חבריי הסרוגים, האם ויתרתם על שחרור החטופים? - סרוגים

חבריי הסרוגים, האם ויתרתם על שחרור החטופים?

השתתפי יחד עם עוד מאות אנשים, בטקס קורע הלב של משפחות החטופים שנערך באמפי בשוני ולא יכולתי שלא לשאול את עצמי: אתם שנושאים תפילות לשובם הביתה מדוע אינכם נמצאים איתנו?

author-image
חבריי הסרוגים, האם ויתרתם על שחרור החטופים?
  (צילום: פלאש90)

באתי מתוככם. רוב חברי הקרובים ובני משפחתי הם סרוגים למיניהם. מיום ליום מתברר לי כי מעולם לא היה המרחק בינינו גדול כל כך. מעולם לא היו הפערים בינינו עמוקים כל כך בתפיסת המציאות ובעיקר בעולמות של ערכים ואמונות.

צפיתי בתפילה המרגשת לשחרור החטופים בערב יום העצמאות במניין של מושב שדה יעקב הסמוך לביתי שבקרית טבעון. כמותה, אני מניח, היו עוד תפילות רבות בכל רחבי הארץ. צפיתי בסרטון לאחר לילה שראשיתו עמידה, כמידי יום ביומו בעת הזו, בצומת טבעון, בקריאה לשחרור החטופים ואחר כך צפייה דוממת, יחד עם עוד מאות אנשים, בטקס קורע הלב של משפחות החטופים שנערך באמפי בשוני ושודר גם אצלנו בכיכר. לא יכולתי שלא לשאול את עצמי: אתם שנושאים תפילות לשובם הביתה מדוע אינכם נמצאים איתנו?

מדוע אינכם שותפים למאבק לשחרורם? שכן רבותיכם, וכוונתי לרבנים החרדים לאומיים שהם, לצערי הרב, הבולטים והמשפיעים שברבני הציונות הדתית אינם רוצים בכך! אין כאן שום שאלה או דיון על מחירה של עסקה כזו או אחרת. הזרם החרדי לאומי בציונות הדתית ויתר מראשית הדרך על החזרת החטופים. קול אחר ושונה מתוך הציונות הדתית אינו נשמע.

הדברים קשים. אני יודע. אבל סקירה של מאמרים והקשבה לשיעורים החל מה-7 באוקטובר בסוגית החטופים מצביעה על קו אחיד, חומה בצורה שאין בה סדק: לא לעסקת חטופים תהא אשר תהא. והדוגמאות רבות מספור.

הנה כך כתב, ב-1 בדצמבר 2023, הרב ד"ר אליהו רחמים זייני: "כבר לפני שלושה שבועות התקוממתי נגד יוזמת הסכם הפסקת האש (בו התבצעה עסקת החטופים הראשונה ג.ד.) משום שהיה ברור לי שהוא יסכן את חיילינו, אבל כצפוי בתקופתנו רחמנות אימהית על החטופים שאין לה מקום בשעת מלחמה אכזרית כזו, גברה על הדאגה הביטחונית לחיילינו הנפלאים ומשפחותיהם…. נגד תפישה מעוותת כזו נשאר רק להתקומם: היכן צמח הרעיון העלוב והאומלל הזה העושה שמרחמים על צעירים וצעירות שנפלו קרבן יותר מעל בני משפחות החיילים ועליהם עצמם?! האם חיילינו המסכנים את עצמם כבר למעלה מחודשיים אינם ראויים ליותר רחמנות מהחטופים?" כך ממש!

הרב אליעזר מלמד, רב הישוב הר ברכה ופוסק בעל מעמד בציונות הדתית נתן לתפיסת העולם את הגושפנקא ההלכתית: אמנם "מצווה גדולה לפדות שבויים והיא קודמת בחשיבותה לכל סוגי הצדקה השונים, אבל אסור לשלם על פדיון שבויים מחיר מופקע… כאשר מדובר במלחמה באויבי ישראל אסור להיכנע לשום סחטנות מצידם". ולכן: "אין לשלם בעבור החטוף יותר מאשר אדם תמורת אדם" (בשבע, 3.11.23).

לשון אחרת: אי אפשר ואסור לעשות עסקה לשחרור חטופים מול חמאס שהרי כל בר דעת מבין שהכלל ההלכתי של הרב מלמד אינו בר יישום. לפני ימים ספורים חזר וקבע הרב מלמד: "למרות הרגישות הרבה למשפחות החטופים,בעת מלחמה צריכים להתאזר בגבורה עד הניצחון" (עיתון בשבע,2.5).

הרב יואל בן נון קובע שמאמץ השחרור חייב להיות צבאי, כלומר: "השתלטות כוללת על רצועת עזה עד לשחרור החטופים". המחשבה שחובת הממשלה היא להציל את החטופים בכל מחיר היא עיוות מוסרי חמור, קובע הרב בן נון, "על כל חטוף שיינצל בעסקה כזאת יירצחו וייחטפו כמה וכמה ישראלים בעתיד, ורק שמותיהם עדיין לא ידועים!" (ערוץ 7, 30.4). האם מי שמחזיק בעמדה זו בעצם ימים אלו, לנוכח פני המציאות, לא ויתר, הלכה למעשה, על החטופים?

הנה עוד כמה דוגמאות: "חמאס חושב שיש לו גלעד שליט כפול אלף. התשובה שלנו צריכה להיות אפס. שום שחרור ושום עסקה" (הרב אייל ורד). "לא רק שניצחון המלחמה חשוב יותר ודוחה את שחרור החטופים זו גם הדרך הטובה ביותר לזכות לראות את החטופים בחיים" (הרב בעז מלט).והקשיבו לדברי הרב אורי שרקי בכנס מקוון של מכון עולמות ב-6.4.24: "המושג פדיון שבויים שייך לגלות. בימינו מדובר על שחרור שבויים… צריך לעשות חשבון מהי טובת האומה ולא טובת היחיד… ברגע שזה נחשב לכניעה אי אפשר להיכנס לשיקולים שיש בהם משום החלשה של האומה". כמותו בדיוק חושב גם הרב שמואל אליהו ומדבר על כך בשיעוריו.

מתמצת היטב את הדברים מאמר המערכת של 'עולם קטן' מה-22 בנובמבר 2023: "יש מי שמביטים ומרחמים רק על חייל אחד שנחטף ומוכנים לתת בעבורו הכול…..יש דפוס חשיבה מערבי של כאן ועכשיו, של חמלה ורחמים מעושים ויש דפוס חשיבה יהודי שמביט אל הנצח ,שהורג את הרוע ומביא ברכה לעולם….לא חותמים הסכם עם השטן, כי הוא אינו מרפה " כותרתו של מאמר זה הוא: "חמלה של נצח". מרוב חמלה של נצח לא נותר מקום לחמלה על אנשים שמדינתם הפקירה אותם וכעת היא נוטשת אותם.

מטרות המלחמה של רבני הציונות הדתית החרדים לאומיים הן ברורות: מאבק ברוע העולמי אותו מוביל עם ישראל, השמדת האויב שבהגדרה החרד"לית הוא כולל את כולם שכן אין בלתי מעורבים ,הרמת קרנו וכבודו של ישראל, החזרת ההתיישבות לרצועת עזה. השבת החטופים אינה נכללת ברשימה ומעולם לא הייתה בה. אל תטעו לחשוב שמדובר בוויכוח על גובה המחיר.

אל מול כל אלו אומר לכם בפשטות: אי החזרת השבויים, במחירים שהם אכן כבדים מנשוא, תקרע את החברה הישראלית באופן שלא תהיה ממנו תקומה. טובת הכלל וטובת האומה היא זו שמחייבת את שחרורם עכשיו. מלחמת נצח יש לנו עם החמאס ושאר צוררי ישראל ולא נרפה ממנה, אבל היא יכולה להמתין לרגע .אך אם נרפה משחרור חטופים לא נראה איש מהם בחיים ואנה נבוא?

האם יכול להיות שאין בציונות הדתית אף לא רב חשוב אחד שמחזיק בעמדה הזו? האם יכול להיות שכולכם, חבריי ובני משפחתי שאינכם חרד"לים, חושבים כמו הרבנים שצוטטו כאן?

שעון החול הולך ואוזל. אנא השמיעו קולכם.

==

דרור גרינבלום הוא ד"ר להיסטוריה של עם ישראל ופעיל במאבק לשחרור החטופים.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
48 תגובות - 36 דיונים מיין לפי
1
שמאלן הקוב-להחזיר את החטופים והאיום הקיומי??
א | 18-05-2024 23:18
עוד שמאלן סרוג רקוב, דמגוג שיתר השמאלנים מציג עצמו כלא פחות ממקור המוסר עלי אדמות, במסרים הפוכים לחלוטין! החזרתהחטופים תמורת הפסקת המלחמה תחזיר את חמאס הנאצי לשלטון עם איום קיומי שטבח מ 7 באוקטובר יחוויר לעומתו, ועם הקמת מדינת טרור פלסטינית שלמענה המחנה שלך, גנץ הבוגד ,סוכן ביידן והעולם כולו בהובלת בייידן פועלים!ל עם ביידן!מדינת טרור שתישלט בידי איראן בעלת היכולות הגרעיניות, חיזבאללה ויתר ארגוני הטרור האיסלאמיים!כשכל הלחץ העולמי, בסיוע גנץ, מחזק את חמאס ודרישותיו!הכותב הרקוב מוכן להקריב את המדינה ואזרחיה עכשיו בועתיד תמורת החטופים??
הסרוגים - לוחמים גיבורים,אבל לא כל כך חכמים
סרוג לשעבר | 19-05-2024 8:02
אין ספק שמדובר בטרגדיה לאומית
2
אתם כותבים דברים...
יהודי | 18-05-2024 23:34
אתם כותבים דברים ברורים. לא לשחרר אף מחבל תמורת החטופים. אינני רוצה להרצח עי מחבל משוחרר !! חלק מהמשוחררים האחרונים כבר חזרו לסורם ונתפשו לפני שהצליחו לרצוח
3
תשאל את החברים שלך בשמאל, מתייפייף
לוחם | 18-05-2024 23:49
עלוב פתטי
4
אין מה לצפות...
יוסי | 18-05-2024 23:53
אין מה לצפות משיחיסטים, רק אי השלמה מעניין שכחו את ערך קדושת החיים, ערבות הדדית פדיון שבויים, מחבלים טרור יהיו גם אם נשחרר את כל אלה מבתי הכלא, אם לא נשחרר בוודאות החטופים ימותו ודמם יהיה על מי שמיסמס עסקה, לכל מי שמתעקש להשאירם למות מאחל....שהם וקרוביהם יחטפו ואז נילחם עד מותם בשבי.
שב ותלמד קצת...
ידידיה | 20-05-2024 8:34
שב ותלמד קצת את תורת אבותיך הקדושים. זה לא ארץ ישראל השלימה, זו דבקות שלימה ברצון אבינו מלכנו מקור החיים והשלום. שמירת כל המצוות בין אדם לחברו, שמירת השבת ושמירת המצוות התלויות בארץ. יהודי שחושב שהוא יכול לחיות בארץ החיים כלומר ארץ ישראל, כמו שהוא שהוא חי בארהב, קנדה או אוסטרליה וכו, חי בדמיונות מסוכנים לו וליקיריו. לזה נבראו האנטישמים בכל העולם, ועמלקי הג'יהאד החמאסי, הפלשתינאצי, האירני וכל זרועותיו בעולם. מי שלא מבין זאת אחרי ה-7 באוקטובר יבין זאת בשלבים נוספים של גאולת ישראל שמתקדמת בקצב מהיר מאד בדורנו.
אה, ואגב, משפחות חטופים
ירושלמי | 19-05-2024 12:37
של גיבורי רוח, שאוהבים את הילדים שלהם כפי שאנחנו כנראה לא נאהב - מתעקשים על ניצחון במלחמה. כי הם מבינים שזה הסיכוי היחיד של העם כולו לשרוד, של הילדים האחרים שנותרו בבית, וכי הילדים הנפלאים שהם גידלו יסכימו למסור את הנפש בשביל זה
אנחנו זוכרים את קדושת החיים של 9 מיליון אנש
ירושלמי | 19-05-2024 12:35
ים שעדיין לא נחטפו או נאנסו, אבל עסקה כזאת תבטיח להם שהסבירות לכך שזה ייקרה בעתיד היא גבוהה מאוד
5
ד״ר יקר אם...
א.מ. | 19-05-2024 0:03
