אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

תנועת אריאל שוקלת החרמת העצרת לזכר רבין

מזכ"ל התנוע יוסי ורדי דורש כי בעצרת בכיכר רבין במוצ"ש הבא יפורסם גינוי נגד ניסיון הרצח של יהודה גליק. ואם לא? "”החלטה שכזו תבהיר כי מדובר בעצרת שרק מגנה אלימות מצד אחד של המפה הפוליטית ואין לנו מה לחפש בה“

תנועת אריאל שוקלת החרמת העצרת לזכר רבין
  גינוי לכל סוגי האלימות. ורדי (יח"צ)

מזכ"ל תנועת הנוער הדתית 'אריאל', יוסי ורדי, קורא היום לתנועות הנוער לצאת באמירה משותפת נגד אלימות כלפי אישי ציבור, בעצרת תנועות הנוער לזכרו של ראש הממשלה המנוח, יצחק רבין ז"ל. קריאתו של ורדי מגיעה על רקע ניסיון ההתנקשות ביהודה גליק שאירע אמש מחוץ למרכז למורשת בגין בירושלים.

 ”חשוב להבין שאלימות מכל סוג שהוא ומכל צד שתופעל – אלימות היא“, קרא ורדי, ”היא פוגעת בכולם. אם נגנה רק אלימות מסוג מסוים – סופה של האלימות שתצליח במשימתה לפעול נגדנו. הרעיון של גיוס כלל בני הנוער באמירה נגד אלימות ורצח הוא מבורך, אך עלינו להימנע מפוליטיקה. אין הבדל בין ניסיון ההתנקשות אמש בגליק, לבין הירצחו של ראש הממשלה יצחק רבין זיכרונו לברכה".

 בהנהלת תנועת הנוער הדתית 'אריאל' הודיעו כי הם ימנעו מהשתתפות בעצרת המתוכננת לכלל תנועות הנוער באם הדרישה לא תתקבל. לדברי גורמים בהנהלה, אם תנועות הנוער לא תקבלנה את ההחלטה לקרוא לאלימות מכל סוג שהיא וכלפי כל גורם במערכת הפוליטית והציבורית בישראל, הרי שאין לחניכי ’אריאל‘ מקום אמיתי להשתתף בעצרת. ”החלטה שכזו תבהיר כי מדובר בעצרת שרק מגנה אלימות מצד אחד של המפה הפוליטית ואין לנו מה לחפש בה“, נמסר מהתנועה, ”אנחנו מקווים שתנועות הנוער ינצלו את ההזדמנות לאחד את כולנו, חניכים ומדריכים, לקריאה משותפת נגד האלימות“.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
החלטה בזויה ולא רלוונטית. ניסיון לא להגיע לעצרת.
דרור | 30-10-2014 17:12
את רבין ז"ל רצח יהודי, כאשר ההסתה היתה (ועוד איך!) בין יהודים. בגליק (אליו שלוחה ברכת רפואה שלמה ושיצא מכלל סכנה) ניסה להתנקש מ-ח-ב-ל, אויב! זו מלחמה. עם כל הכעס על השמאלנים שיש כאן - אף אחד מהם לא לחץ על ההדק, וזה לא שהערבים קוראים את "הארץ"!. לערבים יש את מערכת ההסתה שלהם, שהמדינה - ולא הנוער - צריכים להתמודד איתה. מה שאנחנו רואים כאן זה ניסיון בזוי לרדת מהעץ של "עצרת לזכר רבין" ולהפוך את כל הנושא, כי לתנועת "אריאל" לא נוח להיות בעצרת כזאת. ואולי כדאי לשים את הדברים על השולחן ולגלות את הפרצוף האמיתי.
2
xu; xul
| 03-11-2014 23:38
3
סוף סוף מזכ"ל תנועה אחת עם שכל!
אפרת | 03-11-2014 23:46
המזכ"ל של התנועה הדתית הגדולה יותר צריך ללמוד מיוסי ורדי יושר, הגינות וזקיפות קומה. תפסיקו לתת שידרכו עלינו...
4
תגובת אריאל- התגובה האולטימטיבית של הציונות הדתית
ידידיה- קומונר באריאל לשעבר | 04-11-2014 0:49
אשריה של תנועת אריאל שאינה נסחפת בזרם הרפיסות וההלקאה העצמית המגזרית המלווה בגינויים פחדניים ומתגוננים היוצאת מבית מדרשה של בני עקיבא. התנהגותם של מצדדי העצרת ומגני ההימנעות בזיונית, ההכרח המגזרי הכפייתי להכריז בריש גלי ידינו לא שפכו, והרצון למצוא חן מעוור עיני חכמים ומונע חשיבה ישרה. הטענה שהמנעותה של אריאל היא ניצול ציני של מקרה גליק היא מעוותת, אם כבר אז העצרת היא ניצול ציני של מקרה רבין כדי להתנגח מדי שנה בשנה בציבורנו, כפי שמתברר לכל בר דעת המעיין בתכנים הנאמרים בעצרת או ליתר דיוק באלה שאינם נאמרים כפי שמראה אריאל. אשריהם ואשרי חלקם, הלוואי על כל הציונות הדתית.
5
אריאל-תורת חיים בעוז!
נועם | 04-11-2014 9:40
אומרים אמת ועושים אמת-בלי לפחד כלל!
6
תומך בעמדת אריאל!
יאיר | 04-11-2014 9:42
יישר כוח! אל תפחדו מיום ליום מתברר כמה צריך אתכם! תמשיכו ותגדלו. בהצלחה רבה!
7
בנ"ע הולכת ומאבדת את הרלבטיות שלה במגזר!
דני, י-ם | 04-11-2014 9:43
תנועת אריאל-אשריכם! תמשיכו להגיד את האמת בקול צלול וברור בלי לעשות חישובים של מה יגידו..