אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

תושבי עתניאל ביטלו חוג בית של כהנא – דרור

נמשך העימות בין מתמודדות הפריימריז בבית היהודי בתיה כהנא דרור ויהודית שילת: חוג בית שתוכנן לכהנא דרור בישוב עתניאל בוטל והיא מאשימה: "יש במפלגה אנשים שמנסים לתפוס כותרות ולצורך כך מוכנים לרמוס אחרים".

תושבי עתניאל ביטלו חוג בית של כהנא - דרור
  דבריה סולפו? כהנא - דרור (יח"צ)

שלשום התראיינה עו"ד בתיה כהנא דרור לרזי ברקאי בגלי צה"ל. במהלך הראיון שאל ברקאי את כהנא דרור האם היא תומכת בשתי מדינות לשני עמים. כהנא דרור לא הכחישה ואמרה "אני פרגמטיסטית… לא אמרתי שאני בעד החזרת שטחים" והוסיפה כי מבחינתה ניתן לדבר על חילופי שטחים.

תוך זמן קצר הוציאה יהודית שילת, מתמודדת אחרת בפריימריז, הודעה בזו הלשון "ראוי שבתיה כהנא תתמודד במרצ ולא בבית היהודי". בהודעה שהפיץ המטה של יהודית שילת נטען כי כהנא דרור אמרה בראיון לגל"צ "אני בעד שתי מדינות לשני עמים". גם הבית היהודי הוציאה הודעה רשמית המתנערת מכהנא דרור: "מדינה פלסטינית – לא בבית ספרנו. הבית היהודי מתנגדת נחרצות לנסיגה מחבלי ארצנו, והציבור יבחר את המועמדים הנאמנים לאידיאולוגיה של המפלגה".

כהנא דרור הכחישה כי אמרה את הדברים וטענה כי המטה של יהודית שילת סילף את דבריה אולם היה מי שלא התמהמה: גורם בישוב עתניאל אשר הזמין אל כהנא דרור לחוג בית בישוב, התקשר אליה ואמר כי בעקבות דבריה לא צפויים משתתפים בחוג הבית ולכן מוטב יהיה אם לא תגיע לישוב במועד שאליו הוזמנה.

עוד לפני כן הגיעה כהנא דרור לפאנל מתמודדים באולפני רדיו גלי ישראל, שם נתקלה בשילת אשר החלה לצעוק עליה במסדרונות תחנת הרדיו. בתגובה לפרסום ההודעה מטעם שילת ולביטול חוג הבית אמרה כהנא דרור: "אני מייצגת את הקול של הרוב הציוני דתי בישראל הרואה את המציאות באופן מפוכח לעומת קבוצות משחיות קיצוניות אותן מייצגת שילת. אני ימנית ומשתייכת למחנה הלאומי אך בה בעת מציאותית ופרגמטית. באותו שידור הדגשתי כי אין לנו פרטנר כעת וכי כל פתרון עתידי רציני יהיה כרוך בפשרה טריטוריאלית מסוימת".

כהנא דרור תקפה את מבקריה ואמרה "מה שמפריע למתמודדים אחרים בפריימריז זאת התפיסה הליברלית והפמיניסטית שלי. זה מטריף אותם שאשה יכולה להיות דתיה לאומית ובאותו זמן ליברלית".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
איזה ימנית? מה הקשקוש הזה? והיא גם נלחמת בממסד הדתי
? | 01-01-2015 17:49
אגב, שמעתי אותה בראיון בגלי צה"ל וגם בגלי ישראל - האשה שמאלנית אולי לא שמאל קיצוני אבל בהחלט שמאל . כל הטרמינולוגיה וצורת הדבור שלה מעידים על היותה אשת שמאל. מי צריך אותה בבית היהודי- רק צרות היא תגרום ומריבות בלי סוף בתוך המחנה , בסוף תפרוש מהסיעה ותעבור לעבודה יש עתיד או מר"צ . זה בדיוק מה שיקרה. היא לא שייכת לבית היהודי מבחינה מנטלית. היא עוד לא נכנסה וכבר מעוררת בעיות בקרב חברי המפלגה ואוהדיה ומסתכסכת עם מומעדים אחרים ועם יו"ר המפלגה שמוציא הודעה רשמית נגד ההצהרות שלה. רק תדמיינו מה יקרה אם חלילה הפמיניסטית הפנאטית אולטרא- לייט הזו תכנס לכנסת.
2
ל1
יוסי | 01-01-2015 18:58
שכחת משהו לומר שהיא מקבלת כסף מהקרן החדשה
3
השם כהנא ממש לא מתאים לה.
פנינה | 01-01-2015 23:15
4
גבירתי יש לא מעט דברים שמפריעים לנו במועמדותך
? | 02-01-2015 0:00
1. הליבראליות הפאנטית שלך 2. הקיצוניות והכוחנות שלך 3. העובדה שאת תוקפת כל דבר הקשור לממסד הדתי בארץ. גם לרבים מאיתנו יש ביקורת אבל הם לא עושים את זה בתיעוב בשנאה ובמלחמת חרמה- כמוך. 4. הפמיניזם הרדיקאלי הקיצוני -והדורסני שאת אוחזת בו. 5. השמאלנות שלך ולא תספרי לנו ספורים שאת ימנית. 6. לחלקנו ואולי לרובנו מפריעה מאד העובדה שאת לייט מאד ונושאת את דגל הלייטיות 7. העובדה שאת נתמכת ללא בושה על ידי הקרן לישראל חדשה שלא סתם מפזרת כספים ואם היא מממנת אותך אז חברי הקרן יודעים מצוין מדוע ויש להם כנראה סבה טובה. 8. בנוסף לכל את אדם שכל חייו נלחם ולא יודעת סובלנות מהי את רק יודעת לדרוש זאת מאחרים. וזו הסבה שלא תכנסי לכנסת ברשימת הבית היהודי.