ד״ר יקר אם אתה באמת רוצה תשובה לשאלותיך צור קשר אישי עם אחד או יותר מהרבנים שציינת ונסה להבין ממקור ראשון מהי גישתם ומה אפשר לעשות יותר עבור החטופים. קרית טבעון קרובה לחיפה למשל, מקומו של אחד הרבנים שהזכרת.
6
בגירוש נגוש קטיף,...
מי שקרע את החברה הישראלית | 19-05-2024 0:06
בגירוש נגוש קטיף, בהסכמי אוסלו- קודם שייקח אחריות על החלק שלו ואז אולי יוכל להתחיל לדבר במונחים של קריעת החברה. ההתנגדות הא לא להשבת החטופים, כמה דמגוגיה והוצאה מהקשר של כל אחד מהרבנים שהוזכר, אוא ההתנגדות לכניעה של משינת ישראל ולבכייה לדורות כפי שכבר קרתה בעסקת שליט ובכל העסקאות מרז עסקת ג'יבריל. הכותב מדגיש כמה החרדלים נוראיים שלא מבדילים בין אוכלוסיה לא מעורבת. מי שאחרי ה7.10 וכל מה שקרה חושב שיש דבר כזה בקרב האויבים שלנו, הוא הוזה על גבול הפסיכוטי
להזיכרך - ביבי הצביע 3 פעמים בעד הגירוש
בעל זכרון | 19-05-2024 8:03
מתנצל שזה לא מתאים לתיאוריה שלך
7
כמה סינוארים אתה...
שמי | 19-05-2024 0:15
כמה סינוארים אתה מוכן לשחרר 50 אולי 500 אולי 1500 .אנחנו לא.
8
דר' לטימטום ...
בנטיטו | 19-05-2024 0:22
דר' לטימטום
9
אנחנו במילואים פשוט.....
מילואימניק בעזה | 19-05-2024 0:44
אנחנו במילואים פשוט.. כבר 160 יום.. לצערינו רבים מהציבור שלנו נפלו פה בקרבות במאמץ לאתר את השבויים.. הפגנות פחות מתאים עכשיו. לשני הצדדים...
הפגנות לא מתאים?
שמואל | 19-05-2024 15:05
כשיש ממשלה ששולחת את הדור שלנו להילחם בלי סיבה - הצבא יוצא מהמקומות שכבשנו והם חוזרים להיות בדיוק כמו לפני המלחמה, אין אף תוכנית ליום שאחרי וברור שהטרור יחזור אחרי 5 שנים כמו *בכל* מבצע שהיה בעזה בעשורים האחרונים - זה לא רק מותר, זה אפילו חובה לצאת למחאה נגדה.
10
לא הגענו לכנס...
איתמר ק. | 19-05-2024 1:38
לא הגענו לכנס כי אנחנו פשוט עסוקים כרגע בעזה ומקיזים את דמינו כדי לחלץ את החטופים שיקרים לנו לא פחות מאשר לך. אנחנו כבר יודעים מה קורה כשמשחררים רוצחים תמורת חטופים ואיך לאמור? ממש לא מתאים לנו. תפסיק לאיים בקרע בעם, בינתיים מי שקורע את העם אז אתה ושכמותך
באמת ? כולכם...
הקרע קיים , הטירוף קיים , ורעיונות משיחים של אוסף הזויים יביאו את המדינה לחורבנה | 19-05-2024 7:00
באמת ? כולכם ? מה עם הבן של מושחתיהו שנופש במיאמי ... מה עם הבן של סמוטריץ , זה שמת באוהלה של תורה ... מה עם הילד של בן חזיר ? של קרעי ? הנכדים של גולדקנופף? כולם בעזה ... ממשלה מטורפת , שאחרי 7 חודשים השיבה לנו 4 חטופים חיים , 4 חטופים מתים ... וזה עלה לנו באלפי מתים , פצועים , פליטים בארצם ועוד לא דברנו על הבידוד הבינלאומי וצווי המעצר שמרחפים מעל כל ממשלת הזדון הזו .
11
שמבינים שעסקה בתנאים...
הרבנים הנ"ל לא חרדלים. סתם חכמים | 19-05-2024 6:52
שמבינים שעסקה בתנאים של חמאס בלתי אפשרית
12
ויתרו גם על חוק הגיוס
אחת | 19-05-2024 7:12
העיקר כסף כוח כבוד
13
הרב יואל בן...
מילואימניק | 19-05-2024 7:15
הרב יואל בן נון חרדלי? בדיחה מצחיקה אולי תגיד גם שדר בני לאו הוא חרדלי. מבחינתך כל מי שאומר משהו אחר ממה שאתה חושב מיד אתה צובע אותו בצבע של דלגיטימציה (בנידוד חרדלי) ואז אתה יכול לתקוף את גישתו בלי מפריע.
14
באמפי שוני היו...
אחד העם | 19-05-2024 7:32
באמפי שוני היו ערב רב שעשו טקס כיבוי משואות טקס לכיבוי מדינת ישראל אנשים שמוכנים לתת את ירושלים תמורת החטו9ים את כל המדינה חוץ מתל אביב טקס שמקדש את האני הפרטי נגד הלאומיות נגד כלל ישראל . מטרתו העתה טקס ביזוי ופילוג ולא החזרת חטופים
בנתיים ... מי...
ממשלת ישראל היא לא "ערב רב" היא הגיהנום נטו ... שחיתות , טירוף , ביזת הקופה , חוקים הזויים , ואלפי מתים ... | 19-05-2024 8:38
בנתיים ... מי שבפועל מכבה את מדינת ישראל זה ממשלה שקשה להחליט אם היא יותר מטורפת (נחזור לעזה) או יותר מושחתת (חוק גיוס הזוי) שהובילה את המדינה לבידוד בינלאומי, לאמברגו נשק של בריטניה , קנדה , צרפת , ואפילו ארהב... שצווי מעצר מרחפים מעל כל הנהגתה הפולטית ... היא הקטר שמוביל את המדינה לחורבן ... וכל זה לא כולל את מחיר הדמים אלפי הרוגים , פצועים , פליטים בארצם , וללא שום אופק
15
עסוקים במלחמה לשחרור...
אליהו1 | 19-05-2024 7:37
עסוקים במלחמה לשחרור החטופים ולנצח את הנצים החדשים שלא יהיו עוד חטופים
16
הכותב לא קרא את הציטוטים שהוא מביא?
ציקי | 19-05-2024 8:39
כל הציטוטים של הרבנים מסבירים שהחטופים חשובים לנו אך יש לחשב רווח מול הפסד. הכותב ברדידות מפתיעה מסיק שלא אכפת להם מהחטופים. ונענה לו כאיוולתו: האם ויתרת על חיילינו? האם אתה מוכן להכשיר את הקרקע לרצח המונים הבא חו? האם אינך מסוגל להסתכל צעד קדימה?
אכן דרך חשיבתו...
ידידיה | 19-05-2024 15:28
אכן דרך חשיבתו של הכותב רדודה להחריד. נתקלתי בה כבר בעבר בעניינים תורניים.
17
דרך פעולה אופיינית ל'דמוקרטים' מזויפים
איציק | 19-05-2024 8:43
במקום להתמודד מול הדברים ומול הטענות, הדר פשוט יוצר דלגיטימציה ומסביר שמי שלא חושב כמוהו - לא אכפת לו מחטופים. השתקה במקום ויכוח ענייני היא דרכם של אלו שטיעוניהם חלשים.
18
מר דורון הנכבד, פנייתך...
ידידיה | 19-05-2024 9:02
מר דורון הנכבד, פנייתך חסרת ההבנה במוסר היהודי התורני, וגם חסרת ההבנה במציאות המזרח תיכונית בדיוק כמו רוב קרביניטי הקונספציה הבטחונית שקרסה לא ראויה להענות על ידי שום תח דתי לאומי ציוני. בפנייתך יש ערבוב של רחמנות על אכזרים, והתאכזרות לרחמנים (כלל יהודי ישראל, וגם לא ישראל הנאמנים למדינה ואוהבי זרע יעקב)!! עם גלותיות והומוניזם נוצרי שהורס כבר את מדינות המערב מבפנים, וסופו שפך דם אדיר באנושות כולה לפחות כמו במלחמת העולם השנייה. מוטב שנאיביות ורחמנות מסוכנת כמו שלך לא תיענה ולא תשפיע!
19
ד"ר להיסטוריה שאינו יודע היסטוריה
אברהם נאמן | 19-05-2024 9:37
הדר הזה עם כל חבריו השמאלנים אשמים בטבח - הם יצרו את הסרבנות בצבא. בגללם קרה הטבח של החמאס, כי הצבא התאדה ונעלם. עכשיו הם רוצים להמשיך במוסר הרקוב שלהם ולשחרר את סינואר ואת ברגותי. לעולם לא נצטרף לשמאלנים חסרי מוסר. רשעים.
20
גרינבלום בלום
יאיר הגלעדי | 19-05-2024 11:14
איזו תת-רמה והבנה של המציאות, שטחיות מזעזעת בעניין חמאס השבויים-חטופים והעיסקאות המוצעות. אינך ראוי להתייחסות אבל מדוע אתר סרוגים נותן לך במה כזו, לניתן לתמצת את דבריך בשני שורות שגם הן מיותרות ומזיקות
21
למי מופנה המאבק לשחרור החטופים ?
אבד | 19-05-2024 11:32
הטעות היסודית של הכותב הנכבד שהוא יורה במטרה הלא נכונה. במקום ללחוץ על החוטפים , הוא פונה לאזור הנוחות - במקום שלום עכשיו , התחבאו המפרסמים בסלוגן בחירות עכשיו , וכעת חטופים עכשיו אם כזה טעון , נכשלת, דר נכבד בהסנת המציאות. כלל ראשון בתורת המשחקים ילמדך כי ככל שתפגין יותר כלפי צד אחד , במקביל תגדיל את דרישות הצד השני - זו טריוויה פשוטה . עןם הגיון כמו שלך - לא הייתי נותן לך למכור לי מכונית משומשת !
גנבת את המילים מהפה.. זה אנשים שלא הייתי שם
ירושלמי | 19-05-2024 12:40
לייצג אותי במשא ומתן על מסטיק
22
לא שם כי...
אלן | 19-05-2024 11:59
לא שם כי זה בזבוז של זמן...יעזור הרבה יותר תפילות ,צומות וחזרה בתשובה. באופו אישי זה מה שאני עושה. דבר שני לא מתכוונת להיות במקום שבו מדברים דברים מפלגים כל כך וחסרי הגיון וחוכמה. לא חושבת שנכון לתת לזה יד. באופן אישי ,מרגיש כאילו הם לקחו ממנו את האופציה להיות שם איתם ולהתפלל...כל אחד צריך להבין שמה שהוא עושה מקרב או מרחיק אנשים מסוימים. כואב הלב, האבל נראה הוא יכאב מרחוק עם שנאה כזו יוקדת. שיעשו בדק בית חנה לא באים להיות איתם.
23
חברי השמאלני, האם וויתרת על מדינת ישראל?
ירושלמי | 19-05-2024 12:33
כי להחזיר את החטופים עכשיו עכשיו עכשיו בכל מחיר - פירושו לוותר על קיומה של מדינת ישראל. האנשים שאתה מצטט בוחרים את העתיד על פני ההווה. אתה מעדיף רגע אחד מרגש של נחת כשהחטופים חוזרים, בלי לחשוב על מה שיקרה מחר: ייחטפו פי 2 ו3 מהם בגזרה אחרת. כי כך זה כשמידנה מתעסקת בלהתגונן, לא מכבדת את האמירות והאיומים של אויביה, ונותנת להם להרוויח מכל מתקפה ולצאת מחוזקים יותר מאשר לפניה.
24
הסמאלנים+תומכיהם רוצים עסקת חטופים 'בכל מחיר'
בכל מחיר ! | 19-05-2024 13:56
OK, נציע לערבו-נאצים בעזה לתת להם תמורת החטופים את שיח' מוניס עם או בלי הסמאלנים היושבים שם היום על 'האדמה הערבית הגזולה' הזאת, ואת בתיהם של ראשי מפלגת 'יש לפיד', ובראשם הלפידיוט וחמורו מיקי לוי, הצורחים 'בכל מחיר'. מה דעתכם, שווה את המחיר?
25
באתי לעצרת גדולה...
דוקא הייתי שם | 19-05-2024 14:41
באתי לעצרת גדולה פעם אחת. אחרי רבע שעה לא יכלתי לשאת את הדיבורים והקריאות נגד הממשלה, עסקה עכשיו וכד'. לא בשביל עסקאות כאלה או סיסמאות כאלה יצאתי ל130 ימי מילואים במלחמה הזאת. אתה מרגיש שאנחנו לא באים, אני הרגשתי שאתם לא אחראיים ומנסים להצליח במאבק (הצודק!) להשבת החטופים גם במחיר של איבוד כל מה שמנסים להשיג במלחמה הזאת כולל הדם של אלו שמתו מאחרי שמחת תורה עד היום.
26
צודק כי הנקמה הפכה להיות יותר חזקה מחיי אדם
שושנה | 19-05-2024 14:55
הפכנו להיות צודקים יותר וחכמים פחות ....שכחנו למען מי ומה אנחנו נלחמים . הנקמה מסנוורת ומעוררת יצר חייתי שגובר על האנושי . כבר לא נבדלים משאר העמים בדיוק כמו כולם חיים בשביל כח וכסף
27
חברי גלוי הראש,...
שי | 19-05-2024 22:27
חברי גלוי הראש, ויתרתם על הלאום היהודי. מה קורה אתכם
28
התשובה פשוטה: לא את החטופים רצו בשוני, אלא את
מילואימניק | 19-05-2024 22:43
הפלת הממשלה. מי שנמצא בהפגנות יודע היטב שהחטופים לא מעניינים אף אחד שם. רק להפיל את נתניהו. החטופים זה הקייס. אותם אנשים היו באים לשם גם אם לא היו חטופים. ואנו אגב נלחמים כאם בגבאליה כדי להחזיר את החטופים, בניגוד לחוגגים בשוני את כיבוי משואות המדינה.
29
תמימות או טיפשות
צחי | 19-05-2024 23:17
הכותב באמת לא מבין מה הבעיה בשחרור כולם ועכשיו, אם כך אז הוא טיפש . ואם הוא מבין ובכל אופן שואל את שאלתו אז הוא באמת תמים שלא יודע שמה שמניע את המחאה זה לא החטופים אלא רק לא ביבי
30
חברי האוויל האם...
אסף ג | 20-05-2024 7:38
חברי האוויל האם ויתרת על ניצחון על מפלצות החמאס??
31
אנחנו לא חברים שלך ושל כל שכמותך
יאיר | 20-05-2024 8:35
אתה רוצה במדינת ישראל כמדינת כל אויביה והשונאת ונלחמת בבניה אוהביה השוחרים לעצמאות יהודית לאומית ציונית. אז אל תזרה חול בעיניים
32
החזרת החטופים תבוא אחרי לחץ צבאי
איתן | 20-05-2024 10:38
אני מתפלא שהכותב הנכבד, אדם משכיל, לא מבין דברים כה פשוטים. עובדה שכשנכנסנו לרפיח - פתאום החמאס התגמש. אמנם לא מספיק, אבל זה מראה שמה שכתבו כל הרבנים המצוטטים - נכון: צריך ללחוץ על החמאס, לא להתחנן אליו!
עסקת השבויים הקודמת...
יאיר | 10-06-2024 14:43
עסקת השבויים הקודמת התאפשרה כי חמאס האמין שהדבר יוביל להפסקת לחימה. חמאס כן יקיים עסקה אם יקבל כל מבוקשו - כולל סיום הלחימה !!! עם יד הלב - כמה מכם היו מסכימים- תקבלו מה שתרצו - יחד עם כדור בראש ?!!
33
אדוני המלומד. עייפות...
עידן | 20-05-2024 16:56
אדוני המלומד. עייפות נפש לא טובה לעם ישראל
34
דם הנירצחים על...
מ | 20-05-2024 19:05
דם הנירצחים על הידיים המטונפות של שקיות הזבל המסריחות אחים לנשק וכח קפלן ימח שימם ושם זיכרם נבלות רקובות שורפי האסמים של עם ישראל ומרעילי הבארות
35
ציבור שאנשיו הולכים...
שמוליק לוי | 20-05-2024 22:10
ציבור שאנשיו הולכים למסור את נפשם בקרב למען החטופים,כנראה שסופר איכפת להם,נכון אחרי 180 יום מילואים אנשים צריכים להיות עם המשפחה כדי למלא מצברים לפעילות בהמשך למען החטופים כולל ישראל(ואולי תרמה לזה ההבנה שחלק משכו את הנושא למנוף פוליטי)
36
דם הנרצחים על...
יאיר | 10-06-2024 14:39
דם הנרצחים על כניסת הקיצוניים לממשלה. האל כועס שהעם מצא לנכון לתת להם כח בבחירות האחרונות.