אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הסוף לחבילות הדואר ה"אלמוניות"

ועדת הכלכלה של הכנסת אשרה היום פה אחד לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של שר התקשורת, גלעד ארדן, אשר תחייב כל גורם, פרטי או מסחרי, השולח דבר דואר רשום, לציין את פרטיו על גבי הודעת הדואר רשום.

הסוף לחבילות הדואר ה"אלמוניות"
  הקץ לחבילות האלמוניות. דואר ישראל (צילום: פלאש 90)

ועדת הכלכלה של הכנסת אשרה היום (שני)  פה אחד לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של שר התקשורת, גלעד ארדן, אשר תחייב כל גורם, פרטי או מסחרי, השולח דבר דואר רשום, לציין את פרטיו על גבי הודעת הדואר רשום.

בנוסף, החוק יחייב את השולח לציין על גבי דבר הדואר, אם קיימת לגביו "חזקת מסירה", מצב בו הנמען נחשב כמי שקיבל את דבר הדואר הרשום גם ללא חתימתו על אישור מסירה.

נמענים רבים אינם נמצאים בביתם כאשר מגיע הדוור בכדי לתת להם "דואר רשום", והם מוזמנים לסניף הדואר לאסוף את הדואר הרשום מבלי שהם יודעים מי השולח וממי הדואר הגיע. הנמען מגלה את זהות השולח רק עם קבלת הדואר בסניף הדואר. על מנת שנמען יוכל לכלכל את צעדיו בהתאם, בנוגע לאיסוף דבר הדואר יש לו זכות לדעת מראש מי שלח לו את הדואר.

השר ארדן סבור ששקיפות בנוגע לזהות השולח תאפשר לנמען להחליט מתי ואם בכלל לאסוף את דבר הדואר, בהתאם לדחיפותו ובהתאם לרמת הנחיצות בקבלתו.

לגבי חלק מדברי הדואר הרשומים קיימת בחוק "חזקת מסירה" לפיה הנמען נחשב כמי שקיבל את דבר הדואר הרשום, גם ללא חתימה על אישור מסירה.

מאחר שבחלק גדול מן המקרים הנמענים אינם מודעים לכך, הצעת החוק קובעת כי עובדה זו תוצג בפרטי ההודעה, בכדי לחסוך לציבור עלויות מיותרות, למשל של קנסות, ריביות והצמדות בגין איחור בתשלומים שונים, שנבע מאי קבלה של הדואר הרשום. בכך מובטח אישורו של חוק צרכני חשוב אשר הכנסת מנסה להעביר למעלה מ-8 שנים.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו