!! תמשיך בתורתך הגואלת, כפי מסורת רבותינו הקדושים, אל תיכנע לכל המלעיזים ומנפנפים בספרי הפוסקים מימי קדם
5
גם בציבור התורני יש מי שלא סולח לבית היהודי ולמכשיריהן
חרדלניק | 08-02-2015 11:24
על הכרה בקונסרבטיבים, שותפות לממשלה שמשחררת מחבלים, תמיכה בחוק הפונדקאות, תמיכה ברב סתיו השנוי במחלוקת, תמיכה בחוק הגיור, קרע עם הציבור החרדי, הכרזה כי בכנסת הבאה על הבית היהודי להיות פתוח יותר בנושא דת ומדינה (אורבך) דהיינו פגיעות נוספות בדת. הרב רונצקי – "לבית היהודי יש מכנה משותף רחב יותר עם יש עתיד מאשר עם המפלגות החרדיות". בנט - "99.9 אחוזים מערביי ישראל נאמנים למדינה. יש מיעוט קטן מאוד שפועל נגדה". השקת תכנית תנ"ך בגובה הביוב, ועוד לצערי...
6
אל תרבו שינאה ומחלוקת
זאב לנדנר | 08-02-2015 11:26
יישר כוחו של הרב קופלד, חבל על שעדיין יש רבנים הסוברים שכל מי שלא חושב כדעתם הרי הוא בבחינת עוכר ישראל. לו חכמינו ז"ל היו נוהגים באמת מידה של הרב רוזנטל, כיצד היה נכתב התלמוד, כיצד בית הלל ובית שמאי היו יכולים להוקיר האחד את רעהו על אף המחלוקות. דרכה של התורה דרך חיים ואהבה וכל המרבה מחלוקות חוטא לדרכה ויהיה תוארו אשר יהיה.
7
ברוך ד'!!!
זאב | 08-02-2015 11:30
סופסוף אדם המוחה נגד היוזמה של יחד מתוך תורת הרב - שהנושאים את דגלה זונחים אותה. ירבו כמותך.
8
סליחה של מי?
מאיר | 08-02-2015 11:31
חבל שאתה לא דואג באמת לכבוד התורה והרבנים שהזכרת מפלגה ששיר הפתיחה שלה מבזה את כבוד התורה והרבנים בנט מסכים לגיס בנות בניגוד לדעת רבותינו איך אפשר שאנשים שאינם מאמינים בבורא עולם במעמד סיני בקדושת ישראל וכדומה יכולים לייצג אותך ואותי
9
אני סלחתי
יאיר לפיד | 08-02-2015 11:37
במילא רוב הציבור הדתי לאומי מסכים בשתיקתו לכל עקירת התורה שלי אז למה לכעוס עליו? זוגות חד מיניים ואני מכניס בחורי ישיבות לכלא וגיור רפורמי. אני דוקא מבסוט מהאח בנט. חבל שאלי אוחנה נזרק, היה מכניס לכם עוד כמה גולים עצמיים
10
צודק הרב קופלר ובגדול
איציק | 08-02-2015 11:38
יישר כוח גדול לרב קופלד על דבריו שיצאו מעומק הלב. כול המקטרגים על הבית היהודי לא מודעים איך המפלגה פעלה בכנסת והביאה הישגים בכול התחומים למרות שהיו לה רק 12 מנדטים וללפיד19. ההישגים היו בתחומי ההתיישבות, מינוי רבני ערים ומנוי רבנים קרוב ל60 בהתיישבות העובדת ובמושבים. העברת תקציבים לגרעינים תורניים בפריפריה, תקציבים לישיבות ההסדר ועוד. אם לא נקבל יותר מנדטים לא יהיה מספיק כוח להמשיך במשימות והחרדים ישתלטו על משרד הדתות ותשכחו מרבנים ציוניים. חשוב להצביע יותר מתמיד לבית היהודי.
11
תודה רבה לרב עידו, אתה מבטא את תחושותי. דברי אמת
אלי זילכה | 08-02-2015 11:38
כשקראתי את דברי הרב עידו רוזנטל הרגשתי גועל וצביעות. הרגשתי שבהשפעת ההסטה החרדית וגורמים שחברו אליה השקר והשמצות השוא כלפי הרבנים שלי וכלפי נציגים יראי שמים בכנסת ממשיכות. תודה לרב קופלד על הדברים
12
אז אל תסלח!
רפי | 08-02-2015 11:40
כשניסו לעקר את סממניה היהודיים המעטים שנשארו (כשרות, שבת, גרות) במדינה במסגרת סטטוס קוו בסיסי שעל עקרונותיו הוקמה מדינה יהודית-דמוקרטית או ליתר דיוק דמוקרטית-יהודית (שכן רוב האנשים רואים את עצמם קודם ישראלים ואחר כך יהודים), איפה בדיוק היית כבוד הרב? איפה היו כל הרבנים הגדולים שבשמותיהם נקבת? האם בשם ה״דמוקרטיה״ וה״קירוב״ עלינו להקריב מההלכה? אז אל תסלח על כבודך וכבוד הרבנים הגדולים ממך, אבל על התורה תסלח..
13
קשקשן צמרת.
יוסי | 08-02-2015 12:01
לא נסלח לך על השטויות האלה
14
סוף סוף דברי אמת וענווה מול רטוריקה מתמשכת של התנשאות
דוד | 08-02-2015 12:24
שטבון וחבר מרעיו, שחצנים נמאסתם!!! תפסיקו להלעיז על גדולי ישראל שלא התיישרו עם הקו שלכם
15
נו טוב, ישיבת מודיעין מקבלת כסף מהבית היהודי...
מוישיק | 08-02-2015 12:25
אז ברור למה הרב קופלד מדבר כפי שמדבר. הבית היהטדי הייתה למפלגה הדתית הראשונה בהיסטוריה שוויתרה על הסטטוס קוו בענייני דת ומדינה. כן, הבית היהודי היא מפלגה חילונית. וכן, רבים ובהם רבנים מסוונרים מהכריזמה של במט ומטייחים כל מעשה ומעשה שלו גם אם הוא חמור שבחמורים. כך היה גם בתקופת שבתאי צבי, ליקוי מאורות שאין כדוגמתו. יישר כוח לרב עידו רוזנטל!!!
16
שאלה לרב:הא הרב מכיר את העובדות לגבי תפקוד המפלגה
יהודיה | 08-02-2015 12:37
בנושאים של יהדות משפחה וכד'? נראה שלא, אני חוששת שהרב לא מודע לשותפות של הבית היהודי בחוקים קשים מנשוא הפוגעים בכל עמ"י לדורות!אכן,גם הרבנים שהזכרת סברו כך במידה וידעו כיצד הדברים מתנהלים,ואכן ניסו למנוע ולהציל מה שאפשר בכל כוחם. על כך אין מחלוקת, המחלוקת היא האם למרות מה שהיה לפרוש או לנסות להאמין שיהיה שינוי לא להתפלג ולהמשיך לתמוך בבית היהודי. זהו ויכוח לגיטימי וזכותו של כל רב ואזרח להחליט כרצונו! (ללא צורך להתנצל...) רק כדאי לפני שיוצאים בהצהרות והשמצות לבדוק את העובדות, כדי לא להיות מופתעים בפעם הבאה כשתראו מה עמדותיו של בנט ומהלכיו... רק ראוי לציין, שאנשי הבית היהודי אשר כן העזו להתנגד מעט למהלכים מסוכנים אלו לא יוכלו לעשות זאת בקדנציה הבא כיוון שהם חתומים על כך שהם חייבים לקבל את החלטותיו של בנט ואפילו לא יכולים להגיש ערר משלהם ללא הסכמתו...(עיין ערך הסכם האיחוד תקומה-בית יהודי)
17
הרב קופלד
יאיר | 08-02-2015 12:39
ראשית: אני אצביע יחד - ודוקא הבנתי את דברי שטבון כפשוטן. הוא עצמו עשה טעויות רבות. נכון, שמשתמע מזה, שאחרים טעו יותר, אך אינך מסוגל ללמד זכות?? הוא והרב עידו כבר בגדר "רשעים" בעיניך - שמצוה ללמד עליהם חובה?
18
הרבה מלל - כלום תוכן
יצחק | 08-02-2015 12:40
למה אתם לא עונים לטענות כנגד הבית היהודי?! רק משיבים אש, אבל לא מתייחסים לטענות!!!
19
רבני ההסדר צריכים את הכסף
| 08-02-2015 12:42
של הבית היהודי ולכן מתחנפים
20
לרב קופלד - הערה שניה
יאיר | 08-02-2015 12:49
גם להערתך השניה - אני קורא את הציטוט שהבאת מדברי הרב רוזנטל ולא מצליח לתפוס: למה היותו מרגיש שייך למפלגת תורה, שוללת את כל בני התורה האחרים? האם לדעתך התכוון לשלול גם את מצביע המפלגות החרדיות ורבניהן - "כלא בני תורה"? (למה הרב הוסיף לדברי הרב עידו את המילה "רק"? (שוב חפץ חיים: "שלא יגזים ולא יגזם")
21
לרב קופלד 3
יאיר | 08-02-2015 12:56
גם אני לא התלהבתי מהמאמר של הרב עידו. לא הצלחתי לתפוס את מי הוא בא לשכנע ואיזה מסר הוא רוצה להעביר (שהוא מתרגש?) אבל התגובה שלך מוגזמת ומוקצנת בצורה יוצאת דופן ביחס לת"ח שהוא רב ישוב. "לא נסלח" "לא נסלח" "לא נסלח" - אפשר לחשוב שהרב עידו פינה בעצמו את גוש קטיף והאכיל את כולנו טרפות... (כולה מאמר מתלהב בשבח מפלגה עם פוטנציאל, סוו וואט?)
22
לא נשכח ולא נסלח לפושעי גבעת האולפנה שרימו רוכשים
יש לך קשר לחבורה הזו, לא? | 08-02-2015 13:09
שיקרו זייפו הטעו ורימו בנקים משרדי ממשלה ורוכשים תמימים כדי לעשות עושר ולא במשפט ולאחר שהתגלו במערומיהם סחטו כספים לכיסם מקופת המדינה כולל בניית ישיבה חדשה והשאירו את הרוכשים לרדוף אחריהם לקבל את מה שמגיע להם על זה לא נשכח ולא נסלח
23
"מהיכן לקח יוני שטבון את החוצפה"?!
מוישה | 08-02-2015 13:31
מה אתם רוצים ממנו, זו דעתם של הרב טאו, הרב אבינר, הרב ליאור ועוד רבנים תלמידי הרצי"ה
24
רב שמסכים עם כל מה שה"בית יהודי"עשו
ע | 08-02-2015 13:34
שיבדוק הם הוא עדין נקרא רב הוא שהוא בחינת כומר איך אפשר להצביע למפלגה שבמוצהר אומרת שהיא לא כפופה לתורה?צריך לעשות ברור מה אנחנו דתים-ציונים או ציונים-דתים והמבין יבין...
25
לפי צורת החשיבה הזו
בני | 08-02-2015 14:07
כשאומרים "הבית היהודי" מתכוונים שכל השאר לא יהודים.אז צריך לדרוש התנצלות של המפלגה הזו בפני כל היהודים במדינת ישראל שאינם תומכים בה...
26
די ילדים, די לריב
אמא | 08-02-2015 14:11
כולכם צדיקים. גם הרב קופלד וגם הרב רוזנטל. העיקר לא לריב. נמאס כבר.
27
ההסכמות של הרב דרוקמן והרב מלמד נעשו כשלא היה ברירה...
ישי | 08-02-2015 14:26
תפסיקו כבר לשחק אותה!! הרב דרוקמן תמך בהחלטת ממשלה בחוק הגיור לאחר שהיתה חלופה רעה יותר לכתחילה הוא לא תמך בה!!! לו היו שואלים אותו לפני ששמו את החבל על ראש הנידון הכל היה נראה שונה..
28
רק רגע כבוד הרב..
אורי | 08-02-2015 14:40
נראה לי פספסתי משו. משתמע מדברי כבודו. שהשותפות המזויעה עם יאיר לפיד וגזירות הדת הנוראות שאצבעות הבית היהודי חתמו על כל אחת מהם, היא על דעת כבודו וגם על דעתם של הרב דרומן וכ"ו. וכאן נשאלת השאלה מדוע חברי הבית היהודי ובראשם בנט מתנצלים השכם והערב על התקופה החשוכה הזו בכל הזדמנות? הרי היתה להם לגיטטימציה רבנית. לא ככה? וכיצד יסביר כבודו, ראיונות של הרב דרוקמן עצמו, כשהגזירות הנוראות היו עוד בגדר דיבורים, שבשום פנים ואופן הבית היהודי לא יתן יד להעברת החוקים הללו. והם נתנו יד. ועוד איך נתנו. אז באמת שאני לא מבין את מה שכתבת כאן כאילו כל השנתיים האחרונות היו בהשגחה רבנית צמודה. ובלה בלה בלה. אל תסלח. אתה צריך ללבקש סליחה מציבור שלם.
29
למה לפרשן ככה
מישהו | 08-02-2015 15:28
בס״ד למה לפרשן ככה את דברי שטבון? זה ממש לא מה שהוא התכוון. להגיד שאתה דואג לתורה זה לא אומר שכל השאר כופרים חס ושלום. זה לא נכון שהרב צבי יהודה התנגד להתחברות לחרדים. הוא היה בעד איחוד המפלגות הדתיות. וחוץ מזה,אלי ישי והרב מאזוז שליט״א הם ממש לא כמו החרדים שהיו פעם(כמו אגודת ישראל למשל).
30
הרב קופלד, תלמיד חכם יקר, אבל
שבברל | 08-02-2015 15:55
אם לסכם את דברי הרב, אז ככה: אין אפשרות לטעון שהבית היהודי פגעה בתורה, כי בנט מתייעץ בכל דבר עם הרב דרוקמן (ורק בפרשת אוחנה הוא פעל על דעת עצמו); אם אני אומר על קבוצת אנשים שהם "זכו ליהנות מאורה של תורה", בהכרח התכוונתי להוציא לעז על כל שאר תלמידי החכמים, אין אפשרות להגיד שבבחירה ב"יחד" מקיימים "חבר אני לכל אשר יראוך", כי גם הרב דרוקמן מכיר את הפסוק הזה וזה בכלל לא חידוש, לחשוב אחרת מהרב דרוקמן ומהרב קופלד זה נזק חינוכי עצום לנוער שקורא זאת ומתבלבל מאד (אבל לתמוך ולהעריץ מפלגה שמשמיעה דואט של זמר וזמרת, וראש מפלגה שתומך בשירת נשים, זה לא מבלבל את הנוער בכלל). אין להקים מפלגה משותפת עם החרדים, כי תפישת "התורה הגואלת" מפרידה בינינו לבינם, (ורק מעטים בציבור לוקים בשנאה ובניכור בין המגזרים), אבל חלילה מלהגדיר את "יש עתיד" כעוקרי תורה (וברוח דברי הרב רונצקי אפשר להוסיף, שהמשותף עם יש עתיד גדול מאשר עם החרדים, מפני שהם כמובן מאמינים ב"תורה הגואלת", ובדיוק בשביל כך נוצרה תורתו של הרב זצ"ל). הרב קופלד היקר (באמת), גם הטיעונים הענייניים הבודדים שהצלחתי לדלות מדבריך (אחרי כל הצהרות ה"לא נסלח") קשים לי מאד. ואני משאיר זאת בצריך עיון.
31
לא סולח לשולחן ערוך
רב דתי לאומי | 08-02-2015 16:56
היה צריך לכתוב יתגבר כארי לעשות רצון בנט
32
חייבים להשפיע מבפנים- כנסו חובה
גר שמצביע רק בנט | 08-02-2015 17:09
הסכימו לגייר אותי רק בזכות הבית היהודי. תבינו! יש עתיד חייבת גושפנקא דתית לפירוק הסטטוס קוו. זה משהו מקום המדינה שפחדו לגעת בו וזוהי בשורה הסטורית. זה שאני וזוגתי לא מקיימים מצוות היה פוסל אותי מלהיכנס תחת כנפי שכינת המדינה.
33
אמא קראתי את תגובתך למטה
הבן הקטן שלך | 08-02-2015 17:35
אני באמת לא רוצה לריב אבל הרביצו לי ואני לא מחזיר אבל לא תרשי לי לפחות לבכות ולצעוק שאח שלי נפתלי מוריד לי את הכיפה
34
תמיכה במפלגה שתומכת בברית הזוגיות
יעקב | 08-02-2015 18:48
ה"רב" הנ"ל שמטיף ארס של שנאה כלפי אלה שלא תומכים בנציגי ציבור מחללי שבת (עיין רמב"ם הלכות מלכים- שממנים רק יראי שמים), ומאידך תומך במפלגת "ברית הזוגיות" (מאמר רון שובל באתר זה), צריך לבקש סליחה מבוראו!!!
