אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

דעה: חוק הנאמנות הנוכחי הוא סתם פיקציה

חוק הנאמנות חל אך ורק על מתאזרחים חדשים אשר מקבלים אזרחות שלא מכוח חוק השבות. כל אותם מיליוני הערבים אשר מחזיקים בתעודת זהות כחולה, הם וילדיהם, ימשיכו להחזיק בה ללא כל הכרח להישבע אמונים למדינת ישראל. אז על מה השמחה הגדולה?

דעה: חוק הנאמנות הנוכחי הוא סתם פיקציה
  חוק בלי שיניים? ליברמן (פלאש90)

לפני כשבועים עם העברתו של "חוק הנאמנות" התחילו להישמע קולות של ששון ושימחה בחוגי הימין. רבים מהם התחילו לחזות שעוד מעט כל הערבים שלא יכירו במדינת ישראל בתור "מדינה יהודית ודמוקרטית" יאבדו את אזרחותם ישראלית, כך שלא יוכלו להצביע בבחירות או להשתתף בניהול החיים המדיניים.

כזכור, החוק יחול אך ורק על מתאזרחים החדשים אשר מקבלים אזרחות שלא מכוח חוק השבות. כל אותם מיליוני הערבים אשר מחזיקים בתעודת זהות כחולה, הם וילדיהם, ימשיכו להחזיק בה ללא כל הכרח להישבע אמונים למדינת ישראל. ואפילו להפך, האזרחות הישראלית אינה מחייבת אותם לא בשרות הצבאי ולא בשרות הלאומי.

מצדם זה מאוד נוח מפני שאין בחובתם (על פי חוק!) לתרום למדינה באף תחום שהוא, אבל להשתתף בבחירות לכנסת בכדי לחתור תחת קיומה של המדינה, בזה הם רואים חובה, והכל בשם השוויון כמובן.

האחרים דווקא ישמחו, הם הרי טוענים שהאזרחות הישראלית נכפתה עליהם, אין ברצונם להחזיק באזרחות של מדינה שהם לא מכירים בה. ויש כאלה שכבר עכשיו צוחקים על "חוק הנאמנות", על יוזמיו ועל מצביעיו בכנסת, בלוקחם דוגמא חיה מפייסל שחזאד, המחבל המוסלמי שניסה לפוצץ מכונית תופת בכיכר ה"טיימס סקוור" בניו יורק בחודש מאי האחרון.

שחזאד התאזרח לפני כשנה וכך הפך לאזרח אמריקני. כאשר נישאל על ידי שופטת בית המשפט המחוזי של ניו יורק, האם כאשר התאזרח בשנה שעברה לא היה צריך להישבע אמונים למדינה, ענה שחזאד, שאכן הוא נישבע אמונים, אך לא התכוון באמת, הוא אף הוסיף "אנחנו לא מקבלים את הדמוקרטיה והחירות שלכם, כי כבר יש לנו את חוקי השריעה".

כל המחבלים ששוחררו מהכלא הישראלי במהלך השנים, חתמו גם הם על התחייבות שלא יפגעו לעולם יותר באזרחי מדינת ישראל, אך התוצאות של התחייבויות אלו ואחרות ידועות לנו מראש.

כמובן שגם הבג"ץ יתרום את חלקו לעניין לאחר פסילת "חוק הנאמנות" בשל היותו גזעני ולא שיווני …

החוק היחיד שיש לתקן (במיוחד לאור האירועים והפרשיות שמתגלות לאחרונה) הוא – ′שכל מי שפועל או משתף פעולה נגד מדינת ישראל במטרה לפגוע בה ובאזרחיה, דינו יהיה כשל פעיל טרור′.

החוק כזה, יהיה בכוחו להרתיע הן את הערבים והן את היהודים, אזרחי המדינה. מדובר הן בערבים ישראלים, בבדואים ובדרוזים, והן בפעילי שמאל מארגונים שונים, ואפילו בסיקריקים ובדומיהם.

כל מי שרוצה לפגוע באופן מכוון באזרחי ישראל, הוא פעיל טרור, וכך גם יש להתייחס אליו.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו