פיגוע דקירה בירושלים: שני תלמידי ישיבה נפצעו

שני בני אדם נפצעו הערב לאחר שמחבל התנפל עליהם ודקר אותם בסכין שהיה ברשותו, בסמוך לשער יפו בעיר העתיקה. הפצועים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים שערי צדק בעיר.

פיגוע דקירה בירושלים: שני תלמידי ישיבה נפצעו
  צילום: (הלל מאיר - סוכנות תצפית)

חשד לפיגוע דקירה בירושלים: שני בני אדם נפצעו הערב (שני) לאחר שמחבל התנפל עליהם ודקר אותם בסכין שהיה ברשותו, בסמוך לשער יפו בעיר העתיקה.

מצבו של אחד הפצועים, תלמיד ישיבה בן 45, מוגדר בינוני. מצבו של השני, בן 32 תלמיד ישיבה אף הוא, מוגדר קל. הפצועים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים שערי צדק בעיר.

על פי הדיווח המשטרה עצרה חשוד בביצוע המעשה והעבירה אותו להמשך חקירה.

מחקירה ראשונית של נסיבות האירוע עולה כי השניים שהו מחוץ לישיבת "שובו בנים", בה הם לומדים. לטענתם, הם הותקפו על ידי כמה ערבים, בין השאר בדקירות.

צוותי מד"א העניקו לשניים שנפגעו טיפול רפואי ראשוני ופינו אותם לבית החולים שערי צדק. הגבר שנפצע בינוני סובל מפגיעות בחזהו. הגבר שמצבו קל סובל מפגיעה בצוואר ומשבר בידו. כוח משטרה ולוחמי מג"ב עורכים מצוד אחר חשוד נוסף בביצוע המעשה.

כאמור, פיגוע הדקירה שאירע לפני שעה קלה הוא חלק מגל טרור השוטף את ירושלים בשבועות האחרונים, כאשר השיא הגיע ביום שלישי שעבר בטבח שאירע בבית הכנסת בשכונת הר נוף בירושלים, במהלכו נרצחו ארבעה אזרחים ושוטר.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
הגיע הזמן שחרדים יתגייסו לצבא
נעמה | 24-11-2014 19:43
2
ל-1
אבי | 24-11-2014 20:47
הבוקר התפרסם כי מפקד בית הספר לקצינים אל"מ אבי גיל הדיח צוער מ'מגלן' בגלל שביקש שלא להיות בצוות עם בנות, (ציטוט מכתבה באתר) זה הסיבה שאסור לחרדים להתגייס
3
הפיגוע בגלל גליק - החייב כרת לעלית להר הבית
| 24-11-2014 22:21
איכה הייתה לזונה? בפרישכם כפיכם, אעלים עיניי מכם--גם כי-תרבו תפילה, אינני שומע: "ידיכם, דמים מלאו". אם-תמאנו, ומריתם--חרב תאוכלו, כי פי ד' דיבר. הפיגוע בגלל גליק - החייב כרת לעלית להר הבית
4
דברי מרן הראב”ד בד”ץ העדה:
| 24-11-2014 22:32
דברי מרן הראב”ד בד”ץ העדה: זכורני עוד בהיותי נער כשהוריי גרו בלונדון, בכל פעם שמרן הגר”א וסרמן זיע”א הי”ד היה מגיע לשם לגיוס כספים בעד ישיבתו, היה מתאכסן בבית הוריי, ומידי שבת היה נושא דרשה בפני באי המקום. פעם אחת אמרתי לו שיש בקירבת מקום ביכ”נ של המזרחי ושאלתיו אם יחפוץ לשאת שם דרשתו, הוא בא לדבר שם ודיבר בלהט כנגד הציונות, רבים מהנוכחים יצאו מהמקום וכמעט לא נותר לו מנין לתפילת מוסף. כשיצא מביהכ”נ אמר שזה כפירה לחשוב שמוטל על ראשי ישיבות לדבר רק על תורה בכדי להשיג הכסף מאנשי העיר, להיפך הוא הדבר, הקב”ה הוא המביא את הכסף, והוא שולח את הראשי ישיבות לשוחח על תורה לחזק העם שבשדות, וכשצריך לדבר על דבר אחר אין כל מניעה לכך, ובידי הקב”ה לשלוח את הכסף גם בצורות אחרות עכ”ל הזהב. ומזה אנו צריכים ללמוד למחות בגדול בלי שום בושה, נגד המזרחים-העמלקים-הישמעאלים, והציונים-הכופרים-נכדי המן, ובפרט נגד אלו שחייבים כרת משום שעולים להר הבית ר”ל. גם צריכים לצאת לרחוב ולצעוק -אבא- אנחנו חוזרים בתשובה, בפרט שאנו משפרים הצניעות… מתי כבר יבא “המשיח” עד מתי בחוץ תשקל חרב ובחדרים אימה? המזרוחניקים כמו גליק שכבר חייב כרת מסכנים את כולם: כל מי שעולה להר הבית לוקח על עצמו את האחריות לרצח יהודים חפים מפשע.