אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

צפו: רעולי פנים השתוללו בהר הבית עם דגלי חמאס

בעוד המשטרה מנהלת מאבק נגד חברי הכנסת היהודים שעולים להר הבית, השתוללו שם ביום שישי רעולי פנים עם דגלי חמאס במגוון של קריאות הסתה בתמיכה בטרור נגד ישראל והיהודים.

צפו: רעולי פנים השתוללו בהר הבית עם דגלי חמאס

בעוד המשטרה מנהלת מאבק נגד חברי הכנסת היהודים שעולים להר הבית, השתוללו שם ביום שישי רעולי פנים עם דגלי חמאס במגוון של קריאות הסתה בתמיכה בטרור נגד ישראל והיהודים.

המשטרה פתחה את הר הבית לכניסה חופשית של מוסלמים מכל הגילאים. ללא בדיקות בשערים. המוסלמים ניצלו את פתיחת הר הבית להחדרת דגלי חמאס, הפרות סדר, וקריאות הסתה.

בין היתר קראו המוסתים "ברוח ובדם נפדה את לא אקצה", קריאות תמיכה במוחמד דף האחראי לרצח יהודים רבים, ועוד.

הפרות הסדר מתרחשות בהר הבית ימים ספורים לאחר הצהרותיו של השר אהרונוביץ' ש"אף אחד לא יפגע בהר הבית".

השר שנכח ביום שלישי האחרון בטקס פתיחת תחנת הכיבוי החדשה בכפר בקה אל גרבייה, הצהיר בפני הקהל ש"שבועיים רצופים הר הבית פתוח בימי שישי למוסלמים להתפלל והיו מעל ארבעים אלף. אני לא אאפשר לשום קיצוני לעלות להר הבית להפר את הסדר. לא אאפשר את זה ואני אעמוד על המשמר".

באותה שעה שבהר הבית התרחשו הפרות הסדר, עלה המפכ"ל דנינו לנאום בכנס באשקלון ובחר לתקוף דווקא את חברי הכנסת היהודים העולים להר הבית בטהרה.

באירוע "שישי בקתדרה" במכללה האקדמית אשקלון איים המפכ"ל דנינו כי "ימנע את עלייתם להר הבית של חברי כנסת "שמתסיסים". כאשר כוונתו לחברי כנסת שעולים להר כיהודים ולא כתיירים.

בתגובה קראה הערב התנועה למשילות ודמוקרטיה לראש הממשלה נתניהו ולשר יצחק אהרונוביץ' בדרישה לפנות אל דנינו שיתנצל על דבריו ואם לא יעשה כן "הרי שיש להעבירו מתפקידו ולמנות תחתיו אדם המכיר את כללי המדינה הדמוקרטית, סמכויותיו, וחובותיו" נכתב.

במכתב נאמר כי "קביעתו זו של רב ניצב יוחנן דנינו מעידה כי אינו תופס נכון את תפקידו ומקומו כמפקד המשטרה, וכדרג שעליו מוטל לבצע את החלטות הדרג המדיני והחוק ולא את הערכותיו ונטיות ליבו".

בתנועה מדגישים בפני ראש הממשלה והשר לבטחון הפנים כי "חרף פניית יו"ר הכנסת לשר הממונה על המפכ"ל ועל אף שהדברים הובאו לידיעת מר דנינו, הלה, לא די שלא חזר בו מדבריו אלא אף הבהיר שוב באופן רשמי כי זוהי עמדתו והדגיש כי יפעל לאיסור כניסת חברי כנסת למתחם הר הבית".

במקביל, פנתה התנועה ליו"ר ועדת הכנסת ח"כ יריב לוין בקריאה לקיים דיון דחוף ולזמן את דנינו כדי לברר כיצד לטפל בהפרת הכללים הדמוקרטיים מצידו.

2

1

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו