אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אקורד הפתיחה של בית הספר למוזיקה יהודית "מזמור"

בטקס חגיגי נחנך בית הספר הראשון למוזיקה יהודית - מזמור. המנהל האקדמי של בית הספר, זוכה פרס נשיא המדינה למוזיקה, הסקסופוניסט דניאל זמיר, סיפר לתלמידים הנרגשים על אינטנסיביות הלימודים של הלויים בבית המקדש, והבטיח: "בתום חוק לימודיכם תוסיפו למוזיקה בישראל נשמה יהודית".

אקורד הפתיחה של בית הספר למוזיקה יהודית "מזמור"
  דניאל זמיר קובע מזוזה (יח"צ)

 בשנים האחרונות, קונה לה המוזיקה היהודית מקום של קבע ונכנסה אל תוככי המיינסטרים הישראלי, עכשיו הטרנד עולה אוקטבה. בשבוע שעבר נפתחה שנת הלימודים הראשונה בביה"ס למוזיקה יהודית – מזמור – השוכן בקמפוס היחידה ללימודי תעודה גבעת ושינגטון.

ליום הפתיחה הגיעו 50 תלמידים ותלמידות דתיים, שעברו את המבחנים הקפדניים, במטרה לעשות את צעדיהם הראשונים לעבר הגשמת חלומם – קריירה מוזיקלית.

המנהל האקדמי, נגן הג'אז דניאל זמיר, לא הסתיר את ההתרגשות כשנשא דברים בפני הסטודנטים: "בבית המקדש עברו הלויים לא פחות מ-5 שנות הכשרה, כך נוצר בבית המקדש חיבור משמעותי בין מוזיקה והרמוניה לבין קדושה. בעזרת שילוב בין לימודים מוזיקליים אינטנסיביים, ועיון יצירתי במקורותינו הקדושים נלמד לחבר את הקודש אל המוזיקה שלנו".

זמיר אף הבטיח: "בתום חוק לימודיכם, עוד שלוש שנים, תוסיפו למוזיקה הישראלי נשמה יהודית יתרה. אני מחכה לכך בקוצר רוח".

חוץ ממיונים וחלוקה לרמות, שנערכו בניצוחו של זמיר, הסטודנטים שמעו שיעורי פתיחה מפי אהרון רזאל ומיקה קרני. הרב מרדכי ורדי סיפר לתלמידים על תוכנית בית המדרש היוצר שיעמוד בראשה.

איציק ויס, מנהל בית הספר, אף הוא היה נרגש במיוחד ממעמד הפתיחה: "זה לא דבר של מה בכך. לפני תשעה חודשים עוד לא חלמנו על ההרפתקה הזאת, והנה היום, בתום ירחי לידה הצלחנו לפתוח בית ספר מדהים, עם תשתיות מעולות וסגל הוראה מהמובילים בתחום, וכמובן לא פחות מחמישים תלמידים ותלמידות מוכשרים, שהמוזיקה זורמת להם בדם".

אלון יוניאן, ראש היחידה ללימודי תעודה אשר במסגרתו יפעל בית הספר, בירך את הסטודנטים והמרצים, ויאחל: "אני מקווה לשמוע מעכשיו צלילים הרמוניים של מוזיקה איכותית ברחבי הקמפוס. ושבית הספר יהווה מודל לחיקוי בארץ ובעולם".

תמונות מחנוכת מבנה בית הספר ומקביעת המזוזה (יח"צ):

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
המקום נחמד אבל!!!
אני | 19-12-2010 22:01
זה באסה שמקבלים אנשים רק אחרי צבא.... ואם יש לי כשרון אדיר יותר מכולם שם... זה סתם נראה לי מעצבן!!