אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

סגן שר החוץ, צחי הנגבי: "הסטאטוס קוו בהר הבית לא צפוי להשתנות"

סגן שר החוץ, צחי הנגבי, מבהיר כי הסטאטוס קוו בהר הבית לא צפוי להשתנות וכי כל מי שקורא לשינויו מבטא את דעתו האישית בלבד. "ישראל שמרה ותשמור על הסטטוס קוו בהר הבית ועל תפקידה המיוחד של ירדן כמגינת המקומות הקדושים לאיסלאם בירושלים"

"הסטאטוס קוו בהר הבית לא צפוי להשתנות"
  הסטאטוס קוו לא ישתנה. הנגבי (צילום: פלאש 90)

במהלך מפגש שנערך היום (רביעי) בין סגן שר החוץ, צחי הנגבי (הליכוד) ומפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו,  עם שגרירים ודיפלומטים זרים התייחס הנגבי למתיחות סביב הר הבית ולקריאות מצד חברי כנסת לשנות את הסטאטוס קוו.

בפגישה, שנערכה בכדי לדון במצב בירושלים, אמר הנגבי: "ישראל שמרה ותשמור על הסטטוס קוו בהר הבית ועל תפקידה המיוחד של ירדן כמגינת המקומות הקדושים לאיסלאם בירושלים".

הנגבי הדגיש כי "כל אמירה אחרת היא דעה פרטית שאינה מייצגת את ממשלת ישראל".

עוד הוסיף הנגבי כי "בישראל חופש דת ופולחן לכל הדתות ומחויבות לשלום המקומות הקדושים".

"לצערנו, אנו עדים להתגברות אלימות של פלשתינים אשר מגובה ע"י הסתה הן מצד גורמים פלשתינים רשמיים והן מצד גורמי אסלם קיצוני", אמר סגן שר החוץ.

בתוך כך, גם שר האוצר, יאיר לפיד, סבור כי עלייתם של חברי כנסת להר הבית היא חוסר אחריות.

בריאיון לגל"צ הבהיר לפיד כי תפקידה של ההנהגה הוא להרגיע ולא להתסיס. "חברי כנסת ושרים שעושים הון פוליטי על סיטואציה כל כך בוערת מתנהגים באופן בלתי אחראי, עליית חברי כנסת להר הבית היא חוסר אחריות".

לפיד סבור שזו טעות לחשות שאם הם יעלו להר הבית אז הסטאטוס קוו ישתנה. "כל מי שאומר שצריך לעולת להר הבית צריך לדעת שהסטטוס קוו לא ישתנה, ואסור שישתנה. כל מה שהם עושים זה לנסות להרוויח נקודות במרכז המפלגה על חשבון סיטואציה מתוחה ורגישה מאוד מבחינה ביטחונית".

לפיד אף הזהיר מסיטואציה בה "הסכסוך הלאומי בין ישראל לפלסטינים יהפוך לסכסוך דתי בין יהודים למוסלמים".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
ראשית הגזרות של היטלר
| 12-11-2014 18:24
כשהייתי ילד קטן בארה”ב, היה זה בראשית הגזרות של היטלר הרשע ימ”ש בגרמניה על היהודים. מישהו הראה לי אז בעמוד הראשון של העיתון המפורסם ביותר בארה”ב, תמונה של ‘רב’ בישראל, שנסע לוושינגטון לדבר עם הנשיא ואנשי הקונגרס, כדי שישפיעו על היטלר להפסיק את גזירותיו. ראיתי את התמונה שלו, שתחתיה כתוב “ראביי דוקטור פלוני”, ושאלתי: “מילא רב בלי זקן, באמריקה זה לא חידוש. אבל הוא בכלל בלי כיפה! איזה רב זה בלי כיפה?!”. וענו לי: “באמריקה לא מקשים קושיות! הכל כאן בסדר. קודש וחול, טרף וכשר בעירבוביא, הכל בסדר”… נהייתי בחור, ומישהו סיפר לי שאותו ברנש, ה’רבאיי’ ההוא, בנה לו ‘בית כנסת’ שהוא ‘בית תיפלות יהודי’, והכריז שיום ראשון בשבוע הוא ‘שבת קודש’ כמו אצל הנוצרים. הוא היה אוכל נבלות וטרפות ביוה”כ, ובעיקר כיבד את הכושים, והיה אוסף הרבה כסף למענם, לכושים האלה ש’האירו את עיניו’… שאלתי: “האם זה מנהיג של יהודים? האם הוא הדברן שלנו?”- “כן”- ענו לי- “ויש לו ‘מתחרה’ אחד שנראה בדיוק כמוהו, גם הוא בלי כיפה, וגם הוא אותו ‘צדיק’ כמוהו. אז איך אפשר להבחין ביניהם, הרי הם נראים כמו תאומים ברשע? כי לשניהם יש בנים, הבן של האחד התחתן עם גויה לבנה, והבן של השני התחתן עם גויה שחורה, וכך כהן הבקי במראות נגעים יכול להבחין בין שחור ללבן”… השתוממתי. האם אלו הם ה’מנהיגים’ שאוספים באמריקה עשרות אלפי יהודים להפגנות ושאר דברים? לא הבנתי. עד שראיתי בספר “אבן שלימה”, ליקוטים מהגר”א, שכותב על הערב רב שבגלות הם הקופצים בראש כאילו שהם המנהיגים שלנו, ואז ידעתי בלבי שאלו הם! אמנם אסור לפסוק הלכה עפי”ז, אבל בלב מותר לנו לחשוב כך עליהם, ע”פ המידות שלהם רח”ל. הגר”א מגלה עוד, שלעתיד לבא כשיבא מלך המשיח, נצטרך כולנו לעבור לפניו, והוא יסתכל לכל אחד ואחד בפניו ברוח קודשו, ויאמר: “אתה- תצא מהשורה, אתה עמלקי!”, “אתה מזרחי!” צא מהר “אתה- ערב רב, תצא!”. רק משיח צדקנו יגלה מיהו יהודי, מיהו ערב רב, ומיהו זרע עמלק, אבל היום הם מעורבים בינינו, ורואים שהם עולים להר הבית אע”פ שיודעים בפירוש שזה חיוב כרת וממשיכים, ולכן יש ענין חשוב מאוד לבדוק את היחוס, של אלו שעולים להר הבית עד מקום שיד האדם מגעת.....