35
הרב ליאור פרש סתם? והרב דוד חי הכהן?
| 08-02-2015 18:55
חוק הפונדקאות לא מוסכם על אף רב. על חוק הגיור צועקים הרבנים הראשיים. הרב יצחק יוסף בכתב ידו קרא לרב דרוקמן לחזור בו. על חוק הפונדקאות הרב בעצמו אמר שלא ידע על כל פרטיו.
36
אולי הרב טועה ומטעה???!
בעל סטיות | 08-02-2015 19:22
הרי רונן שובל אמר היום שאתם תומכים בברית הזוגיות המשונה והאסורה אז מה אכפת לך שיש גם שומרי מצוות דתיים לאומיים ואתה תשאר לתמוך בנו ולשכנע שאנחנו התורה החדשה והאמיתית שלא מתחברת לחרדים אלא רק לחילונים? כפי דעת הרב שלך אברהם צבי קווק או מי שאמרת
37
הכסף יעוור עיני חכמים ויסלף דברי צדיקים
הכל כסף | 08-02-2015 22:25
רבנים יקרים יש כל כך הרבה מה לעשות שלתת תגובות אחד לשני בפוליטקה זה לא לעניין. הכל בידי שמיים, זה מה שאנו לומדים מכם, אך כנראה עד שזה מגיע לתקציבים חבל
38
הרב קופלד שליט"א
שמעון | 08-02-2015 22:48
ביטאת את דעתם ותחושתם של אלפי בני תורה ויר"ש המזוהים עם הבית היהודי, ומעוניינים בתיקונים מבפנים ולא מבחוץ. ההתפלגויות והמחלוקות מחלישים את כח התורה. וכמובן "הכל לשם שמים".
39
שוב ושוב תומכי יחד מוכיחים שהם מבזי ת"ח
דני | 08-02-2015 22:56
כל תלמידי חכם שיענה להם ישר יוכפש בלא תלמיד חכם או לוקח שוחד. מסקנתי - להתרחק מתומכי המפלגה הזו, שהרי הם בבחינת בבלאי טיפשאי, קמים לפני ספר תורה אבל לא לפני תלמידי חכמים. אגב, מישהו מיכם יודע מיהו הרב קופלד? כמה שנים הוא למד אצל הרב צבי יהודה? באילו ישיבות הוא לימד? למי מתלמדי הרב צבי יהודה הוא היה קרוב? כדאי לעשות שיעורי בית לפני שרצים להכפיש.
40
שוב ושוב תומכי בנט חושבים שהם בעלי הבית על המוסריות
שבברל | 08-02-2015 23:08
נכון, יש כמה שבבניקים שתומכים גם הם באלי ישי והם מבזים את הרב קופלד. אבל לאכל מי שמעז לחלוק על הרב דרוקמן וראשי ישיבות ההסדר, מביע זלזול בכבודם. מותר לי לחשוב שהרב קופלד טועה כאן טעות קשה, וגם לחשוב שרוב הטיעונים שלו במאמר אינם ענייניים, ועדיין להעריך אותו. ואגב, מס' 37, אני מכיר אותו היטב.
41
רחמנא ליצלן מהאי דעתא
אבי | 09-02-2015 2:52
עליך אמר רבך שעזבתו:אבדה חכמת חכמיו.וד"ל.
42
מנהיגה חילונית למפלגה דתית?
שמואל | 09-02-2015 10:34
אם לכעוס על ח"כ בנט, הרי זה בגלל שהוא "גנב" מפלגה דתית לאומית ועשה אותה ל"כלל ישראלית", מעין ליכוד ב'. מעולם לא העמידה מפלגה דתית בראשה מי שאינו מאמין ביסוד המצע הדתי שלה. אם חלילה יקרה מחר משהו לבנט, הרי בראש המפלגה תעמוד איש חילונית. האם על דבר הזוי כזה היה הרב צבי יהודה זצ"ל מוכן לחתום? אם לא, שבנט יחזיר את המנדט.
43
העיוורות הזאת היא העקב אכילס של הציונות הדתית
דניאל | 09-02-2015 11:44
גם כשיורקים עליכם - בטוחים שזה גשם.
44
די להקצנה העיוורת
שבברלוו | 09-02-2015 13:20
האם הרב דרוקמן תומך בדברי רונן שובל? מה הבעיה שאדם מוחה על כבוד התורה מישהו יואיל להסביר? למה הוא יותר טוב מאלי ישי?
45
מאמר נפלא שמתמצת את כל האידיאה הדתית לאומית
דני | 09-02-2015 13:40
אישה מוכה. רבנים מוכים. חכי"ם מוכים. ירקו עלינו ונתעקש שזה גשם!
46
ניתוח מדעי של מצב הרבנים היום בארץ ישראל. כנסו...
בצלאל | 09-02-2015 14:12
רבני ישראל נחלקים לחרדים וציונים עם הרבנים החרדים הבית היהודי לא מתייעץ ברבנים הציונים ישנם כאלה שחיים על תקציבים וישנם שלא עם הרבנים ללא מחויבות כלכלית לתקציבי הממשלה הבית היהודי לא מתייעץ נשארו הרבנים שזקוקים לתקציבי הממשלה (ישיבות ההסדר, מרכז ישיבות בני עקיבא, ועוד) ועם חלקם הבית היהודי "מתייעץ" כאשר מר בנט מסמן את המטרה ונוקב בסכום התקציב המיועד ואז הרבנים מתישירים ומארים את הדברים דוגמא קלאסית ביותר "הסכם גבעת האולפנה בבית אל" בבוקר יצא הרב זלמן מלמד בקריאת קודש על חיוב מסירת הנפש על כל חלקי ארץ ישראל ואף הסמיך את מר כצלה עוזרו לנהל את המאבק על הגבעה ואז חל המפנה הובטח לרב מלמד כסף למוסדות כולל בניית בתים חדשים לסגל הישיבה כולל בניית בית מדרש חדש ואז לפתע נעלמה חובת מסירות הנפש כצלה פוטר מניהול המאבק והרב זלמן מלמד הורה לכולם להתפנות ללא התנגדות (ואף אנשיו דאגו לסלק את הנערים שבאו למחות על הפינוי) אז מה קרה ? מה השתנה? איך הוא שינה דעתו ? תשובה פשוטה: כסף והרבה כסף כך בדיוק השיטה עם מר בנט הוא מוביל מהלך מסביר לרבנים מה התשלום על יישור הקו עם רצונותיו והם זורמים...
47
מעניין אם איילת שקד מספר 2 גם חושבת ככה???
זלמן | 09-02-2015 16:27
כי אם את חייה הפרטיים היא לא מנהלת עפ"י התיעצות עם רבנים אז למה עם פעילותה הציבורית היא תתיעץ ברבנים? ובכלל בנט כן מתייעץ ברבנים? אז למה להכנס לנושא הזה שברור לכולם שלא לשם כך הקימו את הבית היהודי אם רצו להשאר מפלגה שמתייעצת עם רבנים היו נשארים עם המפדל ההסטורית עם ה4 מנדטים שלה וזהו
48
גם אני הקטן מצטרף לרב קופלד
מומו | 09-02-2015 20:10
יוהרה, חוצפה והוצאת שם רע. ככה לא בונים מפלגה תורנית.
49
רק הרבנים אומרים כן
גדעון | 10-02-2015 4:59
חברי הכנסת משום מה לא אמרו שהדיבורים הללו אודות השמיעה לרבנים ה שקר וכו'
50
רק חבל שהתמונה של הרב שנוולד הופיע לייד הכתבה
נפתולי | 11-02-2015 15:05
אחרת היינו חושבים שזה באמת אבל באמת מאמר ...... מה שבטוח שיישיבת ההסדר מודיעין כבר מסודרת.
51
ירושלים
יהודי פשוט | 13-02-2015 14:33
מו"ר הרב קופלד אדם דגול, צדיק, חסיד וקדוש - מהיכרות של שנים. אין כוונתו להצדיק עוולות כלל - אלא כל עניינו למחות על ביזוי ת"ח ובני תורה המשתמע מהמאמר של הרב עידו שליט"א חברי היקר, וכן מקמפיין המפלגה. וכמו"כ לאפוקי מפרספקטיבת השחור לבן שעלולה להתקבע מתוך העיסוק בפוליטיקה.