אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"לא תצא מירושלים קריאה של שנאה לאחר"

נשיא המדינה השתתף היום בטקס התפילה ההמוני לציון חג הסיגד שהתקיים בהשתתפות ראשי העדה האתיופית ואמר "ירושלים הייתה ותמשיך להיות כאלף עדים לכך, שרק מאהבה ואמונה שבנו למולדתנו"

"לא תצא מירושלים קריאה של שנאה לאחר"
  ריבלין וקייסים אתיופים (מארק ניימן לע"ם)

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, השתתף היום, חמישי, כ"ז חשוון, 20 בנובמבר, בטקס התפילה, לציון חג הסיגד שהתקיים בהשתתפות אלפי אנשים וביניהם ראשי העדה האתיופית בישראל.

בטקס השתתפו גם שרת הקליטה הגברת סופה לנדבר, סגנית יו"ר הכנסת ח"כ פנינה טמנו שטה, ח"כ הכנסת שמעון סלומון, ושגריר אתיופיה בישראל מר יוסף הילאווי. חג הסיגד, חג הגעגועים והכמיהה לירושלים במסורת האתיופית הוא יום של צום, טהרה והתחדשות.

בפתח דבריו בירך הנשיא את בני העדה האתיופית ואת ראשי העדה במקום, ואמר: "אלפי שנים חיו יהודי אתיופיה כשירושלים, ירוסלם, בלבם. עורגים לציון מן המרחקים, משתוקקים לעלות לארץ ישראל. משך מאות שנים היו מוכנים יהודי אתיופיה למסור את נפשם בשל יהדותם, ולקנות בייסורים את ארץ אבותיהם. הם לא ידעו ייאוש גם כשחייהם היטלטלו בין חיים למות. גם בעת ששהו במחנות הפליטים, גם כשהמסע היה מפרך ושעריה של הארץ היו נעולים."

GPOMN1_2846

ריבלין וקייסים אתיופים (מארק ניימן לע"ם)

נמצאים אנו בירוסלם, ירושלים, בירת ישראל. השבוע, התעטפה העיר תוגה ועצב. בית מדרש, היכל בית כנסת בשכונת הר נוף, הפך לבית מטבחים. יהודים נרצחו בשעת התפילה, עטופים בטלית ותפלין. ירושלים לא תסבול טרור, כפי שמדינת ישראל לא תסבול טרור. גם בטלטלה הקשה שבה אנו מצויים, כאשר דם אזרחים חפים מפשע נשפך, דם תינוקות, נשים וגברים, לא יצאה ולא תצא מירושלים קריאה של שנאה לאחר. לא יצאו קריאות הסתה. לא תצא הקריאה לנקום. ירושלים הייתה ותמשיך להיות כאלף עדים לכך, שרק מאהבה ואמונה שבנו למולדתנו. חג הסיגד שאנו מציינים היום הוא ההוכחה שאין שניה לה לכך. אנחנו נמשיך לבנות את ירושלים כעיר של שותפות, כסמל לאחדות, לסובלנות, לתקווה ולאמונה וכבית תפילה לכל העמים."

יו"ר נציגות הקייסים, הקייס אביהו עזריה נשא דברים ואמר: "אני קורא לקהילה חזקה זו להתאחד לטובת הקהילה שלנו. אנו פועלים לאחדות הקהילה, והתלכדות יחד, כדי לפעול לצמצום הפער החברתי, למגר כל תופעות קשות ושליליות בקרב הקהילה, ועל מנת למגר את הגזענות בחברה הישראלית כולה. לפנינו ישנם עוד אתגרים רבים להשתלבותנו בחברה הישראלית, אולם עלינו לעשות את כל המאמצים לפעול יחד כדי להצליח להתקדם וליצור אינטגרציה חברתית מלאה. אני קורא לכל אחד ואחת בחברה ישראלית לפתוח בפנינו את הדלתות בכל הנושא כדי שתרומתנו למדינה תגדל, ושירותנו לכלל הציבור יהיה כנה ואמתי. עלינו להיות סבלניים וסובלניים אחד כלפי השני".

סגנית יו"ר הכנסת, חברת הכנסת פנינה טמנו שטה בדבריה: "ביום זה כולנו כאחד, בלב אחד. כולנו ניצבים בירושלים כהוכחה שאף אחד מאויבנו לא ירתיע ולא יאיים עלינו כי מדינת ישראל תבוא חשבון עם מי שינסה לפגוע בנו. אני נושאת תפילה שנחיה בשלום, ברעות ובאחדות העם על כל פלחי האוכלוסיה. יבוא היום שנגשים את החזון וכולם יבואו לירושלים כפי שהתפללו אבותינו אשר בזכותם אנו כאן היום".

 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
מה? הוא עושה צחוק? האתיופים הם חבר'ה שלנו!
| 23-11-2014 13:17
אדם נורמאלי שונא את אויביו ואוהב את בני עמו.