מח"ש ערערה על זיכוי השוטר שירה בסלומון טקה - סרוגים

מח"ש ערערה על זיכוי השוטר שירה בסלומון טקה

המחלקה לחקירות שוטרים הגישה ערעור על הכרעת הדין שזיכתה את השוטר שירה בסלומון טקה ז"ל. לטענתם, "בהכרעת הדין יש קביעת נורמה חדשה שעלולה להעביר לכוחות הביטחון מסר שגוי בעל פוטנציאל ממשי של סיכון חיי אדם"

author-image
מח"ש ערערה על זיכוי השוטר שירה בסלומון טקה
  (ללא קרדיט)

המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה הגישה היום (ראשון) לבית המשפט המחוזי בחיפה ערעור על הכרעת הדין שזיכתה את השוטר שירה בסלומון טקה ז"ל.

 לפי הודעת המשטרה, מדובר בערעור עקרוני שבו שתי טענות עיקריות: הראשונה, בניגוד לקביעתו של בית משפט השלום, לשוטר לא קמה הגנה עצמית כיוון שלא עמד בפני סכנת חיים ממשית ומיידית; השנייה, למרות שהשוטר היה מצוי בסכנה מסוימת נוכח העובדה כי נזרקו לעברו אבנים, שחלקן אף פגעו בו, משבחר לבצע "ירי אזהרה", הייתה לו חובה לעשות זאת על פי הקבוע בפקודות ובנהלי המשטרה הרלוונטיים באמצעות ירי לאוויר.

בערעור נטען כי "'ירי האזהרה' שביצע השוטר לעבר אספלט, שהוא משטח קשיח שאינו סופח את הקליע, סמוך לרגלי המנוח סלומון טקה ז"ל והנערים, נעשה בניגוד לפקודות ולכן היה רשלני וגרם למותו של המנוח סולומון טקה ז"ל".

עוד נטען בערעור כי בעוד שבית המשפט סבר כי ישנו חסר בפקודות הירי בנוגע לאופן ביצוע "ירי אזהרה", הפרקליטות סבורה כי ההסדר הקבוע בפקודות ובנהלים הוא הסדר מלא ומקיף. לטענתם, "בית משפט השלום יצר, למעשה, 'הסדר חדש' והעניק בכך שיקול דעת רחב לאוחזי הנשק בכלל, לרבות שיקול דעת באשר לאופן ביצוע 'ירי אזהרה' במקרה של סכנת חיים וזאת בניגוד מוחלט לתכליתו של הנוהל והפקודה, שנועדו ליצור ודאות ואחידות ומעל לכל – נועדו למזער למינימום את הסיכון הטמון בכל ירי, לרבות 'ירי אזהרה'.

"מעבר לטעות המשפטית המתייחסת לאירוע שהוביל למותו של סלומון טקה ז"ל, הפרקליטות סבורה שיש בהכרעת הדין המזכה משום קביעת נורמה חדשה, הנוגדת את הדין הקיים" סיכמו. לדבריהם, הנורמה החדשה "עלולה להעביר לשוטרי משטרת ישראל, אנשי כוחות הביטחון והציבור הרחב האוחז בנשק, מסר שגוי ומבלבל וטמון בה פוטנציאל ממשי עתידי של סיכון חיי אדם, חלילה, על ידי נושאי נשק המבקשים לעשות בו שימוש לשם ירי אזהרה בלבד".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
אכן צריך להגיש עירעור
בניש | 19-05-2024 14:05
צריך לתת פרס לשוטר שפטר את העולם מעבריין עלוב