אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מסתמן: עסקת טיעון בפרשת ענת קם

ענת קם, שהדליפה מאות מסמכים סודיים מלשכת אלוף פיקוד המרכז, בדרך לעסקת טיעון. סעיף הפגיעה בבטחון המדינה, יוסר מכתב האישום, ויישארו סעיפים, שהעונש המירבי עליהם הוא 15 שנות מאסר, שגם אותם היא לא תשב במלואם. ככה זה כשאתה מהצד הנכון של המפה הפוליטית.

מסתמן: עסקת טיעון בפרשת ענת קם
  עסקה? ענת קם (פלאש90)

 ענת קם, מי שחשודה בפגיעה חמורה בבטחון המדינה, הולכת לקראת עסקת טיעון. קם חשודה כי בעת ששירתה כפקידה במשרד מפקד פיקוד המרכז, הדליפה מאות מסמכים מסווגים לכתב "הארץ" אורי בלאו.

קם, שעד למעצרה, שימשה ככתבת ברנז'ה באתר וואלה!, נמצאת כבר כחצי שנה במעצר בית. גל"צ מדווחים היום כי הוגשה טיוטה סופית של הסדר טיעון, עליה היא צפוייה לחתום.

על פי כתב ה"עסקה" הסעיפים שמייחסים לקם פגיעה בביטחון המדינה יושמטו, והיא תואשם בהחזקה ומסירה של חומר סודי בלבד. העונש הצפוי על קם, הוא עד 15 שנות מאסר, והסיכוי שייגזר עליה כל חומר הדין נמוך.

את ענת קם מייצג, עו"ד אביגדור פלדמן, שטוען כי כל חומרת האשמות נגד מרשתו, הן תסמין הש"ג, לפיו מאשימים את הדרג הזוטר במחדלי הדרג הבכיר.

גם לגבי כתב הארץ אורי בלאו, היו שמועות כי הוא בדרך להסדר, לפיו הוא יוכל לחזור לארץ בתמורה למסירת כל המסמכים הסודיים שברשותו.

זורק הנעליים על נשיאת בית המשפט העליון, נידון לשלוש שנות מאסר, מעניין כמה תקבל, מי שפגעה פגיעה חמורה בבטחון המדינה. ניחוש שלנו – פחות.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו